sansür uygulanmıştır

Kodla Büyü
Re: Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni Ders Programı Lazım

dobra1979' Alıntı:
http://sivas.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2012_10/08043854_bt_rehberligi_gorevi.pdf hocam buradaki yazıyı çıkarın altını çizin idarenize gösterin çizelgede ne olacağını :)

sansür uygulanmıştır...

hocam o yazı bizede geldi de,

gidip öğleden sonraki derslere yazmaya kalkıyor, bizim okulda ikili öğretim var, sabahtan ortaokul, öğleden sonra ilkokul

gidip yarısını sabaha yarısını öğleden sonraya yazıyor ki tüm gün durayım, deliricem[/quote]

hocam umarım öyle bişey olmaz ama olur da yaparlarsa dersinizin olmadığı saatlerde bi şekilde okuldan ayrılın. ortadan kaybolun. dersinizin olmadığı saatler için hesap soramazlar.

Hep bu yazıyı hazırlayanların hatası, kafasına göre yorum yapılabilecek sekilde yaparsan böyle olur :verymad:

Bence öğleden sonra okula gitmeyin. iş en fazla soruşturmaya kadar gider ve idareci zararlı çıkar.

Hyr bi ornek olsa ona gore bak bunlar boyle yapmis diyecegim

Başvuru formunda .........ortaokulu yazıyorsunuz hocam. Sizi ilkokul dersleri zamanında nasıl derse sokabilirler ki?

kandenk' Alıntı:
Başvuru formunda .........ortaokulu yazıyorsunuz hocam. Sizi ilkokul dersleri zamanında nasıl derse sokabilirler ki?

sansür uygulanmıştır

BT Rehber Öğretmenliği yazısının altında yazıyı hazırlayan Erdoğan Petük'ün telefon numarası var, ayrıntılı bilgi için. Ne yapacağını bilmeyen müdür yrd'nızın önüne koyun numarayı ya da onun yanındayken siz arayın ve durumu anlatın. O ne derse odur...

KöfteHoRr' Alıntı:
BT Rehber Öğretmenliği yazısının altında yazıyı hazırlayan Erdoğan Petük'ün telefon numarası var, ayrıntılı bilgi için. Ne yapacağını bilmeyen müdür yrd'nızın önüne koyun numarayı ya da onun yanındayken siz arayın ve durumu anlatın. O ne derse odur...

sansür uygulanmıştır

Hocam öğleden sonraya yazarsa günde toplam 12 saat eder. İki günde 24, üçüncü gün 6 saatten fazla ders yazarsa yönetmeliği çiğnemiş olur.

turkel2001' Alıntı:
Hep bu yazıyı hazırlayanların hatası, kafasına göre yorum yapılabilecek sekilde yaparsan böyle olur :verymad:
aynende öle hocam.. yoruma açık yazı hazırlarsan böyle olur.. görev saati 30 saattir ibaresi açık ve net yazsaydı böyle mumyalaşmış idareciler sorun çıkartmazdı..

hocam girdiğin dersler + BT Rehberlik olarak toplam 30 ders saati yazılabilir. 30 rakamı bir öğretmenin gireceği en fazla ders sayısından gelir. Ders programına BT rehberliği yazılacağından dolayı 30dan fazla yazılamaz. Öğleden önce ve sonra da yazarsa günde 10 saat yapar, iki gününüzün boşa çıkar 8)

sabah son saatler öğlende ilk saatler koysa olmuyor mu?9 -3 hesabı.

rehberlik öğretmeni var mı okulda, yoksa bile, olsa kaç saat durur, ne kadar ücret alır. senin müdür işine geldiği gibi yorumluyor. senin kadron ortaokulda, yani sabah. çok istiyorsa müdürün, öğleden sonra içinde başvuru alıp BT rehber öğretmeni bulabilir. ders programınızda 30 saati geçmiyorsa, işinize geliyorsa 8:30- 14:30 saatleri arasında durun okulda, anlaşma yoluna gidin, bir de il koordinatöründen yorum alın, ona göre hareket edersiniz.

repocket' Alıntı:
hocam girdiğin dersler + BT Rehberlik olarak toplam 30 ders saati yazılabilir. 30 rakamı bir öğretmenin gireceği en fazla ders sayısından gelir. Ders programına BT rehberliği yazılacağından dolayı 30dan fazla yazılamaz. Öğleden önce ve sonra da yazarsa günde 10 saat yapar, iki gününüzün boşa çıkar 8)

sansür uygulanmıştır

acer50' Alıntı:
rehberlik öğretmeni var mı okulda, yoksa bile, olsa kaç saat durur, ne kadar ücret alır. senin müdür işine geldiği gibi yorumluyor. senin kadron ortaokulda, yani sabah. çok istiyorsa müdürün, öğleden sonra içinde başvuru alıp BT rehber öğretmeni bulabilir. ders programınızda 30 saati geçmiyorsa, işinize geliyorsa 8:30- 14:30 saatleri arasında durun okulda, anlaşma yoluna gidin, bir de il koordinatöründen yorum alın, ona göre hareket edersiniz.

öğleden sonraki dersler ta akşam 5de 6 da bitiyor

turkel2001' Alıntı:
acer50' Alıntı:

tamamında seni tutamaz, 30 saate göre ayarlamalı, ders programını iste, il koordinatörü ile görüşün

hocam aynı sıkıntıyı ben yaşadım,,aynı cümleleri duydum en sonunda şu yola başvurdum: yazımda bana ders çizelgesi yapmanız gerktiği yazıyor. ben her yeri aradım ilçeyi ili bu konuda görevli herkesi aradım.bana söylenen hep 30 ders saati.sizde bana çizelgemi yazıp imzalayıp vermek zorundasınız. 5 e kadar yazın haftalık 40 dersmi 50 dersmi yazarsınız siz bilirsiniz ama ben o kadar ücret isterim ozaman dedim..verirlerse alırsın cevabını verdi müdür.vermezlerse durmuyorum dedim.... son noktada bana yazıda belitildiği gibi ders çizelgemi yapıp verin, bende bu doğrultuda her yere dilekçe yazıp gerekenin yapılması için sizi şikayet etcem dedim.. bana verilen hakkı kullanmak istiyorum, herşeyi yapacam dedim..aslında aramızda daha bir sürü sorun geçti ama sonuçta müdür bu yolla ikna oldu...

acer50' Alıntı:
turkel2001' Alıntı:
acer50' Alıntı:

tamamında seni tutamaz, 30 saate göre ayarlamalı, ders programını iste, il koordinatörü ile görüşün

birde onunla görüşeyim

turkel2001' Alıntı:
dobra1979' Alıntı:
http://sivas.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2012_10/08043854_bt_rehberligi_gorevi.pdf hocam buradaki yazıyı çıkarın altını çizin idarenize gösterin çizelgede ne olacağını :)

hocam o yazı bizede geldi de,

gidip öğleden sonraki derslere yazmaya kalkıyor, bizim okulda ikili öğretim var, sabahtan ortaokul, öğleden sonra ilkokul

gidip yarısını sabaha yarısını öğleden sonraya yazıyor ki tüm gün durayım, deliricem

Neden öyle yaptığını sordunuz mu? Garezi ya da amacı neymiş ki? Ayrıca öğleden sonrası ilkokul ben ortaokuldayım deyin? İlköokul sadece in ve ingilizce öğretmenleri branş olabilir diyin. Tüm gün okulda durarak ne yapmanızı bekliyoki? Ha düzeltip istediğiniz gibi yapsada o adamın özel işlerini bence yapmayın...

Ben bu konuyu il koordinatörüyle görüştüm ikili okullarda her iki öğrenci grubuda BT Rehber öğretmenden faydalanabilsin diye sabah son üç saate öğleden sonrada ilk üç saate ders konulabilir dedi.. Yani 9-3 gibi birşey oluyor.

nazli179' Alıntı:
hocam aynı sıkıntıyı ben yaşadım,,aynı cümleleri duydum en sonunda şu yola başvurdum: yazımda bana ders çizelgesi yapmanız gerktiği yazıyor. ben her yeri aradım ilçeyi ili bu konuda görevli herkesi aradım.bana söylenen hep 30 ders saati.sizde bana çizelgemi yazıp imzalayıp vermek zorundasınız. 5 e kadar yazın haftalık 40 dersmi 50 dersmi yazarsınız siz bilirsiniz ama ben o kadar ücret isterim ozaman dedim..verirlerse alırsın cevabını verdi müdür.vermezlerse durmuyorum dedim.... son noktada bana yazıda belitildiği gibi ders çizelgemi yapıp verin, bende bu doğrultuda her yere dilekçe yazıp gerekenin yapılması için sizi şikayet etcem dedim.. bana verilen hakkı kullanmak istiyorum, herşeyi yapacam dedim..aslında aramızda daha bir sürü sorun geçti ama sonuçta müdür bu yolla ikna oldu...

sansür uygulanmıştır

Hocam size gelen yazıda ilköğretim okulu demez, ......... Ortaokulunda BT Rehber öğretmeni olarak görevlendiriliyorsunuz, dolayısıylada sizi bağlayan ortaokulun ders saatleridir. Müdürün dediği 2. okul görevlendirmesine giriyor, BT Rehber öğretmenliğinde de ders görevi dışında 2. okul diye bişey yok.

Örnek verdiği Din Kültürü öğretmeni ders görevi karşılığında 4. sınıfların dersine girebiliyor, ama siz giremiyorsunuz. Bunu da hatırlatın kendisini?

Hocam liselerde 30 saatten fazla ders alınabilir mi?

Şimdilik öyle bir yazı yok benim bildiğim. Sadece 30 + rehberlik ve ya kulüp olabilir

erge2008' Alıntı:
hocamm valla idareciler anlamak istediği gibi yapıyor genelde.
şurdaki linkteki açıklamaları bi gösterin, birçok ilde ikinci bir açıklama geldi bizdeki gibi. umarım işinize yarar.
http://bingol.meb.gov.tr/www/bilisi...-surenin-uzatilmasi-ve-ek-aciklama/icerik/111

hocam süpersin

"Aynı öğretim kurumunda (binada) ve ayrı devrelerde (Sabah – Öğle) ikili öğretim yapan okullarda (İlkokul – Ortaokul) ayrı ayrı BT Rehber Öğretmeni görevlendirilebilecek. Görev talep dilekçesinin üst yazısında öğretmenin hangi okulda (İlkokul – Ortaokul) görevlendirileceği belirtilecektir." demişler

bunu bir gösteriyim

Geri