Samsung ML-2251N Network Yazıcı için SET IP Programı

Kodla Büyü

external

Aktif Üye
Arkadaşlar Exper bilgisayar Labında Samsung ML-2251N Network Yazıcı için SET IP Programı lazım. Yzıcıyı Network ortamına açmak için. CD içerisinde bulamadım. Elinde bu program olan varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler...

yazıcıya sağ tuşla tıklayıp özeliklerden gerekli ip ayarlarını ordanda yapabilirisiniz

ctrl+z' Alıntı:
yazıcıya sağ tuşla tıklayıp özeliklerden gerekli ip ayarlarını ordanda yapabilirisiniz

Yazıcı öğretmen PC ye LPT den bağlı değil. Network elemanı olarak kullanılacak. Bu yüzden Bağlantı noktası olarak Standart TCP/IP port eklenmeli. O kısımdan önce ise Ağ için yapılandırmak gerekiyor. O yüzden bahsettiğim yazılıma ihtiyacım vardı...Yine de teşekkürler.

hocam printer i ilk defa mı kullanacaksınız yoksa daha önce kullanılıyordu da şimdi mi kullanılmıyor?
eğer ip adresini biliyorsanız set ip programına ihtiyaç yok. modemlerin konfigürasyonu gibi düşünün bu yazıcının da adresini internet explorer a yazdığınızda ayarları çıkar karşınıza. kullanmak için de zaten set ip programına değil sürücüsüne ihtiyaç var kurduktan sonra ip ayarını elle yapıyorsunuz sadece onuda denetim masası yazıcılar sağ tık özellikler ordan. IP_192.168.2.200 diye bir bağlantı noktası var açıklama da da TCP Ip yazıyor. bunu yapılandır deyip ip yi giriyoruz 2. satıra. Eğer yok ise bağlantı noktası ekle deyip ekleyebilirsiniz bu bağlantı noktasını. mesela benim printerin ipsi: http://192.168.2.200 2.100 ya da 1.100 olası ipler öndeki eki de modeme göre verilmiştir önceden.

set ip programına ben de baktım elimde yok cd içerisinde de göremedim sadece driver ve manual var. ama dediğim gibi set ip printere yeni bir ip atamak için kullanılıyor, eğer ip yi bilmiyorsanız ihtiyaç var ama ip biliniyorsa modem gibi içine girip ip sini ayarlayabilirsiniz. ya da ip biliniyorsa denetim masasından yapılıyor. burdan bir şey çıkmazsa gene yazın yardımcı olmaya çalışayım. iyi çalışmalar.

konu çok eski ama banada lazım oldu bu program. Buldum buraya ekleyeyim bari...

Ekli dosyalar

• SetIP_V1.05.03.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 215
Geri