samsung s7, note5 , s6 ve s6 edge hangisini alayım yardım?

Kodla Büyü
Ben olsam S7 tercşh ederdim ki ettim zaten :)
Şahsen Note serileri fazla büyük olduğu için tercih etmedim. S7 boyutu bana göre ideal ölçülerde. Özellik olarak da samsungun en güncel telefonu sonuçta.
Fiyat farkı fazlaysa s6 da tercih edilir hocam, iyi bir telefondur.

Y4KUP' Alıntı:
Ben olsam S7 tercşh ederdim ki ettim zaten :)
Şahsen Note serileri fazla büyük olduğu için tercih etmedim. S7 boyutu bana göre ideal ölçülerde. Özellik olarak da samsungun en güncel telefonu sonuçta.
Fiyat farkı fazlaysa s6 da tercih edilir hocam, iyi bir telefondur.
s7 teknosa mobil e geçersem 2.500; s6 edge 2000; s6 1900; note5 teknosa mobile geçersem 2400 e gelecek. s7 den memnun musunuz hocam? ilk defa bu kadar pahalı bir telefon alıcam. içim elvermiyor açıkcası :( s6 edge yi çok beğeniyorum yan ekrandan dolayı. kararsız kaldım çok :(

S7 den son derece memnunum hocam. Şahsen ben de bu kadar para vermem bir telefona (2500 lira yani) Ben yurt dışından getiren birisinden almıştım fiyat olarak çok fark vardı. Ama garanti yok, herkes bu riski almak istemez.

sumunu' Alıntı:

Xiaomi mi5 kesinlikle bu fiyata alınabilecek en iyi telefon diyebilirim. Bu fiyatlara (1099 TL) ben samsungu almadan önce olsaydı kesinlikle bunu alırdım. Samsungu da çok ucuza denk getirince tercih ettim.
Şunu da belirtmekte fayda var Xiaomi ithalatçı garantili. Eğer arızalanırsa servisle problem yaşamak kaçınılmaz. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Ben olsam o riske değer derim ve alırdım ;)

3 yıldır xiaomi kullanicisi olarak, mi5 yerine mi5s daha alinasi, gittigidiyorda araların da 300 TL fark var ki bence değer, daha önceki telefonum samsung du, miui rom dan sonra gerisi hikaye,

Arkadaşlar xiaomi 'nin hemen tüm telefonlarında sar değerleri 1,4 civarlarında. Ben olsam alırken bir kere daha düşünürdüm. Zira bu değer Avrupa sar değeri üst sınırı olan "1" in epey üzerinde.

Sar değeri önemli bir konu fakat durum bu ise bu cihazların satışına neden engel olunmuyor. :!:

Büyük bir telefon ve kalem istiyorsan Note 5, boyut olarak biraz daha küçük olsun diyorsan S7. Gerçi Note 5 in tek el kullanım modu olması gerekiyor.
Ama kesinlikle şunu söyleyebilirim ki kesinlikle Teknosa Mobile geçme. Ben eşime Note 5 i bu şekilde aldım. 19 tl lik başka operatördeki tarifeye 49 tl ödüyorum.

s7 edge öneririm... ben note 5 kullanıyorum o da çok iyi... fakat şarj sabah 7.30 öğleden sonra 2 3 ... taşınabilir şarj cihazı şart.. birde 64 gb lık almakta fayda var. diye düşünüyorum.

hocam kesinlikle Düz S7 öneririm. Edge nin kronik ekran sorunları var.

Samsung yazılımsal olarak sıkıntılı bir telefon. Ben olsam htc 10 alırdım. Diğer alternatif arkadaşların dediği gibi xiaomi

Xiaomi forever.
Xiaomi Mı 5s Plus 6gb ram 128 GB dahili hafiza süper ötesi
Artık bilindik markalar basit kalmaya başladı
Yazılım donanım vs vs her yönden xiaomi

400$-500$
SAR değeri 0,394
DDR4 1866mhz ve 6GB ram
2.2 GHZ snapdragon 820 işlemci
5.5" amoled ekran gorilla glas4 koruyuculu
64GB dahili depolama
gövdesi yekpare aliminyum ve çerçevesi metal
16 mpx sony kamera ile 720p 120fps - 2160p 30fps arası video
736mhz ardeno 530 grafik işlemcili
3000mA USB typeC soket
LTE cat6 4.5G ağ desteği
4.2 bluetooth
Parmak izi okuyucu, aktif kapak, çift hat vb.
radyo-görüntülü konuşma- yok
:( Türkiyede satışı yok : One Plus 3
https://oneplus.net/de/3

myıldırım' Alıntı:
Arkadaşlar xiaomi 'nin hemen tüm telefonlarında sar değerleri 1,4 civarlarında. Ben olsam alırken bir kere daha düşünürdüm. Zira bu değer Avrupa sar değeri üst sınırı olan "1" in epey üzerinde.
Avrupadaki Sar sınırı değeri 2, Amerika'daki ise 1.6.

Aşağıya bazı telefonların sar değerlerini ekliyorum karşılaştırma olması açısından.

Xiaomi Mi 5 SAR EU 0.37 W/kg (Head) – 0.79 W/kg (Body)
Xiaomi Mi 5 SAR US 0.70 W/kg (Head) – 1.42 W/kg (Body)

Samsung Galaxy S7 Edge SAR EU 0.26 W/kg (Head) – 0.51 W/kg (Body)
Samsung Galaxy S7 Edge SAR US 1.17 W/kg (Head) – 1.59 W/kg (Body)
Samsung Galaxy S7 SAR EU 0.41 W/kg (Head) – 0.62 W/kg (Body)
Samsung Galaxy S7 SAR US 1.40 W/kg (Head) – 1.59 W/kg (Body)
Huawei P9 Plus SAR EU 1.48 W/kg (Head) – 1.49 W/kg (Body)
LG G5 SAR EU 0.52 W/kg (Head) – 1.24 W/kg (Body)
Apple iPhone 6s SAR US 1.14 W/kg (Head) – 1.14 W/kg (Body)
Apple iPhone 6s SAR EU 0.87 W/kg (Head) – 0.98 W/kg (Body)
Apple iPhone 6s Plus SAR US 1.12 W/kg (Head) – 1.14 W/kg (Body)
Apple iPhone 6s Plus SAR EU 0.93 W/kg (Head) – 0.98 W/kg (Body)
Apple iPhone 7 SAR US 1.19 W/kg (Head) – 1.19 W/kg (Body)
Apple iPhone 7 SAR EU 1.38 W/kg (Head) – 1.34 W/kg (Body)
Apple iPhone 7 Plus SAR US 1.19 W/kg (Head) – 1.19 W/kg (Body)
Apple iPhone 7 Plus SAR EU 1.24 W/kg (Head) – 1.00 W/kg (Body)

Bende xiaomi almayı düşünüyorum ama bu sar değeri kafamı karıştırdı ne yapmalıyım sizce?

Arkadaşım yukarıda sar değerlerini verdim nesi kafanı karıştırdı? Bilinen tüm telefonlarla neredeyse ayni sar degerleri.

Geri