Scratch Ders Etkinliği Arıyorum

Kodla Büyü

patlıcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar internetten bulduğum e-kitap karda ve internetten aldığım scratch kitabında sadece menüleri vs tanitmislar. Basitten zora doğru sınıfta kullanabileceğim etkinlikler arıyorum. 2. Dönem için her hafta bir etkinlik olsa 15-20 etkinlik lazım. Şöyle basitten zora doğru etkinliklerin olduğu bir kaynak söyleyebilir misiniz?

@patlıcan hocam kendi dersimde yaptığım geçen seneye ait basit ve orta düzeyde çalışmalardan 5 tanesini ekte gönderiyorum.
Diğer arkadaşlar da bu konuya kendi çalışmalarından beşer adet örnek eklerse buradan biz de uygulama kitabı çıkartırız. Ne gerek var internette aramaya ;)

Ekli dosyalar

• ornekler.rar
    743.8 KB · Görüntüleme: 408
Son düzenleme:
Her hafta 1 etkinlik yapamazsınız. 1 uygulama yapıp öğrencilerin eksiksiz yapmaları genelde 2-3 hafta da olabiliyor. Zorluk derecesine ve daha önce yaptıkları uygulamalara göre değişiyor tabii. Forumda scratch uygulamalarını inceleyip size uygun olanları seçebilirsiniz

Özgür ŞEREMET hocamızın blog sitesinde dediğiniz gibi kolaydan zora harika 25 etkinik var. Buradaki kullanıcı adını bilmiyorum, kendisi mesajı görürse bbnet ten sonra en çok ziyaret ettiğim internet sitesi için çoook teşekkür ederim.

derslerim tek tek olduğu için uzun uygulamalar yaptıramıyorum. bu hafta yaptıklarımızdan birisi bu. başlığı görünce katkım olursa diye hızlıca oluşturdum tabi daha geliştirilip düzenlenebilir.

Ekli dosyalar

• spiral döngü.rar
    140 KB · Görüntüleme: 91
Özgür ŞEREMET hocamızın blog sitesinde dediğiniz gibi kolaydan zora harika 25 etkinik var. Buradaki kullanıcı adını bilmiyorum, kendisi mesajı görürse bbnet ten sonra en çok ziyaret ettiğim internet sitesi için çoook teşekkür ederim.
Özgür ŞEREMET, BT sınıfı olmayan okullar için çok uygun bir web sitesi.. Allah razı olsun, ellerine sağlık arkadaşımızın.

bu konu çok güzel olmuş elinize sağlık, benim 6.sınıf scratch sınavım vardı onu ekledim labirent oyunu ve dxball ben birini seçin yapın diyorum derslerimi bu iki oyunu geliştirerek anlatıyorum çocuk sınavda kendine kolay geleni seçip yapıyor

Ekli dosyalar

• 6sinav.rar
    625.2 KB · Görüntüleme: 39
bu konu çok güzel olmuş elinize sağlık, benim 6.sınıf scratch sınavım vardı onu ekledim labirent oyunu ve dxball ben birini seçin yapın diyorum derslerimi bu iki oyunu geliştirerek anlatıyorum çocuk sınavda kendine kolay geleni seçip yapıyor
Bilgi paylaştıkça güzeldir @wake__up hocam.. Yukarıda da belirttiğim gibi herkes beşer adet örnek yüklese bbnet ailesi olarak çok güzel bir uygulama kitabı çıkar :)

Geri