sayın bakanım biraz fazla olmuyor mu ? (!)

Kodla Büyü
ÖĞRETMEN DAHA AZ KAZANIYOR

OECD Raporu'na göre, Türkiye'de yeni bir ilköğretim öğretmenin maaşı yıllık 25 bin 536 dolar iken, OECD ortalaması 29 bin 767 dolar. Meslekte deneyim arttıkça Türkiye'de öğretmenlerin kazandığı maaş ile OECD ortalaması arasındaki fark giderek artıyor.

10 yıllık bir ilköğretim öğretmeni Türkiye'de 26 bin 374 dolar kazanırken, OECD ortalaması 36 bin 127 dolar. En yüksek ilköğretim öğretmen maaşı ise Türkiye'de 29 bin 967 dolar, OECD ortalaması ise 48 bin 154 dolar. Ortaöğretim öğretmenlerinin Türkiye'de mesleğin başında kazandıkları yıllık gelir ise 26 bin 173 dolar. OECD ortalaması ise 33 bin 44 dolar olarak şekilleniyor.

Rapora göre mesleğinin zirvesindeki bir ortaöğretim öğretmeni 30 bin 335 dolar kazanırken bu rakam OECD ortalamasının 23 bin dolar altında kalıyor.

gerçeklerden haberi yok galiba birileri yine kulağına fısıldamış gibi

zaten halk bahane arıyordu öğretmenin üzerine gelmek için, bizim okula her gün iki üç veli geliyor öğrencime şiddet uygulamışsınız sizi şikayet edicem işinizi düzgün yapın felan diye daha darp izi bulamadık çocuklarda. Bundan sonra öğretmen olanın işi çok zor. Formatörler alınmasın. Onlara bişey olmaz öğrenciyle ve veliyle muhattap olmadıkları için. Ben rahatım yani bi kapanıom proje odasına gelsin web sitesi gitsin e okul kurumnet yazılar hoop saat 4 olmuş. Sonradan öğreniyorum tabi bunları. iiyiz ii ses etmeyin.

ben bu dünyanın devrü deveranını izzeti nefsini....
.
.
verirse verir vermezse b....nı da ............

Neyzen den günümüze uyarlama :)

ben artık kesin eminimki bu adamın başımıza getirilmiş olması bilinçli ve kasıtlı yapılan bir harekettir.
Amac bu ülkenin değerlerine sahip çıkan en önemli 2. kesim olan öğretmenleri toplumda itibarsızlaştırmak, değer ve kalitesini düşürmektir.
bu ülkenin geleceğini hiç iyi görmüyorum ama hayırlısı

Ne 24000 doları yahu.

18 bin dolar gelir elde ediyorum yıllık diyen kaç kişi var aramızda.

Ornek benim aylik 300tl yol param var.evin kredi borcu var.ogretmen bunla mi yarinlari sekillendirecek.tamam fedakarlik yapalim ama nereye kadar.

Ornek benim aylik 300tl yol param var.evin kredi borcu var.ogretmen bunla mi yarinlari sekillendirecek.tamam fedakarlik yapalim ama nereye kadar.

yav arkadaşlar valla artık istemiyorum birisi mecliste öğretmenlerle ilgili soru sorsun....suç tamamen chp li vekilde...böyle soru mu olur

şimdi çıkan bu haberlerden sonra medyadaki öğretmen imajı şöyle: yattığı yerden 3000 tl(en düşük öğretmen maaşı yıllık 25 bin dolar imiş) maaş alıyorlar.

bakın tüm haber sitelerinde var...sana mı kalmış ey vekilim öğretmenin hakkını savunmak...unutmadan, bakan beyi bu matematik hesabıyla profesör yapan öğretmenleri,sistemi de saygıyla(!) selamlıyorum :alkis:

sahrak' Alıntı:
ben artık kesin eminimki bu adamın başımıza getirilmiş olması bilinçli ve kasıtlı yapılan bir harekettir.
Amac bu ülkenin değerlerine sahip çıkan en önemli 2. kesim olan öğretmenleri toplumda itibarsızlaştırmak, değer ve kalitesini düşürmektir.
bu ülkenin geleceğini hiç iyi görmüyorum ama hayırlısı
aman hocam yapma. ergenekondan alırlar içeri :D

Geri