Sahibinden.com dolandırılma söz konusu

Kodla Büyü

valeron

Üye
Arkadaşlar başıma söyle bişey geldi telefonu satılıga cıkarmıstım sahibinden aracılıgı ile ben ankaradayım istanbuldan birisi telefon için aradı ve benden banka hesap numaramı istedi havale için arkadaş parayı yolladı telefona 750 tl anlastık ama bana 900 tl yollamıs bende gittim çektim 1 saat sonra aradı bi numara verdi bu kişiye hediye edecegim dedi ona verirsin para üstünüde ver harçlık yapsın dedi hediye alacagı kişinin ankarada oldugunu söyledi. aradım numarayı bulustuk alacagı kişide gelmedi sadece taksici vardı telefonu taksiciye teslim ettim parayı verdim(150tl) konustugum kişiye telefonu teslim ettim diye yazdım teşekkürler diye cevap verdi. neden taksiciye verdiğimi sordum ve alacak kişinin dersi uzadıgı ve ona süpriz olcaktı dedi ve telefon ulastı teşekkürler yazdı..

2 gün sonra beni halkbanktan aradılar ve adıma yanlıslıkla 900 tl kira bedeli yatırıldıgını söylediler. bende telefonu satttım ve onun parasını cektim dedim. parayı gönderen kişiyi arıyorum ulaşılamıyor diyor. ve bunun için bana yaptırımı ne olabilir ve sizce ne gibi bi dolandırıcılık söz konusu?

düşüncelerinizi bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim...

gidin emniyete durumu intikal ettirin bence bir an önce. yoksa sizin haksız çıkma ihtimaliniz yüksek. bir aracı kullanmadan telefonu elden vermek çok sıkıntılı bir durum.

emniyette muhakkak bunun benzeri durumlar söz konusudur.

ayrıca site yöneticilerine de yazın bu ilk değildir.

çok enteresan bir olay. siz söylemeden mi kendisi söyledi 900 tl yatırdım diye. bir de harçlığı sizin elinizle vermesi de garip. belliki bir üçkağıt çevirmişler size bir yaptırım olacağını sanmıyorum.

iyi numara yapmislar takipteyim hocam sonucu merak ediyorum
yalniz benim tavsiyem sudur, imei uzerinize kayitli telefon ve ip si uzerinize kayitli bir bilgisayari hic bir zaman ikinci el olarak satmayin basiniza is acilabilir... bu da baska bir acidan

mriza' Alıntı:
çok enteresan bir olay. siz söylemeden mi kendisi söyledi 900 tl yatırdım diye. bir de harçlığı sizin elinizle vermesi de garip. belliki bir üçkağıt çevirmişler size bir yaptırım olacağını sanmıyorum.

biz 750 ye anlastık hesabınıza yatırıyım bilgi vercem dedi yatırdı gittim parayı cektim ve 1 saat sonra hediye edilecek kişiyle görüşür teslim edersiniz dedi ben 150 tlyi geri hesabınıza atayım dedim gerek yok elden verin cocuk harclık yapsın dedi tamam dedi parayı cekince güvendim bende telefonu teslim ettim adamın verdigi numaraya cunku kendisi istanbuldan hediye olaran ankaradan birine alacagını söyledi. telefon ulastı dedi teşekkür etti bende sorun yok dedim

Determinant' Alıntı:
gidin emniyete durumu intikal ettirin bence bir an önce. yoksa sizin haksız çıkma ihtimaliniz yüksek. bir aracı kullanmadan telefonu elden vermek çok sıkıntılı bir durum.

emniyette muhakkak bunun benzeri durumlar söz konusudur.

ayrıca site yöneticilerine de yazın bu ilk değildir.

aynen bende yarın halkbanktan bi durumu ögrenip emniyete gitmeyi düşünüyorum..

Havale ve Eft lerde arkadaşlar kesinlikle konu /açıklama kısmına hangi amaçla transfer yaptığınızı yazınız.Aynı şekilde size para gönderecek kişiden de bunu isteyiniz...

Fender' Alıntı:
Havale ve Eft lerde arkadaşlar kesinlikle konu /açıklama kısmına hangi amaçla transfer yaptığınızı yazınız.Aynı şekilde size para gönderecek kişiden de bunu isteyiniz...

Kesinlikle

İlginç bir durum. İnsanlaı kandırmanın pek çok yolunu buluyorlar. Telefonuma gelen mesajlar var, 2013 yılında 200 tl para puan birikmiştir şu numarayı arayın gibilerinden. Demek ki çok kişileri kandırıyorlar

taksinin plakası, sizi gören güvenlik kamerası görüntüleri edinmeye çalışın hocam çünkü dava açarak tahsil etmeye çalışabilirler benim arkadaşımda aynı dolandırıcılığa maruz kaldı kendisi denizlide ve adına istanbulda dava açılmış. buda yeni bir yöntem aracı kurum olmadan yapılan alış verişlerde yapılan eft veya havale sehven yapılmıştır deyip parayı geri istiyorlar. elinizde ne kadar delil olursa o kadar iyi, telefon görüşmeleri, mesajlar, ilanınız... bunları elinizde bulundurun.

hgx2' Alıntı:
taksinin plakası, sizi gören güvenlik kamerası görüntüleri edinmeye çalışın hocam çünkü dava açarak tahsil etmeye çalışabilirler benim arkadaşımda aynı dolandırıcılığa maruz kaldı kendisi denizlide ve adına istanbulda dava açılmış. buda yeni bir yöntem aracı kurum olmadan yapılan alış verişlerde yapılan eft veya havale sehven yapılmıştır deyip parayı geri istiyorlar. elinizde ne kadar delil olursa o kadar iyi, telefon görüşmeleri, mesajlar, ilanınız... bunları elinizde bulundurun.

yalnız şöyle bişey var bu kira diye gönderdiğini iddaa eden adam zaten dolandırıcı tutup dava açabilir mi? sormazlar mı kendi rızanla atmden nasıl bi başkasının adını onaylayarak yanlış gönderdin diye hadi diyelim yanlıs gönderdi benim hesap numaramla iddaa edeceği hesap numarası aynı bile çıkmaz bunu bile bile dava açmazlar sanırım ki konusmalar var konusma saatinden 15 dk sonra hesabıma yatan para var bunlar sizce uğraşırlar mı cunku adamın suan bi zararı yok parayı verdi telefonu aldı üstüne bide verdiği parayı koparmak için bu oyunlar..

Hocam birşey yapamazlar. Mahkemelik olsan bu adam kirayı kime göndermiş? Gerçekten kiracı mı ? Gerçekte göndereceği numara ile senin no arasında benzerlik var mı? vs vs. her durumda haklı sensin.

arkadaşım hemen paniğe kapılmayın eft veya havale yaparken gönderilen paranın neden gönderildiği seçilir. bu işlem yapmadan gönderilmez. orda diğer bölümünü seçmiş olsaydı böyle bi sorun olmazdı adam hatayla kira seçeneğini seçmiş demekki.
adama ulaşırsan bankaya sehven kira bedeli seçtim diye dilekçe verirse düzelir heralde.

tiredsoldier' Alıntı:
arkadaşım hemen paniğe kapılmayın eft veya havale yaparken gönderilen paranın neden gönderildiği seçilir. bu işlem yapmadan gönderilmez. orda diğer bölümünü seçmiş olsaydı böyle bi sorun olmazdı adam hatayla kira seçeneğini seçmiş demekki.
adama ulaşırsan bankaya sehven kira bedeli seçtim diye dilekçe verirse düzelir heralde.

işte ortada bi yanlışlık yok bilerek seçilmiş kira seçeneği var hepsi bir oyun telefonu alıp daha sonra bankaya basvurup yanlıslık oldu diyip parayı geri koparmak istemek hepsi oyunun bir parçası

MehmetF4tih' Alıntı:
Parayı çekmeden telefonu vermeniz biraz sağlıksız bir durum.

herkes kafasına göre yorum yapıyor parayı çekmeden yollamadım telefonu para elimde oldugu için telefonu o kadar rahatca verebildim zaten

Geri