Samsung Galaxy SIII mü İphone 4S mi?

Kodla Büyü

SoftGe

Süper Üye
Süper Üye
merhabalar arkadaşlar,
forumda aradım göremedim varsa özür dilerim
şu günlerde artık ihtiyacıma cevap vermeyen akıllı telimi değiştirmek istiyorum,
vede bizim forumumuzda kapsamlı bir karşılaştırma sunabilirsek güzel olur.

ben alacağım telefonla ,
- e-postalarımı sorunsuz takip etmek,
- logmein. teamviewer gibi uygulamarı sorunsuz kullanabileceğim,
- navigasyon gps hız&hassasiyet
- fotoğraf&video gibi özellikler çok da önemli belirleyici değil benim açımdan

şimdilik benim açımdan ,
iphone için özellikle batarya meselesi can sıkıcı, ama yazılım güvenirliği açısından ön plana çıkıyor(her ne kadar anroidin geleceğini daha açık görsemde)
uygulamarı açısından ve diğer artılar eksiler kullanan arkadaşlardan yorumlarını alabilirsem hem bana hemde benim gibi olan(eminim birçok kişinin ikilemde kaldığı nokta)
birçok arkadaşa faydalı bir başlık konusu olur.
yorumlar marka sempatisinden çok teknik değerlendirme şeklinde olursa daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim
şimdiden teşekkürler.
Not: Gelen cevaplar üzerine bu düzenleme ihtiyacı duydum.
Lütfen sağa sola link vermeyin nette yapılan donanım/yazılım araştırma karşılaştırmalarını yaptım ve buradaki herkes bunu yapabilecek kapasitede zaten
burada gerçek kullanıcı tecrübelerinizi paylaşırsanız daha faydalı olur

Şarj konusunda
Misal 4S in 2 gün gittiği yerde - S3 kaç gün gider ? Bilginiz var mı

Gün içinde fotoğraf çekimi what's up , facebook gibi uygulamaları kullanırsanız mutlaka her gün şarj etmeniz gerekiyor.Eğer sadece konuşmak için kullanıcaksınız 2 gün gider şarjı...

Ümit kardeşim iki telefonu da incelemiş birisi olarak Samsung daha gelişmiş 4S e kıyasla. Ekran hassasiyeti batarya kapasitesi uygulama çeşitliliği açısından. 4S sistem güvenliği için daha stabil çünkü çoğu uygulamaya müdahale imkanın yok (jailbreak yapıp kırmazsan)
Bu durum olumlu olduğu kadar sıkıntılı da çünkü en basitinden bluetooth ile dosya gönderme bile sıkıntılı. Ayrıca yükleyeceğin en basit uygulama için bile para istiyor.

Tartışılacak bi yönü yok kesinlikle s3.
4s 'in s3'e göre tek avantajı biraz küçük olması.Tabi oda avantaj sayılırsa.
He ayrıyeten s3 mü iphone5 mi diye sorsanız gene s3.donanım olarak eziyor geçiyor.

Samsung kasası biraz plastik izlenimi veriyor (aksine polikarbonat daha dayanıklı) fakat ekranı daha büyük ve biraz hafif. Kamera çözünürlükleri aynı, hatta kamera devreleri işlemcileri bile aynı firmanın.
İşlemci ve ram olarak Samsung daha üstün. Şarj olarak pek fark yok sürekli açık olan whatsup, bildirimler vs kullanırsan iki gün ancak gider. Kapatıp kullanmazsan üç, fazla konuşmaz oyun oynamazsan daha da fazla gider.

Akıllı telefon sahibi değilim. Bende 2 aydır telefon bakıyorum. Forumları araştırıyorum. Bu araştırmaları yaparken tarafsız bir gözle baktığımda insanların neden iphone için bu kadar delirdiğini anlamıyorum. Gördüğüm kadarıyla iphone aldığın anda sadece apple ın ürünlerine bağlı hale geliyorsun. Tüm dünyanın uyumlu olduğu hiçbir standarta uymuyor.(dlna, nfc ...vb). Ayrıca yaşanılan sorunlar karşısında verdikleri ukala cevaplar insanın ağırına gidiyor. Yok sol elini kullanma, yok 1-2 adım ileri git. İphone sahibi bir arkadaşım varsa, iphone u bu kadar cezbeden neyi var, tarafsız bir gözle açıklarsa sevinirim. Belki kaçırdığım bir nokta olmuştur.

celikumit arkadaşım gibi bana tavsiyede bulunursanız memnun olurum. Aradığım temel özellikler;
1. Şarj süresi iyi olsun
2. Güncelleme yapması muhtemel bir firma olsun.

Şimdilik yakında çıkacak olan windows8 modellerinin de gelmesini bekliyorum. nokia920-htc windows 8x-htc one x+ - samsung s3 - motorola droid razr maxx hd arasında seçim yapmayı düşünüyorum.

hocam s3 kullanan biri olarak ;
-e-postaları sorunsuz takip etmek,
- logmein. teamviewer gibi uygulamarı sorunsuz kullanabilmek
- navigasyon gps hız&hassasiyet
- fotoğraf&video gibi özellikler
saydıklarını sorunsuz ve çok kolay bir şekilde kullanıyorum, teamviewer 3g ile çok hızlı ve kullanışlı ,
android market sınırsız ve hergün bir çok yazılım ekleniyor.
iphona gelince , hafıza kartı takamazsın, yedek batarya kullanamazsın, herkezin elinde var. 3s var kardeşimde ve inan s3 le arasında dağlar kadar fark var.
kesinlikle tavsiye ederim. Netten alırken telpa garantisine dikkat et derim hocam.

daimon45' Alıntı:
Akıllı telefon sahibi değilim. Bende 2 aydır telefon bakıyorum. Forumları araştırıyorum. Bu araştırmaları yaparken tarafsız bir gözle baktığımda insanların neden iphone için bu kadar delirdiğini anlamıyorum. Gördüğüm kadarıyla iphone aldığın anda sadece apple ın ürünlerine bağlı hale geliyorsun. Tüm dünyanın uyumlu olduğu hiçbir standarta uymuyor.(dlna, nfc ...vb). Ayrıca yaşanılan sorunlar karşısında verdikleri ukala cevaplar insanın ağırına gidiyor. Yok sol elini kullanma, yok 1-2 adım ileri git. İphone sahibi bir arkadaşım varsa, iphone u bu kadar cezbeden neyi var, tarafsız bir gözle açıklarsa sevinirim. Belki kaçırdığım bir nokta olmuştur.

celikumit arkadaşım gibi bana tavsiyede bulunursanız memnun olurum. Aradığım temel özellikler;
1. Şarj süresi iyi olsun

Şimdilik yakında çıkacak olan windows8 modellerinin de gelmesini bekliyorum. nokia920-htc windows 8x-htc one x+ - samsung s3 - motorola droid razr maxx hd arasında seçim yapmayı düşünüyorum.
İphone 4 sahibiyim. Oyle apple fanatigi falan degil ozgurluk yanlisiyim. Oncelikle s3 kullanan arkadasim benim telefonumu kullaninca bu ne hiz diyor. İphone donanimdan bagimsiz olarak her turlu daha hizli. Sebebi cOk basit; android gibi her donanima hitabetme zorunlulugu olan degil ios gibi sadece apple icin gelistirilmis bir isletim sistemine sahip olmasi. Ayni handikap windows-mac os icinde gecerlidir. Windows her donanima hitap etmek zorunda oldugu icin %60 verimlilikle calisirken macos %100 verimlilikle calisir. Ayni durum burda da gecerli.

Bir diger husus kendinizi ozel hissetmeniz. Hava atma babinda degil hic sevmedigim seylerdir. Ama malzeme kalitesi cok iyi. Samsung plastik gorunumlu hic ozel hissettirmiyor. Ayrica ekranida telefon orantisiz buyuk oldugundan tek elle kullanmak iskence.

Son olarak eger iphonea jailbreak yapmam diyorsan iphone alma. Jb yaptim ve telefonun hukmetmedigim yeri yok. Torrentten film indirip divxplanetten altyazi indirip ikisini oturtup izlemek dahil buna.

Ayrica iphonun dokunmatigi her zaman daha iyidir. Telefonumda oynadigim temple run tarzi oyunlari s3 te oynadim ve kesinlikle daha zor algiliyor.

Yazılım güvenliğini düşünüyorsanız Samsung S3 derim çünkü jailbreak yapılmamış bir iphoneda neredeyse herşey kısıtlı.. Ama jailbreak yapılmış bir iphone bütün ihtiyaçlarınıza karşılık verir.Hız konusunda zaten 4s ile aşmış durumdalar 4 ve 4S arasında hız ve algılama olarak bariz fark var. Samsung kullanmadığım için bilemiyorum ama telefon çok büyük geliyor bana.

the_korsan' Alıntı:
http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Apple-iPhone-4S-vs-Samsung-I9300-Galaxy-S-III

internetteki karşılaştırmaları araştırmadan buraya başlık açmadım hocam,
hepsini araştırdım
burada kullanan meslektaşlarımın fikirlerini de önemsiyorum

soouuk' Alıntı:

ilginiz için teşekkürler,
hocam kağıt üzerindeki karşılaştırmalar değil gerçek kullanım tecrübelerinizi paylaşırsanız daha faydalı olcağı kanaatindeyim
nette araştırma yapmayı hepimiz biliyoruz zaten
lütfen sağa sola link vermeyin gerçek tecrübelerinizi aktarın

yakın zamanda aynı kıyaslamalardan geçerek iphone 4s aldım. Arkadaşların buradaki bütün yorumlarının doğruluk payı var. ikisi arasında ben de çok gittim geldim. galaxy s3 donanım olarak ve yazılım olarak 4s ten daha üstün görünüyor. özelleştirme avantajı android vs bunlarda çok önemli şeyler elbette. Ancak kullanım alışkanlıkları ve beklentiler nihai kararı vermenizi sağlayacaktır. Telefondan beklediğiniz özellikleri yazmışsınız. iki üründen hangisini alırsanız alın ikisi de sizi mahcup etmeyecektir. ama s3 benim elime büyük geldi. Bu benimin ufak olmasından da kaynaklanabilir :) Teknosa da telefonu denerken aklıma ilk gelen şu olmuştu araç sürerken telefon gelirse tek elle cevaplamam zor olacak veya tek elimle telefonu kullanmada genel anlamda zorluk yaşayacağım. 4s de bile yaşadığım oluyor. Özetlemek gerekirse ikisi de iyi telefon ikisi de mahcup etmez, ikisi arasındaki kıyaslamada bitmez. ben fanatik değilim iphone da bürokrasi çok fazla olduğu doğrudur. eksikleri de var ama temelli de dandik bir telefon değil, insanlar da saf değil gidip o kadar para verecek, eksikliklerine rağmen tercih edilebilecek bir telefon. Sistem çok kararlı ve seri firmalara siz uymuyorsunuz firmalar size uyuyor. güncelleme sıkıntınız yok. kurcalarsanız pek çok özelliği ulaşabiliyorsunuz. çok mühim bir uygulama lazımsa parası neyse verip alırsınız aynı şey android için de geçerli. iyi mal iyi para her zaman. Hangisi olursa al keyfine bak. Ben ergonomi için seçim yaptım, bi başkası karizması için yapar, kimisi artislik için sen gönlünden nasıl geçiyorsa onun için git istediğini al ve sonrada kafaya takma tadını çıkar. Şimdiden hayırlı olsun.

hocam kardeşim telefon satan dükkanlara bu tarz üst sınıf telefonlar tedarik ediyor ve tüm bahsettiğiniz telefonları uzun süreler kullanma şansım oldu. s3 iphone 4 e göre donanım olarak fark atar diyebilirim. multimedia paylaşımı konusunda iphone sadece kendi cihazlarına paylaşıma izin verirken samsungda bu durum söz konusu değil. sık olarak kullandığım radyo iphone4 te yok sadece netten dinleme şansına sahipsiniz o da kotalı kullanıyosanız sıkıntı oluşturuyor. şarj konusunda ise s3 iphone4 ün yaklaşık 1,5 katı ekran büyüklüğüne sahip olduğu için şarjı daha az gidiyor bu da oldukça normal. iphone 3gs üst sınıf bu cihazlar içinde ilk kullandığım tel olmuştu çok alışmıştım tüm eksilerine rağmen s3 yerine iphone 4s kullanıyorum bunu da belirteyim :+1:
Piyasadan daha Uygun fiyata s3, ip4 almak isteyen arkadaşlar varsa pm den mesaj atabilirler kardeşimle görüşmeleri için yardımcı olabilirim.

sert_hard' Alıntı:
Ümit kardeşim iki telefonu da incelemiş birisi olarak Samsung daha gelişmiş 4S e kıyasla. Ekran hassasiyeti batarya kapasitesi uygulama çeşitliliği açısından. 4S sistem güvenliği için daha stabil çünkü çoğu uygulamaya müdahale imkanın yok (jailbreak yapıp kırmazsan)
Bu durum olumlu olduğu kadar sıkıntılı da çünkü en basitinden bluetooth ile dosya gönderme bile sıkıntılı. Ayrıca yükleyeceğin en basit uygulama için bile para istiyor.

teşekkürler serhat,
kıyaslama yaptığımda s3 öne geçsede arkadaşların bahsettiği gibi iphone yazılımı nedeni ile donanımını daha iyi kullandığı için daha performanslı geliyor bana,
dediğim gibi teamviewer, logmein , navigasyon, e-posta gibi uygulamalar benim için kritik bir konu,
çevremde birçok iphone ve s3 kullanan var ama hiçbiri hakkını vererek kullanmadığı için sırf hava olsun diye kullandıklarından soru işaretleri var
bu gibi uygulamarın kullanımı konusunda,
saydığım uygulamarda iphone oldukça başarılı test imkanım oldu ama henüz s3 de fırsatım olmadı.
ama iphone nun şarj problemi çok can sıkıcı yedek batarya bulunduramıyorum, şarj süresini uzatan aparatlar var ama onu taşımakla batarya taşımak aynı iş değil.

agd85' Alıntı:
hocam kardeşim telefon satan dükkanlara bu tarz üst sınıf telefonlar tedarik ediyor ve tüm bahsettiğiniz telefonları uzun süreler kullanma şansım oldu. s3 iphone 4 e göre donanım olarak fark atar diyebilirim. multimedia paylaşımı konusunda iphone sadece kendi cihazlarına paylaşıma izin verirken samsungda bu durum söz konusu değil. sık olarak kullandığım radyo iphone4 te yok sadece netten dinleme şansına sahipsiniz o da kotalı kullanıyosanız sıkıntı oluşturuyor. şarj konusunda ise s3 iphone4 ün yaklaşık 1,5 katı ekran büyüklüğüne sahip olduğu için şarjı daha az gidiyor bu da oldukça normal. iphone 3gs üst sınıf bu cihazlar içinde ilk kullandığım tel olmuştu çok alışmıştım tüm eksilerine rağmen s3 yerine iphone 4s kullanıyorum bunu da belirteyim :+1:
Piyasadan daha Uygun fiyata s3, ip4 almak isteyen arkadaşlar varsa pm den mesaj atabilirler kardeşimle görüşmeleri için yardımcı olabilirim.
fiyatları paylaşman mümkünmü hocam

algoritmax' Alıntı:
daimon45' Alıntı:

1. Şarj süresi iyi olsun

İphone 4 sahibiyim. Oyle apple fanatigi falan degil ozgurluk yanlisiyim. Oncelikle s3 kullanan arkadasim benim telefonumu kullaninca bu ne hiz diyor. İphone donanimdan bagimsiz olarak her turlu daha hizli. Sebebi cOk basit; android gibi her donanima hitabetme zorunlulugu olan degil ios gibi sadece apple icin gelistirilmis bir isletim sistemine sahip olmasi. Ayni handikap windows-mac os icinde gecerlidir. Windows her donanima hitap etmek zorunda oldugu icin %60 verimlilikle calisirken macos %100 verimlilikle calisir. Ayni durum burda da gecerli.

Bir diger husus kendinizi ozel hissetmeniz. Hava atma babinda degil hic sevmedigim seylerdir. Ama malzeme kalitesi cok iyi. Samsung plastik gorunumlu hic ozel hissettirmiyor. Ayrica ekranida telefon orantisiz buyuk oldugundan tek elle kullanmak iskence.

Son olarak eger iphonea jailbreak yapmam diyorsan iphone alma. Jb yaptim ve telefonun hukmetmedigim yeri yok. Torrentten film indirip divxplanetten altyazi indirip ikisini oturtup izlemek dahil buna.

Ayrica iphonun dokunmatigi her zaman daha iyidir. Telefonumda oynadigim temple run tarzi oyunlari s3 te oynadim ve kesinlikle daha zor algiliyor.
teşekkürler hocam...

I Phone kullanıcısıyım ve şunu derim;

iphone'nun varsa vardır, yoksa yoktur...

6 aylık süredir 4s kullanıyorum bu telefonu almadan önceki hayatımı boşa geçmiş sayıyorum :) s3 ü hiç kullanmadım sadece bir kaç kez elime aldım sadece kaporta izlenimim şu; iphone opel ve vw gibi samsung ise hyundai gibi. Özellik olarak s3 ün daha iyi olduğu söyleniyor doğrudur. Ama istediğin yukarıda yazdığın şeylerin tümünü 4s ile yaparsın.

Birde ticari bakış açısıma göre; buügün aynı paraya alınabilşr ama 4s ikinci elde kaybetmez fakat s3 seneye 200 tl ye düşerse şaşmayın.

bütün yorumları okudum. hemen hemen herkes doğru olan şeyleri söylemiş.
ama bence s3

Sadece şunu hesaba katın hocam iphone 4s ekran değişim 100 tl iken
S3 de ekran değişimi 550tl saygılar

şunu belirteyim 4s kullanıyorum.
1 yıldır kullandığım telefonumdan gerçekten çok memnunum, fakat jailbreak olaylarına girme telefona gerekli olan programları 100 dolara alırsın. uzak bağlantı için ben splashtop u tavsiye ederim gerçekten mükemmel full hd pc mi 3g üzerinden bile stream edebiliyorum, ayrıca tw gibi pc nin ekranı kararmıyor. ben genelde indirimi bekleyip satın alıyorum. Şunu unutma ilk önce uygulama apstore a çıkar android için aylarca beklersin belki çıkar. donanımhaber deki uygulamahaber programlarını takip edebilirsin. s3 ün hem ekranı kötü hem kamerası yazılım zaten malum fakat artı yönleride var net için büyük ekran ve şarj süresi daha iyi.

S2 uzun süre kullandım.. S3'ü bir süre.. iphone 4S i de fırsat buldukça kurcalıyorum.. S3 değil, S2 ile bile 4S i kıyaslayamam.. bir telefon yazılım özellikleri ile tabiki üstündür, ama android ortamı gayet stabil ve dikkatli kullanım ile güvenli bir ortam sunuyor.. Donanım özelliklerinden bahsetmeyeceğim bile.. buraya tek tek yazmama gerek yok.. Şahsi fikrimdir; tekrar alacak olsam yine S3 alırım.. Tabiki neyi istediğinize veya ihtiyaçlarınıza göre seçim yapmanız daha önemli.. hayırlı alışverişler yapmanız dileğiyle..

bırak s3 ü s2 derim. 4s kullandım şuan s2 kullanıyorum rahatım ferahım android derim

Geri