Şanlıurfa Formatörlük Başvuruları Başladı

Kodla Büyü
Sadece bilişimciler başvurabiliyor.
Benim merak ettiğim yine 2 okulda mı görevlendirecekler..

QML' Alıntı:
100'lerce okulun yer aldığı siverek te bilgisayar öğretmeni sayısı 10 u geçmez. biz boşuna mı gittik kursa her akşam gece 11 lere kadar kurs gördük. şimdi sadece bilişimcilerin hakkı deniyor.
doğru öncelik bilişimcilerdir ama kişi başı 10 okul verse bile karşılamıyor. o zaman ya adam gibi bilişimci atasınlar ya da bizim gibi belge sahiplerine hak tanısınlar.

180 saatlik belge almasını bir fırsatçılık olarak değerlendiriyorum. belgeyi sadece formatör olmak için mi aldın yoksa bilgisayarı öğrenmek için m i? anladığım kadarıyla öğrenmek için değildir.............

QML' Alıntı:

2 okuldan bahsediliyor. Büyük ihtimalle 2. okul bir lise olacak (Fatih projesi pilot olanlardan)

deu_35' Alıntı:
180 saatlik belge almasını bir fırsatçılık olarak değerlendiriyorum. belgeyi sadece formatör olmak için mi aldın yoksa bilgisayarı öğrenmek için m i? anladığım kadarıyla öğrenmek için değildir.............
bu formatörlük kursu bilgisayar öğretilmek için açılmadı zaten. Formatörlük kursunu doğal olarak formatör olmak için aldım. Ben bu belgeyi alırken her gece 23:00 a kadar ders gördüm ve hakkımla aldım fakat sonra baktım ki çoğu bölgede hiç ders yapmadan formatörlük belgesi dağıtmışlar.Bunları hak etmeden alanlara üzüldüğüm kadar formatörlük kursunu hakkıyla vermeyen ve derse girmeyen kişilere belge veren bilgisayar öğretmenlerinin olmasına da üzüldüm.

15 saat maaş karşılığı girmek zorunlu. 3 gün kendi okulumuzda formatör olacağız, 2 gün de akıllı tahtaların kurulduğu bir lisede. ilk görevlendirmeler 25 Ocak 2013'e kadar olacak. yarıyıl tatilinden sonra 30 Hazirana kadar görevlendirme yapılacak.

Savunan Adam' Alıntı:
15 saat maaş karşılığı girmek zorunlu. 3 gün kendi okulumuzda formatör olacağız, 2 gün de akıllı tahtaların kurulduğu bir lisede. ilk görevlendirmeler 25 Ocak 2013'e kadar olacak. yarıyıl tatilinden sonra 30 Hazirana kadar görevlendirme yapılacak.

Teşekkürler bilgilendirme için. Yalnız bu akıllı tahtaları nasıl kullanacağız:) Kursu falan olacak mı

bu formatörlük kursu bilgisayar öğretilmek için açılmadı zaten. Formatörlük kursunu doğal olarak formatör olmak için aldım. Ben bu belgeyi alırken her gece 23:00 a kadar ders gördüm ve hakkımla aldım fakat sonra baktım ki çoğu bölgede hiç ders yapmadan formatörlük belgesi dağıtmışlar.Bunları hak etmeden alanlara üzüldüğüm kadar formatörlük kursunu hakkıyla vermeyen ve derse girmeyen kişilere belge veren bilgisayar öğretmenlerinin olmasına da üzüldüm.

Hocam söylediğin gibi başka yerlerde formatörlük kursuna girmeden belgeyi dağıttıkları için bugün o elindeki belge anlamını yitirdi. Senin gibi kursunu tamamlayanların da haliyle hakkı yenildi.

buko08' Alıntı:
selcuklu' Alıntı:
QML' Alıntı:

2 okuldan bahsediliyor. Büyük ihtimalle 2. okul bir lise olacak (Fatih projesi pilot olanlardan)
bu duyum nerden hocam

Orhan Hoca'dan... 3 gün kendi okulunda,2 gün de bir lisede büyük ihtimalle fatih projesine destek amaçlı..

QML' Alıntı:
buko08' Alıntı:
selcuklu' Alıntı:
QML' Alıntı:

bu duyum nerden hocam

Orhan Hoca'dan... 3 gün kendi okulunda,2 gün de bir lisede büyük ihtimalle fatih projesine destek amaçlı..
peki bu nasıl olacak zaten okulumuzdaki ders 3 gunu dolduruyor. Okulumuza hiç mi faydamız olmayacak

formatörlük mesaisis 8-5 olunca dolayısıyla 3 gün öğeden sonraları okulda olucaz demektir. Gerçi son BT rehber öğretmenlik yazısı ortalıı karıştırmadan şu görevlendirmeler bi yapılsa iyi olur.

son bt rehber öğretmenliğinde istek dışı görevlendirme istemiyorum ibaresi var ondan dolayı yapamazlar gibi geliyo ayrıca 5 ine kadar başvuru alıyorlar

arkadaşlar sınıfla beraber 27 dersim var. başvuru yapınca başka okula görevlendirirler mi acaba. rahatımı bozarlar mı acaba. benim başvurmak istemem sebebim sınıf ve nöbetten kurtulmak. bunun dışında 26 saat bilgisayar dersim var.

siz olsanız ne yaparsınız.

Ebitefolarla görüşebilen oldu mu acaba. formatörlük başvuruları geçerli mi iptal mi.BTR için yeni başvuru formatörlükten farklı mı değerlendirilecek ?

Ben dün görüştüm başvuru yeniden yapılacak dedi okullara mail atılmış zaten, ve malesef sabahçıda olsak akşama kadar okulda kalacakmışız, birde okuldaki ders sayımıza göre bir veya iki gün fatih projesini başladığı liselere gidecekmişiz, yani eğer dersimiz yeterliyse veya idare ediyorsa başvuru yapmak hiç akıllıca değil....

YAZEN' Alıntı:
Ben dün görüştüm başvuru yeniden yapılacak dedi okullara mail atılmış zaten, ve malesef sabahçıda olsak akşama kadar okulda kalacakmışız, birde okuldaki ders sayımıza göre bir veya iki gün fatih projesini başladığı liselere gidecekmişiz, yani eğer dersimiz yeterliyse veya idare ediyorsa başvuru yapmak hiç akıllıca değil....

hocam neye göre sabahçıda olsak akşama kadar kalıncak diyorlar ya.kendi kafalarına göre mi oluyormuş bu işler.yazıyı gösterin ders programına göre bana plan yapılması gerekşir deyin oda 30 saat yapar.iyi okul 7 de başalyıp akşam6-7 de bitiyorsa 12 saat okuldamı kalacağız.eğer bunları söylemezsek onlar kafasına göre yorumlayıp sizi okulda bekletirler.

YAZEN' Alıntı:

Teşekürler hocam. BTR ders saaati olarak görülüyorsa hem msabah hem akşam 60 saat ders ediyor. Hangi mantıkla yapacaklar acaba. Sabah son 3 öğlen ilk 3 yapsınlar iki grupla da çalışırız. Öğretmne açığından yapıyolarsa böyle bi şey daha uygun bi çözüm olur sanki.

Hocam Orhan hoca nın dediğini söylüyorum, 8. madde falan dedim ama orda "2 öğretmen görevlendirilebileceği" tabiri geçtiği için eğer 1 öğretmen varsa akşama kadar okuldasınız dedi, isterseniz sizde bir arayın eğer öğleye kadar kalacaksan bende başvururum, çünkü şu anda 23 saat dersim var ve başvurmayı düşünmüyorum...

YAZEN' Alıntı:
Hocam Orhan hoca nın dediğini söylüyorum, 8. madde falan dedim ama orda "2 öğretmen görevlendirilebileceği" tabiri geçtiği için eğer 1 öğretmen varsa akşama kadar okuldasınız dedi, isterseniz sizde bir arayın eğer öğleye kadar kalacaksan bende başvururum, çünkü şu anda 23 saat dersim var ve başvurmayı düşünmüyorum...

Orhan Hoca mantıklı ve makul düşünen birisi tanıdığım kadarıyla, bu maddeyi nasıl böyle yorumladılar anlamıyorum. BTR nin okuldaki derslerine girdikten sonra öğretmenin haftalık ders programında gösterilmesi gerektiği açık. 60-70 saati bt ve btr ile doldurulmuş bir öğretmenin haftalık ders çizelgesini önlerine koysalar durumu anlarlar.

YAZEN' Alıntı:

Teşekkürler. Anlaşılan geçiş sürecinde farklı uygulamalar devam edecek. İyi şeyler olur inşallah.

İlçeler için bu gün başvuruların son günü, bu çalışma saatleri netleşseydi ona göre başvuru yapıp yapmayacağımıza karar verirdik, ama 4 gün ful derse girip öğleden sonra tekrar okulda olmak ve eğer varsa o gün fatih projesi tahta kullanımı kursuna gitmek, geri kalan bir gündede ilçedeki 5 tane tahta kurulmuş liseye gidip tahtalarla uğraşmak çok zor olur, İl mem e ulaşıp çalışma saatleri ile ilgili net bir cevap alan arkadaş olur ve paylaşırsa faydalı olur, teşekkürler...

öğretmenin haftalık ders çizelgesinde btr olarak gösterilecek diyor.ben idarem ile görüştüm..saat konusunda karar verseler benim istediğim gibi olacak.ya sabah.6.30 dan öğlene kadar yada 9-3 çalışacam.bi günümü boşaltmışlar şu an ,,onda da ihl 'y gitmeyi düşünüyorum.yani okuldan çıkayım hadi başka okula akşama kadar kalayım,,yok 8-5 çalışayım...yazının neresinden böyle anlamlar çıkardılar şaştım :)..öyle olmamalı

kendi okulunuzda fatih yoksa önce fatih glen okullara görevlendireceklermiş. ben sadece kendi okulumu yazmıştım. bu şekilde sizi görevlendirmezler dediler

Urfa kafasına göre böyle bir uygulama yapabilir mi. görevi kabul edenler akşama kadar kalmasa resmi yazıyı dilekçeyle verseler ne olur. bunlar kim olduklarını sanıyorlar.

Hocam bakanlık adam akıllı bir yazı göndermiyor ki hep yuvarlak cümleler olunca herkes birşeyler çıkarıyor kafasına göre, yani sistemin oturması daha çok zaman alır o zamana kadar yine bekleyeceğiz çaresiz, kısaca bunca zaman beklediğimiz BTR bizim için hayal kırıklığı oldu...

Evet maalesef. Gerçi ben gelecek yıllar için soruyorum. bu sene derslerim yeterli olduğu için görev almayı düşünmüyorum. ama nasıl başlarsa öyle gider. görev isteyecek arkadaşların kesinlikle fazladan dayatılan işlere itiraz etmesi lazım yoksa sonradan başımız çok ağrıyacak.

Geri