Dizüstü Bilgisayar Güç Kablosu

Kodla Büyü

furkanhoca

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar, size hem akıl danışmak istiyorum hem de sizden tavsiye bekliyorum.

Dizüstü bilgisayarım 2-3 ay önce şarj almamaya başladı. ( hatta bir keresinde kapandı ve açılmadı.) Şarj almayınca sorunun şarj soketinden ya da adaptörden kaynaklandığını düşündüm ancak daha sonra farklı bir güç kablosu ile deneyince bilgisayarım şarj olmaya başladı. Eğer bu durumda gerçekten güç kablosu arızalandıysa ilk kez böyle bir durumla karşılaştım. Bahsettiğim zamandan beri kullandığım ikinci güç kablosu ile sorunsuz bir şekilde bilgisayarımı şarj ediyordum. Ama dün akşam benzer sorunu yine yaşamaya başladım.

1) Sizce de sorun gerçekten güç kablosunda mıdır? Böyle bir şey mümkün olabilir mi?

2) Yeni bir güç kablosu almak istiyorum. Gerçekten kaliteli bir marka tavsiyeniz ne olur?

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar hocam, bir teknik servis noktasında kablo kontrolü ve adaptörün amper ölçümünü yaptırabilirsiniz. Eğer adaptör bozuksa tamiriyle pek uğraşan yok. Orijinal çıkma bulabilirseniz alın. Sıfır alacaksanız da amperinin orijinal olan adaptörden daha yüksek olanını tercih edin.

Bence, Adaptör bozuksa yenisiyle değiştir. Kabloyla falan hiç uğraşma. İkinci el de riskli, arızalı çıkabilir. 3 kuruş kar etmek için, pahalı bir cihazı riske atmaya değmez.

Geri