s4A da analog pinler sabit kalmıyor.

Kodla Büyü

rs.1453

Aktif Üye
arkadaşlar s4a ile arduino çalışma yapmak için bağladığımda analog pinlerin ilk üçü sabit kalırken, diğerleri sürekli değişiyor. kabloları ve dirençleri defalarca kontrol etmeme rağmen bu sorunu düzeltemedim bi fikri olan var mı.

resimde görüldüğü gibi a0,a1,a2 analog pinleri istediğim gibi sabit, diğerleri sürekli değişiyor..

Ekli dosyalar

• s4a arduino.PNG
    s4a arduino.PNG
    44.6 KB · Görüntüleme: 267
breadboard da direnç ve kabloların yerini değiştiriyorum yine aynı. sıkıntı nerde olabilir.

bide arduino ya yüklediğiniz s4a firmware dosyasını kontrol edin bence.

a3 pini takılı resimde ama sürekli değişiyor. a0,a1,a12 pinlerinde sıkıntı yok 1023 değerini alıyorum.
arduino da muz ile piyano yapımı üzerinde çalışıyordum :)

Ekli dosyalar

• 20170318_155407.jpg
    20170318_155407.jpg
    96.7 KB · Görüntüleme: 234
rs.1453' Alıntı:
a3 pini takılı resimde ama sürekli değişiyor. a0,a1,a12 pinlerinde sıkıntı yok 1023 değerini alıyorum.
A3 pinine bağladığınız kabloları kontrol edin. A3 pinine doğrudan 5 volt ya da GND bağlayıp, deneyin. 1023 ya da 0 değerlerini alırsanız, pinde sorun yok demektir.

yakuphan' Alıntı:
rs.1453' Alıntı:
A3 pinine bağladığınız kabloları kontrol edin. A3 pinine doğrudan 5 volt ya da GND bağlayıp, deneyin. 1023 ya da 0 değerlerini alırsanız, pinde sorun yok demektir.

olmadı hocam. acaba breadbord da mı bi sıkıntı var. jumper kabloları takarken bazen zorluyorum. tam girmiyor. çinden aldım ondan olabilir mi.

Galiba benim kitaptaki muzdan piyano uygulamasını yapıyorsunuz :)

A4 ve A5 pinini kullanmıyorsanız 5V ye bağlayın. Muhtemelen A3 pinini etkiliyor!

teknogenclik' Alıntı:
Galiba benim kitaptaki muzdan piyano uygulamasını yapıyorsunuz :)

A4 ve A5 pinini kullanmıyorsanız 5V ye bağlayın. Muhtemelen A3 pinini etkiliyor!

Senin kitap hangisi hocam?

Geri