Sağlık Özrü Ataması (Atama Dönemine Bağlı Olmadan)

Kodla Büyü

radicalbrain

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar çok zor bi durumdan geçtiğimiz için size durumumu hem de neler yapabileceğimi danışmak için bu başlığı açıyorum.

Eşimin babası 4. evre kanser hastası. Babasına ait hastalığı ve tek başına hayatını devam ettiremez raporu var. Eşimin aydına ataması için dilekçemizi yazıp verdik. 2 gün sonra glen cevapta 2011 deki KHK ile yanlış bilgilendirme yaparak cevap verildi. Özeti atama dönemini bekleyin diyordu. Biz de ikinci bir dilekçe yazdık. Kanun ve yönetmelikteki maddeleri göstererek tekrar değerlendirilmesini istedik. Zira ilgili yönetmelikte şöyle yazıyor.

"Sağlık ve can, güvenliği mazeretine dayalı olarak yapılacak ver değiştirme suretiyle atamalar, atamana dönemine tabi değildir."

Gel gelelim 16 Nisanda yazdığımız dilekçeye hala cevap verilmedi. sendikamızla görüştük. Bekir Erdoğan'a ulaşılmış. Şöyle bir cevap vermiş bu dönem hiç sağlık özrü ataması yapmadık hepsini bekletiyoruz. agustosta bu belgelerle başvursun demişler.

ayı geçtim günlerin saatlerin bile çok değerli olduğu bi hastalık yaşanırken bize yaşatılanlar bu. yapabileceğimiz herhangi bir şey yok mu? göz göre göre hakkımız yeniyor.

Hocam keşke yardımımız dokunsa, Allah'ım acil şifa versin inşallah... Size de sabır dilemek geliyor içimden, tez zamanda çare bulursunuz umarım.

Aynı şeyleri yaşadım 2 yıl önce. Atama dönemi dışında tayin hakkınız olsa da yapmıyorlar. Bekleyin cevabı gönderiyorlar. Çünkü hakkınızı arasanız da mahkemeye girsenizde zaten atama dönemini beklemekten daha fazla süre geçeceğini bildikleri için yapıyorlar.
Mecburen bekleyeceksiniz. Yada Bir dayı bulup aratacaksınız.

Allah yardımcınız olsun, durumunuzu bilmiyoruz ama çoluk çocuk yoksa sadece eşinizin gitmesi yeterli olacaksa, 2010 yılında torba kanunda çıkan refakat raporunu kullanabilir eşiniz yanlış hatırlamıyorsam 3 ay ve gerekirse üzeri verilebiliyor en azından tayin dönemine kadar babasının yanında olur

Aynı şeyleri yaşadım 2 yıl önce. Atama dönemi dışında tayin hakkınız olsa da yapmıyorlar. Bekleyin cevabı gönderiyorlar. Çünkü hakkınızı arasanız da mahkemeye girsenizde zaten atama dönemini beklemekten daha fazla süre geçeceğini bildikleri için yapıyorlar.
Mecburen bekleyeceksiniz. Yada Bir dayı bulup aratacaksınız.

aynen öyle hocam çok güzel özet geçmişiniz. bile bile yapmıyorlar bekletiyorlar. milletvekillerini aradık neler neler karşılaştık. batmanda görev yapıyorum 5 yıl oldu. Ataullah Hamidi diyor ki batmanlı değilsen ilgilenmem nereliysen git orası ilgilensin diyor. ırkçılık yapıyor. Başka vekilin özel kalemi böyle bir kanun yok benim eşim de öğretmen olsa bakanlığımız yapar diyerek biatçılık yapıyor. neler neler...

Allah yardımcınız olsun, durumunuzu bilmiyoruz ama çoluk çocuk yoksa sadece eşinizin gitmesi yeterli olacaksa, 2010 yılında torba kanunda çıkan refakat raporunu kullanabilir eşiniz yanlış hatırlamıyorsam 3 ay ve gerekirse üzeri verilebiliyor en azından tayin dönemine kadar babasının yanında olur

hocam çocuk yok ama nikahımızı kıydık. eşimin babasından dolayı da biraz erken düğün yapacağız yapamıyoruz. yerimiz yurdumuz belli değil. benim ailem farklı şehir onun ailesi farklı şehirde. biz başka şehirde görev yapıyoruz. yerimiz yurdumuz belli değil. allah sonumuzu hayretsin.

Hocam Allah şifa versin. Bu ülkede işler maalesef böyle ilerliyor. Arkadaşın dediği gibi mahkemeye verseniz zaten bu süre geçmiş olacak. Hele ki şimdi herkes seçim derdine düşmüşken kimse ilgilenmez.

Hocam Allah şifa versin. Bu ülkede işler maalesef böyle ilerliyor. Arkadaşın dediği gibi mahkemeye verseniz zaten bu süre geçmiş olacak. Hele ki şimdi herkes seçim derdine düşmüşken kimse ilgilenmez.
maalesef oyle hocam. cok tesekkur ederim.
bir de BİMER'e yazmayi denicem. ne cikar bilmem ama.

Hocam geçmiş olsun öncelikle babanıza. Zor bir donem, insan bir yardim eli için olmadik kişilerin ağız kokusunu çekiyor.. Bence rapor alin tayin dönemine kadar eşinize babaya uzak kalmasin. Milletvekiliymiș, müdürmus is yapmaz bunlar.

Geri