Sayaçlı Bilgi yarışması Kodlarını Ekledim.

Kodla Büyü

comtea

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta okulumuzda bölge bilgi yarışması yapıldı. Bu yarışma için arkadaşla birlikte visual studio da bir program hazırladık. Güzel de oldu. Bu hafta da okulumuzda sınıflar arası bilgi yarışması vardı. Programı orada da kullandık. Bende sizlerinde işine yarayabilir diye programı paylaşıyorum. beğenen olursa kodlarıyla birlikte de paylaşabilirim. Aşağıda birkaç caps var. Yapmanız gereken sadece soruları 1 den 20 ye kadar (kaç soruysa artık) jpg olarak foto klasörüne kaydetmeniz. Yorumlarınızı da iletirseniz düzenleyebilirim. Dosyayı buradan da , okulumuzun sitesinden de indirebilirsiniz.

Kodlarını da ekliyorum.Düzenleme yapanlar buraya tekrar yüklerse güzel olur. Neler yapılmış görürüz.

caps1.jpg

caps2.jpg

caps3.jpg

http://www.feyyazetizlisesi.k12.tr/program/bilgi_yarismasi.rar

Ekli dosyalar

• Bilgi_Yarismasi.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 3,332
  • Sayacli_bilgi_yarismasi_kodlu.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 3,125
Re: Sayaçlı Bilgi yarışması Programı Hazırladım...

Hocam çok güzel olmuş. emeğinize sağlık. :++:

:+1: :+1: :+1:
güzel bir çalışma olmuş hocam eline sağlık.
öneri olarak ,sayaç ve soru aynı sayfa içerisinde yer alsa ve yarışma sorular tam sayfa uygulanabilse daha güzel olur.

:++: hocam kodlarıyla beraber gönderebilirseniz. çok daha iyi olu. emeğine sağlık...

hocam elinize sağlık gayet iyi bir çalışma.
programı soruları sormak için değil sorduktan sonra puanlama için kullandınız değil mi? resimlerden öyle anlaşılıyor.
ek olarak faklı bir modeül yapılsa ve sorular ordan sorulsa böyle bir bölüm de eklenebilir.
bu arada programı kodlarıyla birlikte alabilirsek hem bizde kendimiz birşeyler katarız ve burada tekrar sunarız.
iyi çalışmalar.

hocam elinize sağlık güzel uygulama.

sayaç soru bölümünde olsaydı tam puan alırdı ;)

Öncelikle güzel çalışma olmuş hocam :wink: , önerilerim:
-Tam ekran modu eklenebilir,
-Sorular veritabanından ekleme,değiştirme ve silme yapılabilir,
-Sayaç ile soru aynı yerde olabilir,
-Bilgisayarın kapanma ve kilitlenme ihtimaline karşın anın otomatik kaydedilmesi eklenebilir.

aak bunu beğendi :+1:

designbote' Alıntı:
hocam elinize sağlık gayet iyi bir çalışma.
programı soruları sormak için değil sorduktan sonra puanlama için kullandınız değil mi? resimlerden öyle anlaşılıyor.
ek olarak faklı bir modeül yapılsa ve sorular ordan sorulsa böyle bir bölüm de eklenebilir.
bu arada programı kodlarıyla birlikte alabilirsek hem bizde kendimiz birşeyler katarız ve burada tekrar sunarız.
iyi çalışmalar.

sormak içinde kullanabilirsiniz hocam. soruyu cevapsız gösterirsiniz. ama pek sağlıklı olmuyor. öğrencilerin önünde yapılan bir yarışma olduğu için fısıldaşmalar cevap söylemeler sıkıntı oluyor. o yüzden soruları kağıtla veriyoruz. süre bittikten sonra soruyu gösteriyoruz...

erdogan_y' Alıntı:
Öncelikle güzel çalışma olmuş hocam :wink: , önerilerim:
-Tam ekran modu eklenebilir,
-Sorular veritabanından ekleme,değiştirme ve silme yapılabilir,
-Sayaç ile soru aynı yerde olabilir,
-Bilgisayarın kapanma ve kilitlenme ihtimaline karşın anın otomatik kaydedilmesi eklenebilir.

- Aslında tam ekran. çalışmayı 800*600 olarak ayarladım. çünkü bazı projeksiyonlar (mesela bizim salondaki) 800*600 destekliyor.
- Veritabanını düşündüm ama aceleyle yapılmış bir program olduğu için oyle yapmadım. bir dahaki yarışmada düşünüyorum.
- sayaç biraz büyük olması gerektiği için aynı sayfada olunca diğer şeylere pek yer kalmıyor. eğer soruyu öğrenciler bu ekrandan görseler mantıklı ama kağıtla dağıttığımız için yapmadım.
- kapanma kilitlenme durumunu hiç düşünmemiştim. düşükbir ihtimal :D

macar32' Alıntı:
:++: hocam kodlarıyla beraber gönderebilirseniz. çok daha iyi olu. emeğine sağlık...

herkes istiyorsa kodlarıyla beraber gönderebilirim.

teşekkürler hocam ellerinize sağlık

teşekkür ederim hepinize. çok kişi indirdmiş. umarım işinize yarar.

Süper olmuş hocam emeğine sağlık. Kodlarıyla birlikte gönderebilirsen herkes kendine göre düzenler daha ii olur. Teşekkürler.

güzel olmuş, benim aklımda da böyle birşey yapmak var.

1. Sayaç ayrı sayfada değil de şöyle kıyıda bir yerde sorunun olduğu sayfada olsa iyi olurdu.

2. Benim mantık şöyle olacak, belki daha kullanışlı olur. Sınıfı 3 gruba ayırmak, her gruba sorulan soruya göre puan vermek.
Mesela burada 4 soru arka arkaya sordum, gruba sorsam da hepsine vermiş gibi değerlendirdi puanlamayı.

3. Bir de TXT den kelime bilgisi sorma modülü olabilir, özellikle biz İngilizce ciler için. Resim işi biraz uzun.

Geliştirecek olursanız bekleriz.

Kodlarını da gönderiyorum. ama şöyle yapalım. düzenleme yapanlar tekrar paylaşsınlar. nasıl olduğunu görelim...

comtea' Alıntı:
Kodlarını da gönderiyorum. ama şöyle yapalım. düzenleme yapanlar tekrar paylaşsınlar. nasıl olduğunu görelim...

ben delphi kullanıyorum, artık diğer arkadaşlardan bekliyoruz.

Geri