Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Şanlıurfa Formatörlük Başvuruları Başladı

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında k.cokol tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. k.cokol

k.cokol Seçkin Üye Seçkin Üye

Şanlıurfa Formatörlük Başvuruları Başladı
    yalnız buradada önemli bir durum var. benim 180 saatlik formatörlük belgem var yazıda sadece bilişim öğretmenleri başvurabilir diye yazmış. Acaba bu durum normal mi? Diğer illerde durum nasıl?
    http://sanliurfa.meb.gov.tr/meb_iys_dos ... ilmesi.pdf

2. QML

QML Seçkin Üye Seçkin Üye

Sadece bilişimciler başvurabiliyor.
    Benim merak ettiğim yine 2 okulda mı görevlendirecekler..

3. k.cokol

100'lerce okulun yer aldığı siverek te bilgisayar öğretmeni sayısı 10 u geçmez. biz boşuna mı gittik kursa her akşam gece 11 lere kadar kurs gördük. şimdi sadece bilişimcilerin hakkı deniyor.
    doğru öncelik bilişimcilerdir ama kişi başı 10 okul verse bile karşılamıyor. o zaman ya adam gibi bilişimci atasınlar ya da bizim gibi belge sahiplerine hak tanısınlar.

4. deu_35

deu_35 Aktif Üye

180 saatlik belge almasını bir fırsatçılık olarak değerlendiriyorum. belgeyi sadece formatör olmak için mi aldın yoksa bilgisayarı öğrenmek için m i? anladığım kadarıyla öğrenmek için değildir.............

5. selcuklu

selcuklu Seçkin Üye Seçkin Üye

2 okuldan bahsediliyor. Büyük ihtimalle 2. okul bir lise olacak (Fatih projesi pilot olanlardan)

6. k.cokol

bu formatörlük kursu bilgisayar öğretilmek için açılmadı zaten. Formatörlük kursunu doğal olarak formatör olmak için aldım. Ben bu belgeyi alırken her gece 23:00 a kadar ders gördüm ve hakkımla aldım fakat sonra baktım ki çoğu bölgede hiç ders yapmadan formatörlük belgesi dağıtmışlar.Bunları hak etmeden alanlara üzüldüğüm kadar formatörlük kursunu hakkıyla vermeyen ve derse girmeyen kişilere belge veren bilgisayar öğretmenlerinin olmasına da üzüldüm.

7. Savunan Adam

Savunan Adam Seçkin Üye Seçkin Üye

15 saat maaş karşılığı girmek zorunlu. 3 gün kendi okulumuzda formatör olacağız, 2 gün de akıllı tahtaların kurulduğu bir lisede. ilk görevlendirmeler 25 Ocak 2013'e kadar olacak. yarıyıl tatilinden sonra 30 Hazirana kadar görevlendirme yapılacak.

8. QML

Teşekkürler bilgilendirme için. Yalnız bu akıllı tahtaları nasıl kullanacağız:) Kursu falan olacak mı

9. Bote0621

Bote0621 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam söylediğin gibi başka yerlerde formatörlük kursuna girmeden belgeyi dağıttıkları için bugün o elindeki belge anlamını yitirdi. Senin gibi kursunu tamamlayanların da haliyle hakkı yenildi.

10. salih225

salih225 Seçkin Üye Seçkin Üye

bu duyum nerden hocam

11. QML

Orhan Hoca'dan... 3 gün kendi okulunda,2 gün de bir lisede büyük ihtimalle fatih projesine destek amaçlı..

12. salih225

peki bu nasıl olacak zaten okulumuzdaki ders 3 gunu dolduruyor. Okulumuza hiç mi faydamız olmayacak

13. Savunan Adam

Savunan Adam Seçkin Üye Seçkin Üye

formatörlük mesaisis 8-5 olunca dolayısıyla 3 gün öğeden sonraları okulda olucaz demektir. Gerçi son BT rehber öğretmenlik yazısı ortalıı karıştırmadan şu görevlendirmeler bi yapılsa iyi olur.

14. salih225

son bt rehber öğretmenliğinde istek dışı görevlendirme istemiyorum ibaresi var ondan dolayı yapamazlar gibi geliyo ayrıca 5 ine kadar başvuru alıyorlar

15. selcuklu

16. xodeda

xodeda Süper Üye Süper Üye

arkadaşlar sınıfla beraber 27 dersim var. başvuru yapınca başka okula görevlendirirler mi acaba. rahatımı bozarlar mı acaba. benim başvurmak istemem sebebim sınıf ve nöbetten kurtulmak. bunun dışında 26 saat bilgisayar dersim var.

siz olsanız ne yaparsınız.

17. selcuklu

Ebitefolarla görüşebilen oldu mu acaba. formatörlük başvuruları geçerli mi iptal mi.BTR için yeni başvuru formatörlükten farklı mı değerlendirilecek ?

18. YAZEN

YAZEN Aktif Üye

Ben dün görüştüm başvuru yeniden yapılacak dedi okullara mail atılmış zaten, ve malesef sabahçıda olsak akşama kadar okulda kalacakmışız, birde okuldaki ders sayımıza göre bir veya iki gün fatih projesini başladığı liselere gidecekmişiz, yani eğer dersimiz yeterliyse veya idare ediyorsa başvuru yapmak hiç akıllıca değil....

19. trueandfalse

trueandfalse Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam neye göre sabahçıda olsak akşama kadar kalıncak diyorlar ya.kendi kafalarına göre mi oluyormuş bu işler.yazıyı gösterin ders programına göre bana plan yapılması gerekşir deyin oda 30 saat yapar.iyi okul 7 de başalyıp akşam6-7 de bitiyorsa 12 saat okuldamı kalacağız.eğer bunları söylemezsek onlar kafasına göre yorumlayıp sizi okulda bekletirler.

20. selcuklu

Teşekürler hocam. BTR ders saaati olarak görülüyorsa hem msabah hem akşam 60 saat ders ediyor. Hangi mantıkla yapacaklar acaba. Sabah son 3 öğlen ilk 3 yapsınlar iki grupla da çalışırız. Öğretmne açığından yapıyolarsa böyle bi şey daha uygun bi çözüm olur sanki.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal