SATA Özelliğini biostan açmak

Kodla Büyü

dijireis79

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar XP yüklü bir bilgisayarın DVD romunu söktüm söktüğüm ide kablo ile bağlıydı. SATA ile bağlanan bir DVD ROM taktım fakat bilgisayar görmedi. HDD de SATA ile bağlı biostan baktım SATA 2aktif. Ama diğerlerini nasıl açacağımı bulamadım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

hocam satanın birini açıp diğerini kapatma diye bişey yok. tavsiyem hdd yi sökün, satalı DVD sürücüyü takın ve bios tan görüp görmediğine bakın. sizin sorunun DVD sürücüsü, sata kablosu veya DVD sürücüyü bağladığın sata soketinden kaynaklandığını düşünüyorum.

denizlerb' Alıntı:
hocam satanın birini açıp diğerini kapatma diye bişey yok. tavsiyem hdd yi sökün, satalı DVD sürücüyü takın ve bios tan görüp görmediğine bakın. sizin sorunun DVD sürücüsü, sata kablosu veya DVD sürücüyü bağladığın sata soketinden kaynaklandığını düşünüyorum.
Aynen bi de böyle deneyin hocam

Bazı BIOS'larda "IDE Compatibility Mode", "ATA Combination Mode", "SATA/PATA Combination Mode" veya "SATA IDE Combined Mode" gibi IDE sürücüleri çalıştırmak için SATA yuvalarını iptal eden modlar var. Eğer BIOSda bu modlardan biri varsa Disabled yapın.

c1han' Alıntı:
Bazı BIOS'larda "IDE Compatibility Mode", "ATA Combination Mode", "SATA/PATA Combination Mode" veya "SATA IDE Combined Mode" gibi IDE sürücüleri çalıştırmak için SATA yuvalarını iptal eden modlar var. Eğer BIOSda bu modlardan biri varsa Disabled yapın.
Ayrıca, mode olarak yanılmıyorsam eğer varsa menüden "Enhanced" seçilmelidir.

Geri