SCRATCH 2.0 TÜRKÇE ?

Kodla Büyü

megi21

Aktif Üye
sene başında bilgisayarlara Scratch 1.4 kurmuştum. Şimdi baktım da 2.0 sürümü çıkmış yalnız türkçe desteği yok galiba ya da ben bulamadım. Bilgisi olan var mı acaba ?

SCRATCH 2.0 da oluşturduğumu dosyaları exe ye çeviren bir program var mı SCRATCH 1.4 de var ama SCRATCH 2.0 de bulamadım yardımcı olabilir misiniz ?

megi21' Alıntı:
sene başında bilgisayarlara Scratch 1.4 kurmuştum. Şimdi baktım da 2.0 sürümü çıkmış yalnız türkçe desteği yok galiba ya da ben bulamadım. Bilgisi olan var mı acaba ?
Scratch programı hala 1.4 gözüküyor sitesinde, siz 2.0 olmuş derken offline editorden mi bahsediyorsunuz?

bt.ogretmeni' Alıntı:
megi21' Alıntı:
Scratch programı hala 1.4 gözüküyor sitesinde, siz 2.0 olmuş derken offline editorden mi bahsediyorsunuz?

evet offline editor ama bazı özellikler eklenmiş güzel olmuş

hocam köydeyim uzun süredir o yüzden yazılım anlamında çocuklara bir çalışma yapmadım.programlama web sitesi v.s
word p.point pc kullanımı hakkında dersler işledim genelde o yüzden scratch programını indirip incelemedim hiç.bana kıasaca programın yapısını amacını yazabilecek arkadaş varmı?hangi tarz programa benziyor.

delphe01' Alıntı:
hocam köydeyim uzun süredir o yüzden yazılım anlamında çocuklara bir çalışma yapmadım.programlama web sitesi v.s
word p.point pc kullanımı hakkında dersler işledim genelde o yüzden scratch programını indirip incelemedim hiç.bana kıasaca programın yapısını amacını yazabilecek arkadaş varmı?hangi tarz programa benziyor.

Hocam algoritma ve akış şeması konularını öğrettikten sonra programlamaya geçmek için çok güzel bir program.
Özellikle döngü çeşitlerini ve değişken kavramını çok güzel pekiştiriyor.
Görsel olarak da öğrencilerin çok beğendiği bir program.

osbitos' Alıntı:
bilisimci61' Alıntı:
hocam dil seçeneklerinden Türkçe ayarlanabiliyor, az evvel kurup denedim.

nereden yapıyorsunuz hocam bunu? ben bulamadım

TAMAM yaptım! :+1:
bi akıllada tam olarak nerden yapıldığını açıklamamış. :verymad: :verymad:
bari ben yazayım.
dili Türkçe yapmak için;
"file" sekmesinin solundaki dünya simgesine tıklayıp dili seçin. :)

indirmek için;
https://scratch.mit.edu/scratch2download/
adobe air
Scratch 2 indirin.

Ekli dosyalar

• sctrahhh.jpg
    sctrahhh.jpg
    49.6 KB · Görüntüleme: 1,538
ahmet27' Alıntı:
bi akıllada tam olarak nerden yapıldığını açıklamamış. :verymad: :verymad:
bari ben yazayım.
dili Türkçe yapmak için;
"file" sekmesinin solundaki dünya simgesine tıklayıp dili seçin. :)
Teşekkürler hocam.

Geri