Sakın googkle yazmayın (önemli)

Kodla Büyü

basbag

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sakın googkle yazmayın (önemli)

Sık sık bağlandığınız siteleri şayet bookmarklarınıza eklemediyseniz ve yazarak bağlanıyorsanız başınıza gelmiştir.Bağlanmak istediğiniz sitenin bir harfini yanlış yazmanız sonucunda hiç istemediğiniz sitelere gitmişsinizdir.Şimdi benzer bir durum Google için de var.

Antivirüs firması F-Protun güvenlik uzmanları geçtiğimiz günlerde Google kullanıcılarına yönelik ilginç bir tehdit keşfettiler.Tehdit her gün milyonlarda kullanıcının ziyaret ettiği Google domain adının yanlış yazılmasıyla ortaya çıkıyor.Normalde google.com adresinde yer alan Googleı yanlışlıkla googkle.com yazarsanız vay halinize. googkle.com adresinde yer alan web sitesi,kullanıcıların bilgisayarlarına çeşitli trojan saldırıları yapıyor ve iyi korunmayan bilgisayarlar bu saldırıdan zarar görebiliyor.Uzmanlar,googkle.com adresine girilmemesini öneriyor.Kullanıcılarını bu tip tehlikelerden korumasıyla bilinen Google ise,şimdilik bu konuda bir yorum yapmıyor.

arkadaşlar yazmayın bence hani bazen oluyor yazarken yanlışlıkla eliniz klavyeye yanlış tuşluyor

bu haberin üzerinden sanırım 3 sene filan geçti,o açık kapandı ama yine de saol paylaşım için

3 sene önce yoktum ama ben bu sitede belki bilmiyen olabilir sadece bildiklerimi paylaşıyorum

Hocam bıra kaba bir tabir olacak ama affınıza sığınarak söylüyorum " Eşeğin aklına karpuz kabuğu soktunuz" :)
Şimdi girmeden duramam ben :mrgreen:

paylaşım için saol

bi deneyelim bakim :) merak ettim

sayfa görüntülenemiyor, yazıyor

Geri