Santranç Egzersizi

Kodla Büyü

metinozerin

Aktif Üye
Hizmetiçi eğitim kursundan aldığım santranç sertifikamı kaybettim. Mebbisde görünüyor. Mebbisteki bilgilerle santranç egzersizi açabilir miyim? Bilgisi olan var mı?

Bulunduğunuz yerin bilgi işlemine veya hizmetiçi birimine gidin. Rica edin. Size yeni sertifika çıkarsınlar.

Açamazsınız. Satranç egzersizi için satranç federasyonundan eğitim alıp antrenör lisansı çıkarmalı ve her yıl vize ödeyerek yenilemelisiniz. Belki çevrenizdeki idareciler bunu bilmediği için elinizdeki belge ile kabul edebilirler. Ancak bilen bir müfettiş vs. denk gelirse sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Re: Ynt: Santranç Egzersizi

Ayrıca bu belgenin TSF tarafından Her yıl vizelenmesi şartı var.

omd' Alıntı:
Açamazsınız. Satranç egzersizi için satranç federasyonundan eğitim alıp antrenör lisansı çıkarmalı ve her yıl vize ödeyerek yenilemelisiniz. Belki çevrenizdeki idareciler bunu bilmediği için elinizdeki belge ile kabul edebilirler. Ancak bilen bir müfettiş vs. denk gelirse sıkıntı yaşayabilirsiniz.

HAYIR, arkadaşımız açabilir yanlış yönlendirmeyin. 2005 yılından 2010 yılına kadar dediğiniz gibiydi. Ancak ekteki belge ile bu şart kalkmış oldu. Etkinlik alanı ikinci bölümü dikkatli okuyunuz.

Sizin dediğiniz Halk eğitim için, (%100 eminim). Ayrıca egzersiz için satranç federasyonu şartı yok.

Egzersiz açabilmek için kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslara katılarak belge almak yeterli.

bkz. ek:

Ekli dosyalar

• Ders dışı eğitim çalışmalarına dair esaslar MEB Genelgesi 2010-49.rar
    2.9 MB · Görüntüleme: 63
Ayrıca belgenizi belki (belge aldığınız tarihteki okulunuz) okul idaresi sizin Sicil dosyanıza koymuştur.
Bir de okuldaki sicil dosyanızın içine bakınız.

Sayın hocam
Türkiye Satranç Federasyonu düzenlenecek olan turnuvalarda antrenörlük için hem yıllık vize hem de sporcu belgesi istiyor.

O dediğiniz eskidendi.

2012 de almıstım antronorluk ama hıc acmadım bıldıgım kadarı ıle yarısmalara katılmak ıcın vıze oduyorsunuz ve ogrencılere de belge alıyorsunuz ama yarısmaya katılmaycaklarda acabılıyorlar sanırım

mfacil' Alıntı:
2012 de almıstım antronorluk ama hıc acmadım bıldıgım kadarı ıle yarısmalara katılmak ıcın vıze oduyorsunuz ve ogrencılere de belge alıyorsunuz ama yarısmaya katılmaycaklarda acabılıyorlar sanırım
Haklısınız hocam
Müsabaka ve yarışmalarda kendini göstermeyen ve bir faaliyette bulunmayanlara ilçe milli eğitim zaten bir sonraki yıl egzersize izin vermiyor.
Yani müsabakalara katılmak için antrönör olmak şart
Eğer müsabakalara katılmazsan egzersize izin yok.

Bu arada birkaç okul birleşip kendi aranızda müsabaka düzenliyemiyorsunuz.Zaten izne tabi. Satranç müsabakaları iznini ancak Türk Satranç Federasyonu veriyor müsabaka için ücret alıyor izin veriyor ve hakemini yolluyor .
Dön dolaş aynı yere çıkıyoruz

@COBOL hocam, her egzersizde müsabakalara oyuncu mu yetiiştiriliyor.

Yapmayın. Ben o mücadeleyi verdim ve açtım.
NEymiş öğrenciler müsabakalar katılacakmış, sporcu diye lisans alınacakmış. nerde yazıyor?

Bazı öğrencilerim turnuvalara katıldı, hiçbirinden sporcu lisansı istenmedi.

Ezbere değil belgelerle konuşanlar kazanır.

ercinc98' Alıntı:

NEymiş öğrenciler müsabakalar katılacakmış, sporcu diye lisans alınacakmış. nerde yazıyor?

Her egzersizde müsabakalara oyuncu mu yetiiştiriliyor.
Güzel soru
Cevabı bende biliyorum da
İzni veren makam anlamıyor.İcraat istiyor.Ürün istiyor.
Yani anlayacağınız her iki tür belgem var hem halk eğitimden hem de Türkiye Satranç Federasyonu
mecburen Türkiye Satranç Federasyonu kursunada gitmek zorunda kaldım.

COBOL' Alıntı:
ercinc98' Alıntı:

Her egzersizde müsabakalara oyuncu mu yetiiştiriliyor.
Güzel soru
Cevabı bende biliyorum da
İzni veren makam anlamıyor.İcraat istiyor.Ürün istiyor.
Yani anlayacağınız her iki tür belgem var hem halk eğitimden hem de Türkiye Satranç Federasyonu
mecburen Türkiye Satranç Federasyonu kursunada gitmek zorunda kaldım.
PArdon hocam, yazarken sizi rakip gibi mücadele etmek istermiş gibi yazmışım.

Aynı tarafta olduğumuzu yeni anladım . :+1:

Benim yaptığım GENELge elimde okulu ve ilçeyi ikna etmek olmuştu,

dediğiniz gibi ilçedekinin ne düşündüğü çok önemli.

Hocam ilçe milli eğitim, yapılacak egzersiz kurslarının içinin dolu mu boş mu olduğunu öğrenmek ve bu kursların sonunda bir gösteri istiyor.

Bu gösteride Satrançta 23 Nisan ve 19 Mayıs gibi müsabakalar olup, aynı zamanda 24 Kasım öğretmenler arası müsabakalar var.

Bu müsabakalar Türkiye Satranç Federasyonu yönetim ve denetiminde Türkiye satranç Hakemleri ile yapılıyor.
Bu müsabakalara katılmak için ise Türkiye Satranç Federasyonu yıllık vizeli ve onaylı antrenör belgesi Olması şart.
Bu kadar açık ve net

Geri