sadece fatih proje okul dediler

Kodla Büyü

uysalhalil33

Seçkin Üye
Seçkin Üye
çalıştığım ilçede 10 lise var ve 32 tane ilköğretim var bugün btr için basvuru dilekçemi götürdüğümde ilçedeki görevli arkadaş bana sadece o 10 liseyi yani fatih projesi baslayan okulları yazabileceğimiz söyledi çok sasırdım ben görevlendirmeler öncelikle oralara yapılacak oralar dolu ise normal ortaokullara veya ilkokullarada görevlendirme yapılacak anlamıstım ve liseler zaten dolu diye ortaokul yazmıstım aklım karıstı dilekçeni alıyım ama görevlendirme olmaz dedi adam çok sinir oldum

Hocam Manisa'da, liseleri isteyen olmadığından ilköğretim istendiğinden öncelik de liselere olduğundan, bizde de böyle sıkıntıların olacağından bahsedildi. Fakat karar vermeden önce yine de telefonla aranabileceğimizi ve liseler için yeniden teklifte bulunulabileceğinden bahsedildi.

Ama durum ne olursa olsun sonuçta ilköğretime fatih gelmese bile, görevlendirmelerin çıkarılması gerekir. Bu görevlendirmelerden doğan ek ders ücretleri mevcut bt öğretmenlerinin en doğal hakkıdır. Çünkü bu görevlendirmeler olsa da olmasa da bt öğretmeni her zaman diğer branşlara göre en az 2 kat fazla efor sarfetmek durumunda kalmaktadır.

uysalhalil33' Alıntı:
çalıştığım ilçede 10 lise var ve 32 tane ilköğretim var bugün btr için basvuru dilekçemi götürdüğümde ilçedeki görevli arkadaş bana sadece o 10 liseyi yani fatih projesi baslayan okulları yazabileceğimiz söyledi çok sasırdım ben görevlendirmeler öncelikle oralara yapılacak oralar dolu ise normal ortaokullara veya ilkokullarada görevlendirme yapılacak anlamıstım ve liseler zaten dolu diye ortaokul yazmıstım aklım karıstı dilekçeni alıyım ama görevlendirme olmaz dedi adam çok sinir oldum

Hocam ne oldu peki görevlendirmen olmadı mı şimdi?

İstediğiniz okulu yazmanız iyi olmuş, geriye bütün liselerin görevlendirilmesi yapılmış mı bunun bilgisini almak kalıyor. Görevlendirmeler belli olduğunda eğer oralarda açık kalmadıysa sizin görevlendirmeyi de yapmak zorunda. Herkes kafasına göre iş yaparsa..

Ben başvurumda ilçemdeki iki tane liseyi seçtim.Kendi okulumu BT sınıfı olmadığı için seçmedim.Bu formu kadromun olduğu okulda okul müdürünün onaylamaması gibi bir durum olabilir mi?
(Okulumuzda veya ihtiyaç olan başka bir okulda Bilişim Teknolojileri Formator öğretmeni olarak görevlendirildiğinde, müdürlüğümüzce; eğitim öğretimin aksamayacağını ve yerine ücretli öğretmen görevlendirilmesi talep edilmeyeceğini taahhüt ederim.

BTR madde 1: yoruma açık değil.
1. bölümde btr görevlendirme şartı olarak, o okulda ya fatih projesi olacak yada bir bt olacak deniyor.
İkinci bölümde ve siyah yazıyla yazılan bölümde ise şu söyleniyor.Fatih projesi olan okullarda mutlak görevlendirme yapılacak bu yapılmazsa diğer okullarda görevlendirme yapılmayacak.
Yani önce liseler dolacak ,yani tercih olarak liseyi seçenler veya her yere giderim diyenlerden buralara dolacak.Daha sonra diğer okullarda görevlendirme olacak.

hocm mersindeyim ben bugün basvurunun son günüydü zaten basvuruyu öylesine alıyorum diyerek aldı bakalım sonuc sanırım pazartesiye belli olur yapmazlarsa o zmana ne yaparım onu bilmiyorum

hocam eskisehirde de sadece fatih projesinin oldugu okullara gorevlendirme yapıldı

uysalhalil33' Alıntı:
hocm mersindeyim ben bugün basvurunun son günüydü zaten basvuruyu öylesine alıyorum diyerek aldı bakalım sonuc sanırım pazartesiye belli olur yapmazlarsa o zmana ne yaparım onu bilmiyorum
hangi ilçe Halil hocam?

bi yandan haklılar aksi halde kimse liseleri istemiyor ama biz de haklıyız okullarımızda bu kadar ihtiyac varken biz de okullarımızdan ayrılmak istemiyoruz, şimdi okuluma donebilmeyi nasıl isterdim

en net maddeyi uygulamamak sıkar biraz.yapsınlar verin dilekçiyi sonra onlar uğraşsın.

arkadaşlar eskişehir görevlendirme yaptı. sadece fatih projesine hazır liselere görevlendirmeler yapıldı.

grandmasterb' Alıntı:
en net maddeyi uygulamamak sıkar biraz.yapsınlar verin dilekçiyi sonra onlar uğraşsın.
En net madde, hemde bold yazılmış;

"Görevlendirmelerde proje kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullara öncelik verilecek, bu okullarda ihtiyaç varken diğer okullara görevlendirme yapılmayacaktır."

uysalhalil33' Alıntı:

Hocam bende Manisa'dayım. Müşahit Bey ile görüşmüş il koordinatörleri, o şartı dikkate almayacakmış,yani önceliği Fatih olan okullara vermek gibi bir zorlama olmayacak.Bende sadece kendi okulumu yazdım.Bakalım bekleyip göreceğiz.

Geri