Satranç Uygulaması - Lichess.org

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu site diğer satranç sitelerine göre birçok ayrıntı barındırıyor. Nedir bunlar;

Açılış Egzersizi, Tahta yapıcı, Oyun analizi, Basit Öğretim, Turnuvalar, İnsana ve bilgisayara karşı oynama v.s

LiChess için Özellikler.

1. Site tamamen özgür ve ücretsiz. Hatta reklamsız.
2. Siteye üye olmadan da oyun oynayabilirsiniz ama çok basit bir formla da üye olarak bütün ayrıcalıkları (puan toplama , analiz yapma vb…) kullanabilirsiniz.

3. Atomic,Hordie gibi satranç türevlerini içinde barındırıyor.Oyun içi kombinezonlar üç farklı kategoride ve sizin puan gücünüze göre uygun zorlukta size sunuluyor.

4. Öğren > açılış menusu ile açılış çalışabilir ve doğru hamleleri bularak açılış bilginizi arttırabilirsiniz.

5. Öğren > Koordinatlar menüsunden körleme satranç çalışabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

6. Canlı TV’den anlık oynanan oyunları izleyebilir veya video kütüphanesinden genellikle ingilizce olan eğitim videolarını izleyebilirsiniz

7. Takım kurabilir ve turnuvalara katılabilirsiniz.

8. Tahta kurgulaması yapabilir ve konumları analiz edebilirsiniz. hatta çok basit farenin sol tuşu ile her zaman ok ve daire çizebilirsiniz.

9.Site, tahta ve taş görünümünü değiştirebilir ve özelleştirebilirsiniz.

10. PGN dosyalarını yükleyebilir ve analiz edebilirsiniz. Analizi mükemmel.

11.Arkadaşınla oyna düğmesine basarak Seek listesinde görünmeyen bir oyun kurabilir ve linki arkadaşınıza göndererek davet edebilirsiniz.

12. Kayıtlı ve puanlı oyunlar veri tabanından silinmez. Böylece yıllar sonra bile oyunlarınıza ulaşabilirsiniz.

13. Tahtayı en başından tanıyabilir, eğitiminizi Chess Basic ile ilerletebilirsiniz.

14. Android uygulamasını kullanabilirsiniz. Birçok özelliği burada kullanabiliyorsunuz.

https://goo.gl/xSMQdA

Ekli dosyalar

• alistirma.png
    alistirma.png
    30.6 KB · Görüntüleme: 631
  • analiz.png
    analiz.png
    29.4 KB · Görüntüleme: 632
  • egzersiz.png
    egzersiz.png
    37.8 KB · Görüntüleme: 632
Gerçekten güzel bir siteymiş yıllardır chesscube.com kullanıcısı biri olarak bu siteyi beğendim. :+1:

Geri