Samsung tv için 48ju6570 mi 48ju6070 mi?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
03.02.2016 edit:
Merhaba arkadaslar
samsung 48JU6070 mi yoksa samsung 48JU6570 mi?

bugün samsung mağazasındaki eleman;
1) 6570 oval ekran 6070 düz ekran
2) 6570 akıllı kumandası var, 6070 standart kumandası var
3) 6570 in 1 hdmi 1 usb girişi daha fazla
onun dışında ikisi arasında hiçbir fark yok dedi.
6570 için 3200 fiyat (düşünürsen birşeyler yaparız dedi)
6070 için 2700 fiyat verdi.
ne dersiniz? hangisini seçmeli?

Re: Hadi bana televizyon alalım

LG 49UF8507 sahibiyim gayet memnunum, hd kanallar arasında geçişte biraz bekliyorsun ,ama sd de hemen geçiyor. (ayrıca 2-3 saniye bekle hocam ne sabırsız millet olduk :)
led de LG nin üzerine tv tanımam :+1:

Hocam emmoğlunda lg vardı. Kaç kez kronometre tuttum 5 saniyeden aşağı kanal geçişi yoktu. Ekranın kararıp öyle geçmesi de cabası. Lg özellik bakımından çok güzel. Tek kaybı kanal geçişi. Sırf bunun için hayır diyorum.
aynenbadi' Alıntı:
LG 49UF8507 sahibiyim gayet memnunum, hd kanallar arasında geçişte biraz bekliyorsun ,ama sd de hemen geçiyor. (ayrıca 2-3 saniye bekle hocam ne sabırsız millet olduk :)
led de LG nin üzerine tv tanımam :+1:

tvlerin dahili uydu alıcıları hem yavaş hem de kullanışlı değil. ben uydu alıcısı ve smart özelliği olmayan bir LG tv aldım. 200-300 tl kadar bir kazancım oldu. a101 den 90 tl ye hometech ht1200 mini uydu alıcısı aldım. kanal geçişleri 1 sn ve baya özellikli bir cihaz. hem hesaplı hem seyir keyfi iyi oldu.

BU UYARIYI KESİNLİKLE DİKKATE ALIN
lg yi webosdan dolayı tavsiye etmiyorum kanal geçişi webos 2 de hızlandırıldı deselerde hayvan terli...yemezler....tavsiyem kesinlikle SAMSUNG. tizen işletim sistemi webos a beş basar...3000 tl ye SAMSUNG 55JU6070 55 inç 139 cm Ekran Ultra HD 4K SMART LED TV.
http://urun.gittigidiyor.com/ses-go...*****&ggap_n=akakce&scxid=14489-145823-2357-0

100 tl de parapuan veriyor..missss...LG kaliteli ama kanal geçişleri ve flash desteğinin olmaması yüzünden bir daha yanaşmam...netten bir film izleyeceğim diyelim html5 destekli site aramaktan filmden soğudum

SAMSUNG 55JU6070 ..mesajımda yazdım ya hocam

lg lf650v serisiniden hiçbir tv alma hocam. Banding, clouthing, pembe piksel yani tv de yok yok anlayacağın.

vestel kullanıyorum memnunum
vestelin son ürünleri çok kaliteli

Hele siz birde herhangi bir arizada lg servisine ugrayiverin topuklarsiniz....arkadas 2400 tl ye aldigi sifir urunun ekrani neymis efendim dolar hesabina gire 1300 tl istiyorlar arkadas vermeye razi fakat 4 haftadir ekranin Turkiye stoguna dusmesini bekliyor.bende samsung var ates gibi surekli guncelleme yakaliyor her guncellemede farkli ozellik katiyor kendine

Hocam philips bakmadınız mı hiç. Görüntüde iyidir.

Sharp ı hiç düşündünüz mü? TV de ilk akla gelen marka bence bu olmalı

3D diye bir şey kalmadı artık Hocam. Çokta iyi oldu. 3 senedir 3D tv sanibi olarak 3 veya 4 kez kullanmısımdır ancak. 4K tvler artık bu özellliği karşıyor. Televizyonlara o derinliği veriyorlar. Ben Samsung 40JU6070 aldım çok memnunum. 48JU6070 modeli de var. bakmını tavsiye ederim. Eğer Bimeks' in para kapmanyası devam ediyorsa uygun fiyata da bir mağazadan temin edebilirsin..

Samsungun sitesinde bulamadım sanki. Sadece alışveriş sitelerinde denk geldim.
Eski model oldugu anlamına mı geliyor olmaması acaba?
pasha16' Alıntı:
3D diye bir şey kalmadı artık Hocam. Çokta iyi oldu. 3 senedir 3D tv sanibi olarak 3 veya 4 kez kullanmısımdır ancak. 4K tvler artık bu özellliği karşıyor. Televizyonlara o derinliği veriyorlar. Ben Samsung 40JU6070 aldım çok memnunum. 48JU6070 modeli de var. bakmını tavsiye ederim. Eğer Bimeks' in para kapmanyası devam ediyorsa uygun fiyata da bir mağazadan temin edebilirsin..

4K tv lerde dahili uydu alıcının 4K desteğinin olup olmadığı önemli

adadeniz' Alıntı:
isikayhan' Alıntı:
4K tv lerde dahili uydu alıcının 4K desteğinin olup olmadığı önemli
Bunu nasıl bileceğiz

http://m.donanimhaber.com/haberler/Hang ... -sahip.htm

4K Yayınları İzleyebilmek İçin Nasıl Bir Teknik Alt Yapıya İhtiyaç Var?

TRT’nin 4K yayınları ülkemizde ve tüm Avrupa’da sorunsuz bir şekilde izlenebiliyor. Görüntüyü alabilmek içinse HEVC yani H265 codec destekli bir televizyona ve/veya uydu alıcına ihtiyaç var. 4K Ultra HD televizyonlarda uydu alıcına şu ayarların girilmesi gerekiyor:

Frekans: 12123MHz
Polarizasyon: Yatay (Horizontal)
Sembol Oranı: 15.000
FEC: 3/4

Hangi Cihazlarda İzlenebilecek?

Samsung: 4K çözünürlüğünde görüntü sunabilen ve uydu alıcısına sahip J, F ve U serisi modellerde,

LG: 4K çözünürlüğünde görüntü sunabilen ve uydu alıcısına sahip OLED, Curved OLED ve LED modellerde

Vestel: Vestel'in aşağıdaki modellerin dışında kalan 4K panele sahip televizyonlarında uydu alıcısı 4K yayınları alamıyor. Sadece HD desteğine sahip. Firmanın 4K yayınları alabilen modelleri şunlar:

4K 3D SMART 55UA9300 55" LED TV
4K SMART 55UA8900 55" LED TV
4K 3D SMART 48UA9300 48" LED TV
4K SMART 48UA8900 48" LED TV
4K 3D SMART 40UA9300 40" LED TV
4K SMART 40UA8900 40" LED TV

Philips: 9600 ve 7600 serisi modellerde

Sony: X95 Serisi, X9405C, X9305C, X9005C, X8505C, S8505C, X8305C modellerinde.

samsung 48JU6070 mi yoksa samsung 48JU6570 mi?

bugün samsung mağazasındaki eleman;
1) 6570 oval ekran 6070 düz ekran
2) 6570 akıllı kumandası var, 6070 standart kumandası var
3) 6570 in 1 hdmi 1 usb girişi daha fazla
onun dışında ikisi arasında hiçbir fark yok dedi.
6570 için 3200 fiyat (düşünürsen birşeyler yaparız dedi)
6070 için 2700 fiyat verdi.
ne dersiniz? hangisini seçmeli?

hocam o kadar para vermek yerine 23" monitör birde küçük uydu alıcı satılıyor alsan en fazla 500-600 e halledersin işi acer monitör 338tl benq 24" 482 tl 2500-3000 tl vermek bence gereksiz televizyon için. para senin keyf senin sonuçta senin bileceğin iş tabi.

dokmeefrail' Alıntı:
hocam o kadar para vermek yerine 23" monitör birde küçük uydu alıcı satılıyor alsan en fazla 500-600 e halledersin işi acer monitör 338tl benq 24" 482 tl 2500-3000 tl vermek bence gereksiz televizyon için. para senin keyf senin sonuçta senin bileceğin iş tabi.
hocam havasını atmak gibi olmasın ama maça meraklı biri olarak geçen sene lg den 65UB950 yi aldım. 65 inç 165 ekran. 7.500 tl verdim ama böyle bi tv yok yani... ben de tam tersi tv ye verdiğim paraya acımam..

Ondan mutfakta var zaten hocam. Salona dediğiniz ebatlar küçük gelir. Yoksa dediğiniz mantıklı
dokmeefrail' Alıntı:

o kadar para verdiğiniz televizyona gözünüz gibi bakın evde yaramaz bir çocuk varsa ve ekran kırılırsa çöpe atmak var işin sonunda
bence axen alın bende var birde lg var arasında pek fark görmedim zaten böyle tv ye çok para verenlere sorsan hepsi tv sinin olağan üstü mükemmel olduğunu iddia ederler

Hocam axeni mutfağa aldım. Mutfak için iyi. Ama renkler olsub ses olsun pek iyi değil
dndd' Alıntı:
o kadar para verdiğiniz televizyona gözünüz gibi bakın evde yaramaz bir çocuk varsa ve ekran kırılırsa çöpe atmak var işin sonunda
bence axen alın bende var birde lg var arasında pek fark görmedim zaten böyle tv ye çok para verenlere sorsan hepsi tv sinin olağan üstü mükemmel olduğunu iddia ederler

Geri