Sayfa numaraları 1, 2, 3, 4-a, 4-b, 4,c, 5, 6 şeklinde nasıl olur

Kodla Büyü

muzyonur

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir MS.Word belgesinde sayfa numaralarını şuna benzer ayarlamak istiyorum.
1
2
3
4-a
4-b
4-c
5
6
7

Bunu nasıl yapabilirim.

Numaralandırma şeklinde istediğiniz tip varsa seçin yoksa her sayfa için ayrı kesme oluşturup sayfa numarasını alt bilgi şeklinde ekleyin.

olmuyor. yapamadım. yapıp bir örneğini paylaşırsanız sevinirim.
alt bilgiyi değiştirdiğimde belgedeki tüm sayfaların alt bilgisi değişiyor.sayfa numarası kayboluyor

olmuyor. yapamadım. yapıp bir örneğini paylaşırsanız sevinirim.
alt bilgiyi değiştirdiğimde belgedeki tüm sayfaların alt bilgisi değişiyor.sayfa numarası kayboluyor
Her yeni başlangıç için bir bölüm oluşturmanız gerekli. Office 2013 ve üzeri sürümler için şu şekilde. (Sekme düzeninden dolayı)
1. Adım :
öncelikle sayfa numaralarını otomatik olarak ekleyin.
1
2
3
4
5
6
7 şeklinde gidecek.
2. Adım :
Sonra her sayfaya
4-a
4-b
4-c gidecek olan her sayfanın başına gelerek Sayfa Düzeni >Kesmeler seçeneğinden sayfa sonunu seçin. Böylece her özel numaralama için bölüm oluşacak.
Her bölümün sayfa numarasının birine gelerek Tasarım sekmesinde Öncekine Bağla işaretli ise kaldırın. Hala,
1
2
3
4
5
6
7 şeklinde görünmeye devam edecek.
3. Adım :
Giriş sekmesine gelip madde işaretleri ve numaralandırmanın yanında Çok Düzeyli Liste > Yeni çok düzeyli liste tanımla tıklayın
Değiştirilecek düzey tıklayın kısmından 1' i seçin ve Alttaki tüm seçenekler butonuna basın. başlangıç kısmına kaçıncı sayfanın başlangıcı ise (örneğin 4-a,4-b, 4-c.... gidecekse 4 yazın) onun değerini yazın.
Değiştirilecek düzey tıklayın kısmından 2'yi seçin ve Düzey Sitilini A,B,C seçip başlangıç değerini A yapın. Tamam tıklanınca o bölüm için işlemler yapılır.
3. adımı her bölüm için yaparsanız istediğiniz şekilde numaralandırma olacaktır. Kolay gelsin.

Düzenleme : 2.1,2.2,2.3 ... şeklinde gitti bende 2. bölüm. 2.A, 2.B, 2.C şeklinde gitmedi maalesef. umarım o şekilde de işinizi görecektir.

bölüm sonu sonraki sayfa. sayfa numaralarını düzenle biçimlendir. gezinti kısımında öncekine bağlayı iptal et. manuel 4 rakamı ekle.

Ekli dosyalar

• Bel1.rar
    14.2 KB · Görüntüleme: 22
Geri