Samsung taşınabilir HDD almayın arkadaşlar

Kodla Büyü

cingozcemal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Almış olduğum taşınabilir 1 TB harddisk arıza yapması sonucu Gold bilgisayar bir şey yapamayacağını Samsung müşteri servisini aramam gerektiğini söyledi. Samsung müşteri hizmetleride ürünün servisinin yurtdışı Hollanda'da olduğunu ve ürünün Samsung garantisinde olmadığını söylemesi üzerine ağzıma geleni saydım telde. Neden kendileri Samsung olarak bu ürüne sahip çıkmayacaklarsa ürünün üzerine Samsung yazısını yazıp kendi ürünleri gibi satıyorlar resmen tüketiciye yapılan oyundur. Şimdi neymiş efendim ben seagate sitesinden form doldurup Hollanda ya ürünü kargo ile parasını ödeyip gönderecek mişim. Yenisi ile değiştirilirse geliş parasını firma karşılıyormuş. Kargo ne kadar diye merak edenlere 100 tl civarı olduğunu söyleyim. Sizce ne yapmam gerekir tüketici hakem heyeti çözer mi aceba...

çözer hocam birde sitede ürün özelliklerine bakın orda garanti drumu yazıyor onu bile kanıt olarak gösterebilirsiniz...

Bence neden servislerinin almadığını ve neler yapmanız gerektiğini size faksla yollamalarını isteyin. Yolladıkları belgeyle tüketici hakem heyetine başvurun

Saçmalık olur mu öyle şey samsung müşteri hizmetlerini tekrar arayın eğer sonuç çıkmaz ise goldu tekrar arayın olur mu öyle şey yaa Türkiyede satılan her ürünün 2 sene garantisi olmak zorunda.

ne yani 1 tane üründe sorun yaşandı diye dünya markasından hiç bir ürün almayalım mı? elektronik alet elbet arada bozuklar çıkar.şansızlık..bu tür başlıklar mantıklı gelmiyor.

tcoalngsau' Alıntı:
ne yani 1 tane üründe sorun yaşandı diye dünya markasından hiç bir ürün almayalım mı? elektronik alet elbet arada bozuklar çıkar.şansızlık..bu tür başlıklar mantıklı gelmiyor.
Amaç markayı kötülemek değil, sorunu çözüme kavuşturmak. :)

Samsung almayin TOFAS veya PETLAS alin.... eliniz mahkum... uretemiyorsaniz tuketmek zorundasiniz vesselam... :? :?

tcoalngsau' Alıntı:

Hocam yanlış anladınız heralde Samsung ürün almayın demedim. Kaldı ki ben kendi evimde felan Samsung yazıcı TV vs. kullanıyorum. Samsung marka taşınabilir HDD almayın dedim.
Mesela Hepsiburada dan bir buçuk yıl önce aldığım verbatim HDD geçen aylarda bozuldu Hepsiburada internet üzerinden arıza kaydı oluşturdum, kargo kodu verdi onunla beş kuruş ödemeden kargo ile yolladım. Adamlar 20 gün sonra tamir edilemedi diye mesaj gönderip 172.16 Tl yi iade etmişler. Hediye çekimi istersiniz TL mi dediler IBAN girdim bir kaç gün sonra para hesabıma yatmıştı.

Seagete şirketi Samsung'un HDD üretimini mi ne satın almış.
http://www.seagate.com/tr/tr/about/news ... siness-pr/

Konu ile ilgili örnek şikayetler;
http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay ... arizalandi
http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay ... ifir/58l22

Benim amacım sizlerde almayın bu marka HDD yi demekti. Fiyatlarının her geçen gün düşmesi bu yüzdenmiş. Diğer marka taşınabilir HDD ler alabilirsiniz tabiikide...

Arkadaşlar benimde Samsung marka 1tb 32 rpm hdd malesef bozuldu. Bende cingozcemal arkadaşın görüşüne katılıyorum Samsung marka hdd lerde kesinlikle bir sorun var. Aynı kasada 320 gb Seagate hdd de vardı ve 7-8 yıldır kullanmaktayım onda bir sıkıntı yok, ancak Samsung daha iki yıl gibi bir zamanda malesef iflas etti. İnternetten ürünün garantisinin devam ettiğini öğrendim ve Samsung hdd'lerin Türkiyede servisinin olmadığını, Seagate firmasının satın aldığını öğrendim. Ürünü internetten seagate firmasının web sitesinden tamiri yada değişimi ile ilgili işlemleri yaparak verilen adrese Hollandaya göndermeyi düşünüyorum.

Bozulan 1 tb Samsung hdd 1tb Seagate hdd degiştirildi
Arkadaşlar bozulan Samsung 1 tb hdd yi ptt den 17,75 tl kargo ücreti vererek yut dışına gönderdim ve on gün kadar bir zaman sonra bozulan Samsung 1 tb hdd yerine Seagate 1 tb hdd olarak gönderdiler ve şu anda kurdum ve kullanıyorum. Forumda konu hakkında aydınlatıcı bilgi veren tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Geri