Scratch 3.0 kayıt sorunu

Kodla Büyü

birarti1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Scratch 3.0 'ın desktop sürmünde yaptığım uygulamaları kayıt edemiyorum,
çıkışta zaten uyarı veriyor değişiklikler kayıt altına alınmayacak gibisinden,

aynı şekilde web sürümünde yaptığım çalışmayıda local bilgisayara kayıt edemiyorum,
sadece webde yaptığım çalışma web ortamında hesabımda sağlıklı bir şekilde kayıt ediliyor.????

ben denediğimde kayıt etti. ama dosya üzerine çift tıklayarak veya "birlikte aç" menüsünden açamadım. ancak scratch desktop yazılımından "Dosya=>Bilgisayarımdan yükle" menüsünden açmayı denediğimde açıldı hocam. web sürümünde bende sıkıntı yok.

Son düzenleme:
1. Scratch Desktop sürümü ile kesinlikle .sb3 uzantılı dosya oluşturulamıyor. Zaten kayıt etmek istediğimiz zaman Farklı Kaydet penceresi değil farklı isimde bir pencere çıkıyor.
blob:file:///........................
Ekran Alıntısı.JPG

2. Scratch Online ile oluşturulan .sb3 dosyaları lokalde kayıt ediliyor ancak bunları açmak için Scratch Desktop programının içinden açmamız gerekiyor.

umarım bu sorunlar düzeltilir.

1. Scratch Desktop sürümü ile kesinlikle .sb3 uzantılı dosya oluşturulamıyor. Zaten kayıt etmek istediğimiz zaman Farklı Kaydet penceresi değil farklı isimde bir pencere çıkıyor.
blob:file:///........................

2. Scratch Online ile oluşturulan .sb3 dosyaları lokalde kayıt ediliyor ancak bunları açmak için Scratch Desktop programının içinden açmamız gerekiyor.

umarım bu sorunlar düzeltilir.

kesinlikle demişsiniz ama bende neden sorun olmadı

Scratch 3.0 da yapılan proje bilgisayarına kaydet ile kayıt ediliyor.
Projeyi açmak icin programi çalıştırıp bilgisayarımdan yukle secenegi ile acmalisiniz

Scratch 3.0 da yapılan proje bilgisayarına kaydet ile kayıt ediliyor.
Projeyi açmak icin programi çalıştırıp bilgisayarımdan yukle secenegi ile acmalisiniz
Evet şu an itibariyle Scratch desktop farklı kaydet penceresini gördüm ve kayıt ettim.

öte taraftan illaki programı açıp dosyayı çağırmak biraz garip geldi bana.

Scratch 3 te biz de çalışmalarımızı kayıt edebiliyoruz ama kayıtlı olan dosyaları bilgisayarından yükleye tıklayınca açmıyor bazen, kafasına göre bazen açıyor, bazen öylece kalıp bekliyor. sorun nedir acaba.

ya bi de eski yaptığım projeleri siteden bilgisayarıma indiriyorum. Tabi .sb3 uzantılı indiriyor. o yüzden sonra bunu scratch 2.0 ile açamıyorum. Bilgisayara da scratch 3.0 kuramıyorum çünkü win 10 değil :(

Geri