Sansür yedik ey halkım...

Kodla Büyü
Allah yardım etsin Aliçimen kardeşim sana. ben de geçtim o yollardan ama bizim zamanımızda biz kürtçe konuşulmasına bile izin vermiyorduk şimdi değişmiş demekki...

:alkis: :alkis: :alkis:

Tebrikler hükümetim ve meb. Bu tür olaylar çocukların gelişimini olumsuz yönde etkiliyor, psikolojilerini bozuyordu çok güzel yaptınız!!! Ayrıca şehitlerin ardından ağlayan anlar babalar da rol yapıyorlardı onları da tvden ve medyadan uzaklaştırmanız çok isbetli bir karar!!!

%48 lerle başa gelen Amerikalılar, 11 Eylül saldırıları sonrası "Midemiz bulanıyor bu görüntüleri göstermeyin" diye tepki gösteren ve bu görüntülerin medyadan kalkmasını sağlayan Amerika halkıyla ne kadar özdeşleşmiş anlayınız artık. Okulda sadece ders öğretilmez, sadece matematik, fen, bilgisayar vs öğretilmez okulda hayat öğretilir ve İNSAN yetiştirilir. Ve gerçek şudur ki; Türkiye'nin üç tarafı denizlerle çevrili iken dört bir tarafı da şehit ve gazi kanlarıyla çevrilidir. Sen bu coğrafyada bu terimleri yasaklarsan kendini yasaklarsın, psikolojisi bozulur diye!! korktuğun yeni neslin de olmaz artık. Ütopyayı bir tarafa bırakın gerçekleri görün diyeceğim ama kime....

Bu hafta öğrencilere wordde ve notepadde yazı yazdırırken kullandığım ve öğrencilerimin yazdığı iki cümle var:
Şehitler ölmez, vatan bölünmez.
Ne mutlu Türk'üm diyene. (Gazi Mustafa Kemal Atatürk)

Ateş düştüğü yeri yakar demiş atalarımız, ateş bizim yüreğimize düştü ve bizim içimiz yanıyor, içi yanmayanlar ise sadece saçmalıyor tıpkı meb gibi, tıpkı hükümetimiz gibi. Allah bu acıları bize tekrar yaşatmasın, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet milletimize de sabır diliyorum. Ayrıca zorba hocam hassasiyetinizden ötürü sizi tebrik ediyorum. Bir şeyi unutmasınlar hala şehit olmayı arzulayan milyonlar olduktan sonra bu millete birşey olmayacaktır Allah'ın izniyle.

Allah kolaylık versin arkadaşım. Zor tabi tüm bunlarla içiçe yaşamak. Ben olsam psikolojim bozulurdu büyük ihtimal.

ya kardeşim tvler askerimizin ne yaptığını söylüyorlar ve teröristler erken davranıyor.Yani bir tür teröristler için istihbarata geçiyor.Kanald çıkmış bu olayı lanse ediyor.Hani show tv gibi ermeni oldukları için.En iyisi sansür olduğu....

cimenwd' Alıntı:
biz burada hiç konuşamadık ya... Zaten hangi öğrencimin cep telefonuna baksam duvar kağıdı Apo bütün defterlere Biji Apo. Çarşıda sokakta herkes sempazitan. Ben ne yapayım? Ya ben? Biz burada ancak batılı öğretmenler arasında konuşuyoruz... :x

yine yanlış bir konuşma olmuş sizden..ne demek batılı öğretmenlerin arasında konuşabiliyorum sadece..bu ne gereksiz bir cümle...ben doğuluyum ve hiç kimse benden daha fazla TÜRK olamaz..TÜRK lüğünü savunamaz...Ben milli maçlarda ağlayan adamım...lütfen siz öğretmenlere yakışmıyor bu şekilde ön yargılar...ne yani bütün doğulular apo denen ne olduğu belli olmayan adamın taraftarı mı

bende doguda görev yaptım...ben türküm ama orda bulunan kürt kardeşlerim benim kadar vatanını seven savunacak delikanlı ve kaliteli kişilerdi...Konu sehitler olunca batılısı dogulusu olmaz...herkes konusur bunu can bu..mus luda olsa izmirlide olsa mehmetcigin kanıdır o...kutsaldır...birligi ve beraberligi bozmak için insanlarımızı gruuplandırmaya çalışıyorlar..(bunu şimdiki siyasetçilerimiz sagolsun düşmanlarımızın çaba sarfetmesine gerek yok,layıkıyla yapıyor)artık ulus olarak uyanmamız lazım sorun burda...su birkaç gündür ulus olarak birbirmize sımsıkı sarıldık kenetlendik...farkettinizmi siyasetçilerin bizim tartışmamız için ortaya attığı şeyler ne kadar saçma geldi herkese...insanlarımızın birbirine güveni arttı...siyasetçiler siyaset yapamaz oldu..siyaset yoksa rant olmaz..rant olmazsa para ve sömürü...bir toplum olarak duygusalız..vatanımızı seviyoruz..altını çiziyorum... hangi ırktan olursak olalım...biz iletişim sektörü olsun o olsun bu olsun..yuzde 70 vergi versekde sesimiz çıkmıyor...oh ne güzel degilmi...rant bu işte...her kesimde birileri hakkından fazlasını alırken bir kesim hakkından cok azını alıyor...MÜSLÜMAN BİR İNSAN SON YAZDIGIMI IYI DUSUNMELI..KUL HAKKI,YETIM HAKKI YIYEN BIRI NE KADAR MUSLUMANIM DIYEBILIR KI....

ÇOK GÜÇLÜ BAĞLARIMIZ VAR...GÜÇLÜ BİR LİDERİMİZ OLSA UGRUNA ÖLEBİLECEĞİMİZ..NE KADAR GÜÇLÜ BİR DEVLET OLURDUK DEGİLMİ..SİMDİKİ GİBİ BASKALARININ AGZINA BAKMAZDIK BUNU HEP DIYORUZ..AMA YONETENLERI SUCLAMAK KOLAY OLANI..AMA ZOR OLAN KENDIMIZDE BIREY OLARAK SUC VARMI BU GORMEK...KENDIMIZDEDE SUC YOKMU...BENCE FAZLASIYLA VAR..CEBE GIRECEK 3 KURUS FAZLASI ICIN ACABA KAC KISININ HAKKINI YIYORUZ...BIR SORU DAHA, ACABA COK PARA KAZANMAK ICIN OGRETMENLIK MESLEGIMI SECILIR YOKSA SIYASETEMI GIRILIR...BU IKISI ARASINDAKI FARK ASLINDA HERSEYI OZETLIYOR...BIRDE EN BUYUK HATA SU...HERKESE ESIT IMKAN VERECEKSIN..BATIDAKI BIR ILEDE DOGUDAKI BIR ILEDE..AYNI HIZMETI GOTURECEKSIN ESITOLARAK...YINEDE TERÖR VARSA OZAMAN BATI DOGU AYRIMI YAPMAK DOGRU OLABILIR...

ANANELER ORF VE ADETLER BUNLARI YOK EDIP BASKALARININ KULTURUNU BENIMSEMEK DEMEK VATANINA SAHIP CIKMAMAK DEMEKTIR..UNUTMAYALIM VATAN SAVUNMASI SADECE SILAHLA TOPLA TUFEKLE OLMAZ...

alicimen arkadasım seni cok iyi anlıyorum..psikolojinin bozulmasınada uzuldum..fakat yuzde 80 gibi bir oran belirtirseniz bu hem orda yasayan vatanını seven halkımızı uzer hemde sizi..cunku bir seyi gözunuzde fazla buyuturseniz kendi psikolojinizi ilaçlarla tedavi edemezsiniz...bu vatan sahipsiz degildir...iddianız dogruda olabilir...fakat terör orgutune destek vermek suctur...birisi birini arkasından vurursa bunun soncunuda göz onune almalıdır..Yüce turk askeri gereken cevabını canlarını alarak ödecektir..eden bulur merak etmeyin...Mezopatamya eskide beri savasın yapıldıgı v dunyanın son savaslarının yapılacagı yerdır belkıde...Buralarda düzensizlik normal...Sizi anlıyorum simdi bilincsizce ne yorumlar duyuyorsunuzdur degilmi..Güvendikleri O MALUM devlet burdaki madenler tukenip gidince teröre destek verenler kime guvenecek o zaman görecegiz...FAKAT KESIN OLAN SU...IHANET BUYUK SUCTUR...CEZASIDA YASALARDA BELIRTILMEKTEDIR....BELİRTILEN UYGULNAMIYORSADA NELER OLACAGINI SIZE O LAFLARI EDEN DENSIZLER BILIRLER...EGER DEDIGINIZ GIBI 20000 KISILIK BI NUFUSTA 15000 KISI TERÖRE DESTEK VERIYOR GIBI GORUNUYORSA,BU VAHIMDIR...AMA BEN BULUNDUGUNUZ ILDE BOYLE BIR ORAN OLDUGUNU DUSUNMUYORUM..FAKAT BU YUZDE 1 BILE OLSA BU YINEDE VAHIMDIR...SIZ OGRENCILERINIZE DOGRUYU ANLATIRSINIZ TERCIH HAKKI ONLARIN...HERKES TERCIHI ILE YASAR...SONUCLARINADA KENDI KATLANIR BUYUYUNCE..SIZ GOREVINIZI YAPIYORSUNUZ..RAHAT OLUN BENCE..BIR ASKER NASIL VATANINI SILAHLA SAVUNUYORSA SIZDE SARTLAR SIZIN DEDIGINIZ GIBIYSEBIR NEVI VATANINIZI SAVUNUYORSUNUZ..GURUR DUYMALISINIZ KENDINIZDEN...PSIKOLOJINIZI BOZMAYIN..

ARTIK HEPIMIZ ASKERIZ HEPIMIZ MEHMETCIGIZ...UNUTMAYALIM VATAN SAVUNMASI SADECE SILAHLA TOPLA TUFEKLE OLMAZ...AKLIMIZ VAR NE ICIN KULLANMAK ICIN..OZAMAN KULLLANALIM...EGITMENLERE BUYUK IS DUSUYOR KISACASI...

Tabi ya burada da konuşmayalım. Ne gerek var ki bizim yerimize 5 kasımda konuşulacak. zaten vatandaş dediğin nedir ki? gereksiz bir topluluk onun isteklerinin duygularının hiç bir önemi yok. nasılsa %48 var.

Arkadaşlar,

Türk Milli Eğitimi Temel Kanunu görev alanımızı belirlemiştir. Bu kanunda Milli Eğitimin amaçlarına uygun olarak her türlü davranışı gösterebilirsiniz. Size "yapma, etme, konuşma..." diyenlerin karşısına Milli Eğitim temel Kanunu çıkarın. Savunmanıza dayanak budur.

"Milli Eğitim Temel Kanunu
Milli Eğitim Temel Kanunu
Yayın : Resmi Gazete
Yayım Tarihi ve Sayısı : 24/06/1973 - 14574
Numarası : 1739
I - Kanunun kapsamı:
Madde 1 - Bu kanun, Türk milli eğitiminin düzenlenmesinde esas olan amaç ve ilkeler, eğitim sisteminin genel yapısı,öğretmenlik mesleği,okul bina ve tesisleri, eğitim araç ve gereçleri ve Devletin eğitim ve öğretim alanındaki görev ve sorumluluğu ile ilgili temel hükümleri bir sistem bütünlüğü içinde kapsar.
BİRİNCİ KISIM
Türk Milli Eğitim Sistemini Düzenleyen Genel Esaslar
BİRİNCİ BÖLÜM
Türk Milli Eğitiminin Amaçları
I - Genel amaçlar:
Madde 2 -
Türk Milli Eğitiminin genel amacı,Türk Milletinin bütün fertlerini,
1. (Değişik: 16/6/1983 - 2842/1 md.) Atatürk inkılap ve ilkelerine ve Anayasada ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı;Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan;insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek;
2. Beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek;
3. İlgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek gerekli bilgi, beceri,davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve onların, kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak;
Böylece bir yandan Türk vatandaşlarının ve Türk toplumunun refah ve mutluluğunu artırmak; öte yandan milli birlik ve bütünlük içinde iktisadi, sosyal ve kültürel kalkınmayı desteklemek ve hızlandırmak ve nihayet Türk Milletini çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, seçkin bir ortağı yapmaktır. ..."

Bu amaçların gerçekleştirilmesi, sosyal değerler sistemi içinde öğrencinin kişiliğinin geliştirilmesi ve önce kendine sonra topluma saygı duyan, vatansever insanlar olması, onların toplumsal değerleri tanıması ve paylaşması ile mümkün olacaktır. Bu noktada milletin tanımına baktığımızda "..aynı değerleri paylaşan insanlar.." olmaları için toplumsal yapının içinde yer almalarını sağlamamız gerekir.
Daha yazacak çok şey var da başka zamanlara bırakalım.. Sözün sonu; dayanağınız Türk Milli eğitimi Temel Kanununun amaçları olsun. Hiç bir genelge-talimat veya emir kanunun üstünde değildir...

Geri