Sanal USB bellek kurulumu yapılabilirmi

Kodla Büyü

Hakan25

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar bilgisayarda sanal cd oluşturuyoruz. sanal usb bellek oluşturabilir miyiz. malum tahtalara usb bellek takmak sıkıntılı, bazen tanımıyor, bazen de sorun çıkarıyor. çok araştırdım. bulamadım

Hakan25' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bilgisayarda sanal cd oluşturuyoruz. sanal usb bellek oluşturabilir miyiz. malum tahtalara usb bellek takmak sıkıntılı, bazen tanımıyor, bazen de sorun çıkarıyor. çok araştırdım. bulamadım
.
istediğiniz dosyalardan iso oluşturarak sanal cd ye çevirebilirsiniz
.
google drive vb.. bir online depolama ortamı kullanabilirsiniz

Arkadaşlar bazı yayın evleri usb bellek verdiler. sürekli usb bellek takmak sıkıntılı ayrıca dosyalar okunamıyor. dosyaları bilgisayara kopyalıyorum, kısayolunu tıkladığımda program sadece usb bellekten açılabilir uyarısı alıyorum, sanal usb bellek oluşturabilirsem sorunun çözülebileceğini umuyorum.

Hakan25' Alıntı:
Arkadaşlar bazı yayın evleri usb bellek verdiler. sürekli usb bellek takmak sıkıntılı ayrıca dosyalar okunamıyor. dosyaları bilgisayara kopyalıyorum, kısayolunu tıkladığımda program sadece usb bellekten açılabilir uyarısı alıyorum, sanal usb bellek oluşturabilirsem sorunun çözülebileceğini umuyorum.

Hocamızın dediği gibi bir ISO alıp bunu sanal olarak Windows 8'de kullanabilirsiniz.

Hakan25' Alıntı:
Arkadaşlar Bt rehber öğretmeni değilim. ancak sizin yorumlarınızın çoğuna katılmıyorum. 3 okul değiştirdim. bir çok bilgisayar öğretmeni tanıdım. İnanın bir ms word belgesinde işlem yapamayan, en ufak bir tamirden bile anlamayan, akşama kadar çay- sıgara peşinde koşan bilgisayar öğretmenleri tanıdım. tabiki genelleme yapılamaz, önemli olan etiket değil, beceridir. branşım olmamasına rağmen okulun bt rehber öğretmeni sürekli benden yardım istiyor. bilgisasyar öğretmenliği ile tarih öğretmenini aynı değil. bilgisayar öğretmeni sürekli güncel olmak zorunda. Sizin başınıza gelenler sadece işini yapamayan bilgisayar öğretmenleri yüzünden. sadece bilgisayara olan ilgimden olayı forumu takip ediyorum. önemli olan bilgisayar öğretmeni diploması değil, önemli olan merak ve kendini geliştirme olayı, fatih projesine sahip çıkıp koruma olayı

bu tip kişilere yardımcı falan olmayın word bilmeyen bilişim teknolojileri soru falan sorma sende buradan.

mehmetersin' Alıntı:
Hakan25' Alıntı:
Arkadaşlar Bt rehber öğretmeni değilim. ancak sizin yorumlarınızın çoğuna katılmıyorum. 3 okul değiştirdim. bir çok bilgisayar öğretmeni tanıdım. İnanın bir ms word belgesinde işlem yapamayan, en ufak bir tamirden bile anlamayan, akşama kadar çay- sıgara peşinde koşan bilgisayar öğretmenleri tanıdım. tabiki genelleme yapılamaz, önemli olan etiket değil, beceridir. branşım olmamasına rağmen okulun bt rehber öğretmeni sürekli benden yardım istiyor. bilgisasyar öğretmenliği ile tarih öğretmenini aynı değil. bilgisayar öğretmeni sürekli güncel olmak zorunda. Sizin başınıza gelenler sadece işini yapamayan bilgisayar öğretmenleri yüzünden. sadece bilgisayara olan ilgimden olayı forumu takip ediyorum. önemli olan bilgisayar öğretmeni diploması değil, önemli olan merak ve kendini geliştirme olayı, fatih projesine sahip çıkıp koruma olayı

bu tip kişilere yardımcı falan olmayın word bilmeyen bilişim teknolojileri soru falan sorma sende buradan.
:+1: :+1:
O wod bilmeyen BT öğretmenine cep telefonu tamirinden kendi yazılı sorularını hazırlamaya kadar her halt yaptırılmakta çalışıldığı için "bilmiyordur"

mehmetersin' Alıntı:
Hakan25' Alıntı:

Değerli hocam arkadaşımız kendini güncel tuttuğunun bir işareti . Gelmiş forumda sizlerden yardım istiyor. Yaşadıkları doğru olabilir genellemeyin lütfen.

Hakan hocam sorduğunuz soruyla ilgili görüşümü açıklamak istiyorum. Sanal USB oluşturma işini başarsanız bile orjinal usb yi hazırlayanlar bu ihtimali düşünmüş olabilirler. Usb içinde kontrol ettikleri bir chip falan olabilir. Tabi bu ihtimal sadece. Deneyin ve buradan paylaşın öğrenelim.

Hakan25' Alıntı:

siz sorunca benim de aklıma geldi iyi fikir ya :) solutions usbler 4gb ama cok fazla kucuk dosya var sıkıntı oluyor.
bununla vhd disk imajı oluşturup mount edebiliriz ;)

Ekli dosyalar

• WinImage 9.0 Final ( 32-64bit ) Incl.rar
    3.5 MB · Görüntüleme: 215
Hakan25' Alıntı:

hocam o usb belleği bir linux işletim sisteminde açarsanız, windows içinde göremedeğiniz bir klasör olduğunu görürsünüz. bu klasör içinde genellikle lisans dosyasıda bulunur. bu lisans dosyasını açtığınızda 16 karakter kadar bir veri görürsünüz, bu veri usb belleğin seri numarası ile bağdaşlaştırılmış bir anahtardır. yani programı açtığınızda program o dosyadan veriyi okur, daha sonra usb belleğin seri numarasını okur ve koda çevirir ikisini karşılaştırır aynı değil ise programı açmaz.

onun için eğer exe dosyayı herhangibir decode programı ile açıp düzenleyemezseniz, sanal usb bellek fikrinin bir anlamı olamaz.

Geri