Samsung Galaxy Ace S5830 Dokunmatik ekran problemi

Kodla Büyü

soouuk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ekranımın üst kısmı dokunduğum zaman hiçbirşeyi algılamıyor.Alt bölümü normal çalışıyor.Tuş Kilidini açmak için üst kısmı kullanmam gerektiğinden telefonda hiçbir işlem yapamıyorum.Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Yazılım güncellemesi vs. işe yarar mı yoksa donanımsal bir hata mı sizce?

Hocam kalem kalibrasyonu var mıdır bilmiyorum ama istersen ayarlar kısmından kalem kalibrasyonu var mı diye bir bak ve kalibrasyonu tekrar ayarla.

kalibrasyon fikri iyiydi hocam ama denedim yine olmadı.Fabrika ayarlarına aldım telefonu yine olmadı.Sanıyorum donanımsal bir sorun var :(

hocam kullandığınız kılıf nasıl? mıknatıslı ise o bozmuş olabilir...bende de var aynı telde, telefoncu mıknatıslı kılıf kullanmayın, dokunmatiği bozuyor demişti..

kılıf kullanmıyorum ama bazen USB'den şarj ederken dokunmatik ekranda problemlerle karşılaşıyodum..Bugün USB'den şarj flan da etmedim ama..

hocam menü+kapatma tuşu yani kilit+ses yükseltme tuşlarına aynı anda basarsanız orada wipe diye iki işlem var sırasıyla yapıp telefonu yeniden başlatın
yalnız önce bilgilerinizin yedeğini almayı unutmayın eğer olmaz sise yeni yazılım yükleyin www.androidturkiye.com da var forumda oaradan naıl olduğuna bakabilirsiniz
tabie kies i kullanmaz iseniz

dün gece fabrika ayarlarına geri getirdim telefonu,sorun yine çözülmedi.Ancak sabaha kadar yavaş yava şekranı algılamaya başladı telefon,sabah olduğunda tamamen düzelmişti :) yukarıda da bir arkadaşımın yazdığı gibi manyetik alandan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri