Samsun İl Jandarma Komutanlığı nasıl bir yer?

Kodla Büyü

alanyah

Site Gezgini
Eğitim Kastamonu, esas birlik ise Samsun çıktı. Bu yerler hakkında bilgisi olan var mı? Forumlarda da pek denk gelmedim Samsun hakkındaki görüşlere o yüzden sizlere sormak istedim.

hocam öncelikle hayırlı teskereler... ben kastamonu da görev yapıyorum ayrıca bikaç arkadaşımda burda acemiliklerini yaptılar. kastamonu sadece kısa dönem erlere eğitim veriyor. senden bi önceki dönem bir akrabam yaptı burda ve gayet rahat olduğunu ifade etti. samsun hakkında bi bilgim yok tekrar hayırlı olsun

jandarmalar genelde il merkezine verilir ordan da ihtiyaca göre ilçelere, köylere dağıtılır tabii bir kısmının merkezde kalma olasılığı var.

hocam samsun çok iyi bir şehirdir. yaşaması kolaydır, çok pahalı değildir. tek vasıtayla neredeyse şehrin başından sonunda gidebilirsiniz. il jandarma kom. da şehir merkezine belediye otobüsüyle bile 20 25 dk mesafededir. Ama tabii komutanlığın içi nasıldır orasını siz anlatırsınız bize :) Hadi şimdiden hayırlı tezkereler Allah sabır versin :++:

jandarma güzel bir askeri sınıftır. özeldir.
polisin olmadığı mesken mahallerde görev yapar
3 sınıftır. asayis turizm ve cezaevi olarak

sizin cezaevinede düşme durumunuzda olabilir ki tavsiye etmem sürekli nöbet olur cep telide kullanamazsınız.

siz bence ya alayda kalmaya bakın.( %90 orda bırakmaya uğraşacaklardır. Muhabere bölümünde)

yada bir kücük karakolda 20 30 askerle güzel bir askerlik gecirin.
saygılar allaha emanet ciğerim

Hocam Acemi birliğimi Kastamonu da Usta birliğimi de Samsun da yaptım geçen sene eylül ayında 2.celp olarak gittim
Kastamonu da 9 tane bölük 2 tane tabur vardır her bölükte 200-300 arası kişi vardır.
2.Tabur nizamiye girişinde 1.tabur 1-2 km ileride
Kastamonu Gölköy 5.Jandarma Eğitim Alayı diye geçer çok güzel bir yerdir
Bölüklerde sıcak su sıkıntısı var ama inşallah benim gibi 9.bölüğe düşersin adı sosyete bölüğü diye geçer her zaman sıcak su bulunur ve istediğin zaman girebilirsin :) :)
Yemekleri iyi değil biraz sıkıntı çekeceksin o konuda, kantinde sıra olur genelde ama 9. bölükte olursan ayrı kantinin var her zaman :)
Komutanlar açısından sıkıntı yoktu kısa dönem olduğumuz için muhabbetlerde güzel oluyordu.
ama güneşin altında bol yürürsün ve bolca marş söylersin güzel yer sıkıntı etme fazla hemencecik geçiyor acemi birliği zaten
Gelelim Samsuna :)
50-60 kişi samsuna gidersiniz oradan Samsun İl Jandarmadan kurayla dağıtılırsınız hocam İl jandarma da da kalırsın ama ilçelere de düşebilirsin.
Zaten çoğunluk İl Jandarma-Bafra ve Çarşamba ilçelerine gider en fazla da bafraya
İl jandarma çarşı izni açısından güzel gezecek edecek yer çok ama elini sallasan rütbeli birine denk gelirsin ve günün yoğun geçer ama ilçeler de akşam 5 dedin mi işin biter nöbetin varsa tutarsın yoksa dinlenip keyfine bakarsın
İnşallah yerin iyi olur hocam köy karakolları ve ilçe jandarmalar rahat ama cezaevleri baya bi sıkıntılı yerler
Acemi birliğinde amerikan kamuflajı verirler Usta birliğinde Turizm Kıyafeti giyersin
Allah Yolunu açık etsin şimdiden Hayırlı Tezkereler

Hocam öncelikle hayırlı tezkereler diliyorum inşallah güzel günleriniz olur orda.

Ayrıntılı Bilgi için kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Kod:
http://samsun.gov.tr/Jandarma/

res1.jpg

Şehir görüntüsü

184778.jpg

Geri