Sahibinden.com dolandırıldım

Kodla Büyü

ragyu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 2 gün önce bebek arabası için biriyle anlaştım. Paranın hepsini gönderdiğimde kargoya vereceğini söyledi.
Ben yarısı olan 300₺ gönderdim.
Bir daha da telefonuna ulaşamadım.

Elimde ne var ?
sahibinden. com üzerinden mesajlar, whatsapp konuşmaları, iban no adı soyadı var.

Ne yapabilirim?
Savcılığa başvursam birşey çıkar mı?

Re: Sahibinden.com dolandırıldım

Başvur hocam. Biraz uğraştırır ama muhtemelen sonuç alırsın. İrtibata geçtiğin kişi ile hesap sahibinin adı aynı değil mi?

Geçmiş olsun. Başvuru yapın. Yalnız konuştuğunuz kişi ile parayı hesabına yaptırdığınız kişinin aynı olması önemli. Kimisi başkasından bir ürün alıp ödemeyi size yaptırıyor. Karşıdaki adamın sizden haberi olmayabiliyor. EFT açıklaması da yazmışsınızdır umarım. Bayağı uğraşırsınız yalnız.

Guvenmeyin boyle aliverislere. Elden alis veris olmayacaksa Kesinlikle araci olmali

üzüldüm hocam bende satiş yapiyorum ürün aliyorum ama elden alicaksiniz en güzeli parayi verip ürünü alicaksiniz iciniz rahat etsin

Geçmiş olsun. Bankadan almak zor, böyle durumlarda kredi kartı ile sipariş durumunda ücret itiraz formu ile alınabiliyor nakitte ise banka çok karışmıyor.Sahibinden herhangi bir sey soyledimi size.
Gecen gün bir konudada yazdım gezenadam diye bir firma 50 lira gibi ücretlerle bu islerde aracılık yapıyor.

edt yaparken " bebek arabası ücreti" yazmıştım.
sahibinden müşteri hizmetleri savcılığa başvur dedi.
şüphelendiğim bir nokta olmuştu aslında ; ilandaki isim, telefondaki isim ve eft yaptığım ismin hepsi birbirinden farklı.

Geçmiş olsun, aslında böyle durumları yaşamamak için GET sistemi kurdular. Aslında satıcıyla konuşup ilanı GET 'e çevirttirmek gerekirdi. GET sisteminde sitenin komisyonu yüksek olduğu için genelde satıcılar yanaşmıyor ama daha güvenli.

Bizim müdür bey'in de başına gelmişti. Mahkemeye verdi delil olarak mesajları eft raporu falan gösterdi. 2 yıl sonunda satıcıdan faizi ile geri aldılar.

ragyu' Alıntı:
Arkadaşlar 2 gün önce bebek arabası için biriyle anlaştım. Paranın hepsini gönderdiğimde kargoya vereceğini söyledi.
Ben yarısı olan 300₺ gönderdim.
Bir daha da telefonuna ulaşamadım.

Elimde ne var ?
sahibinden. com üzerinden mesajlar, whatsapp konuşmaları, iban no adı soyadı var.

Ne yapabilirim?
Savcılığa başvursam birşey çıkar mı?
Savcılık ince eleyip sık dokuyacak anasını da ağlatırlar .yazışmalar tel görüşmeleri şuraya yatır dediyse ve başka hesabı ise kendi hesabı değilse bir kere dolandırıcılık demektir.savcilik öküz değil ya her türlü 3 ünü de kaliteli dolandırıcılıkta n hapse atmalı.sahibinden.com böyle durumlarda devreye girmeli giremiyorsa yapmasın bu işi...

Arkadaşlar merak ettim birşey çıktımı bizde bir dolandıtıcılık olayıyla aylardır uğraşıyoruz polis savcılık falan herkes sallıyor hiçbir sonuç olmadığı gibi ilgilenen de olmuyor

bu tarz şeylerde savcılığa başvursan sonuç alıyorsun. ama bir sürü tantana. mahkemelerle uğraşıp duruyorsun. adam itiraz ediyor tekrar dönüyor.
bu işi yapan hırsızların galiba fikri şu. ufak meblalar toplamak. geri almak zor ve uzun bir süreç olduğu için çoğu kişi vazgeçiyor. vazgeçmeyip sonuna kadar giden olursa da az bi para zaten geri veriyorlar mahkeme kararıyla.

Savcılık ilk aydan takipsizlik kararı verdi tekrar itiraz ettik eşim tvde bile olayı anlattı ama nafile kimse kılını kıpırdatmıyor

Arkadaşlar şahsi fikrim n11 gittigidiyor vb siteler içinde ürün alımlarında sahibinden en sonda.
Bu siteyi sadece araba bakmak için kullanıyorum.

ah be hocam GET olmayan bir ilana güvenip nasıl para yolluyorsunuz ki? o_O

bir arkadaşım araba için kapora yatırmıştı. dolandırıldı. karakola suç duyurusundan bulunduk.
edindiğimiz bilgiler,
Alacağı fotoğraf başka,
gerçek araba başka
motor numaraları uyuşmuyor.
plaka uymuyor
araç model, yıl tutmuyor vs.
telefon numarası tutmuyor
adı tutmuyor
görüştüğü kişi a kişisi, telefon b kişisine ait, araba plakası c kişisine ait, iban vermemişler. telefona tl göndermiş böyle olunca takibi daha zor oluyor.
polis yine de bulunabileceğini söylemişti.
3-4 ay oldu sonucu çok merak ediyoruz.

Geri