Ş.Urfa ve Muş'ta basına derdimizi anlatacak bt öğr. gerekli

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar;

Basın işleriyle uğraşan medyada çevresi olan bir arkadaşımdan bir teklif var aynı zamanda kendiside BT öğretmenidir. Önceki yıllarda (2006-2007) ders saaterimiz düştüğünde benden durumu anlatan bir yazı istemişti ve yazmıştım. Arkadaş ilişkilerini kullanarak hemen hemen tüm basında çıkmasını sağlamıştı ve sonuçta lehimize sonuçlanmıştı süreç.

Şu anda Ş.Urfada ve Muş'ta görev yapan ve ajanstan basın mensubu bir arkadaşa derdimizi anlatacak 2-3 tane gönüllü bt öğretmeni arkadaşımız gerekiyor. Muhtemelen görüşme Ptesi günü yapılır ve isimler kesinlikle yer almayacak.

Nimet Çubukçu'nun Ş.Urfa'ya bir gezi planı olduğunu da ondan duydum. Gezisinde de basın alınan bilgilere göre Nimet hanıma sorular soracak. Bu noktada bir sonuç çıkmazsa eğer Muş muhabirleri de haber yapılması için yardımcı olacaklar.

Son çare ise bu iki ilden sonuç alamazsak Ankara muhabirleri devreye girerek direk Bakanla görüşmeye çalışarak sorunlarımızı iletip sorular soracak.

Her ne kadar basına mailler mesajlar atılıyor da olsa basın fatih projesi, bilişim dersi, bilişim öğretmenlerinin durumunu net anlamış değil, birebir anlatılması işe yarayabilir.

Gönüllü olabilecek arkadaşlar özelden ulaşıp telefonlarını yollarlarsa memnun olurum.

iyi çalışmalar

Re: Ş.Urfa'da basına derdimizi anlatacak bt öğr. gerekli

Böyle bir adıma ihtiyacımız var

Ş.Urfada arkadaşı tanıdığı olan, durumlarımızı gerektiği gibi anlatabilecek birilerini tanıyan arkadaşlarımızda yardımcı olabilirler.

uyumayın arkadaşlar

Urfadan kimse yok mu ya?
bu şans kaçar mı

demekki iş sadece sanal alemde kalıyormuş.bizimki klavye kahramanlığı.baksanıza ele bir fırsat geçiyor ama kimseden ses yok.bravo

sanal alemde de kahramanlığımız yok. Şimdi bu kadar mı kötü bir zümremiz var diye düşünüyorum

Nimet Çubukçu'nun karşısına çıkmak mı? Güldürmeyin beni. Daha İstanbul'da İl MEM binasının önüne çıkamadık!

mfk' Alıntı:
Nimet Çubukçu'nun karşısına çıkmak mı? Güldürmeyin beni. Daha İstanbul'da İl MEM binasının önüne çıkamadık!

:) nimet ablanın önüne cıkmayacaksınız hocam.gazetecilere derdimizi anlatıcaz onlarda nimet hanıma soracaklar soruları bizim adımıza işte :puhaha:

tcoalngsau' Alıntı:
mfk' Alıntı:

:) nimet ablanın önüne cıkmayacaksınız hocam.gazetecilere derdimizi anlatıcaz onlarda nimet hanıma soracaklar soruları bizim adımıza işte :puhaha:

pardon derste alelacele okumuşum. E bunu yapacak kimse bulamadık mı yani??

urfada tanıdığım arkadaşlar var fakat braş farklı. onlara sorsam yakınınızda bt öğretmeni var mı diye :)

kimse elini taşın altına sokmak istemiyor haklılarda ses çıkaranlara yapılanları gördükten sonra millet olarak iyice sindik ne protesto yaparız ne tepki gösteririz istediklerini istedikleri gibi yaparlar biz kuzu gibi itaat ederiz burası türkiye...

sözleşmeli arkadaşlarım bile sus pus oturuyor daha ne olsun. Ne ders var ne formatörlük. Öyle oturmuş bekliyorlar. Demekki insanoğlu bu şekilde yaşamaya alışmış. Kanına işlemiş. Söylenecek söz var mı?
Kendim çalıp kendim oynuyorum resmen. Dilekçe hazırladım sözleşmeli BT öğretmenleri için inanın paylaşasım bile gelmiyor.

arkadaşlar mesajı yeni gördüm ve ilçesinde olmama rağmen zaman sorun olmazsa giebileceğimi ilettim eşimde bende bilgisayar öğretmeniyiz ve ikimizde gideriz eğer biz kendi sorunumuzu gündeme getirmezsek kimsenin getirmeyeceğinin farkındayız zaman sıkıntısı olmadığı sürece değil urfa daha uzak bi ilede olsa seve seve giderim ve çoğumuzunda bunu yapacağına eminim

bilteach_85' Alıntı:
arkadaşlar mesajı yeni gördüm ve ilçesinde olmama rağmen zaman sorun olmazsa giebileceğimi ilettim eşimde bende bilgisayar öğretmeniyiz ve ikimizde gideriz eğer biz kendi sorunumuzu gündeme getirmezsek kimsenin getirmeyeceğinin farkındayız zaman sıkıntısı olmadığı sürece değil urfa daha uzak bi ilede olsa seve seve giderim ve çoğumuzunda bunu yapacağına eminim

ağzına sağlık hocam.

Arkadaşlar muş içinde 2-3 gönüllü arkadaş lazım aynı şekilde.

Ayrıca bir muhabir bugün İst. Meb'e gidecekti gelişmeleri aktarırız inş.

bilteach_85' Alıntı:

Numaranızı aldım hocam akşam haberleşiriz inş.

bilteach_85' Alıntı:

Urfa'dan hocamız bu iş için gönüllü oldu sağolsun, başka katılmak isteyen arkadaşımız olursa özelden bizimle irtibata geçebilir.

Ayrıca Muş içinde istekli arkadaşlar gerekli, Muş ekibi ses bekliyoruz.

ey1983' Alıntı:
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:
@bilteach_85
hocam bu alkışlar sana

Urfa'dan hocamız gönüllü oldu.

Muş'tan da ses geldi. Daha önceden de tanıdığımız @teknolog49 arkadaşımız üstlendi. Bu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

İstanbuldaki arkadaşlar içinde yarın @musluyum49 arkadaşımızın girişimleriyle bir dernek ve bir gazeteci il milli eğitimle randevu aldılar, Gelişmeleri buradan paylaşırız inşallah.

ben urfadayım ,ama derdimizi anlatabilirmiyim bilmiyorum.haber falan pek konuşkan değilim,ama tanıdığım arkadaşlar var,yönlendirebilirim.

kardelen28' Alıntı:
ben urfadayım ,ama derdimizi anlatabilirmiyim bilmiyorum.haber falan pek konuşkan değilim,ama tanıdığım arkadaşlar var,yönlendirebilirim.

Katılmak isteyen arkadaşımız olursa @bilteach_85 hocamızla irtibata geçebilir, artık Ş.Urfa için söz @bilteach_85'te.

hocam ben gideceğim diğer arkadaşlarda gelebilir gidip diğer etkinliklerdeki sıkıntılarımız gibi benim değil bizim sorunumuz olduğunu göstermeliyiz artık bu örneği vermek istemiyorum ama bi beden eğitimciler kadar bile olamadığımızı görmek inanım artık zoruma gidiyor sanırım öğretmenler arasında bağlılığı en az olan kesim bizleriz inş. yanılıyorumdur

Arkadaşlar Muşta gazeteci arkadaşa sorunları anlattım.Bilgisayarbilisimde daha evvel yazılmış olan sorunlarıda kendisine anlattım.
Özellikle ders sayımızının artırılması zorunlu hale getirilmesi ile ilgili.
Ayrıca formatörlüğün belli standarda oturtulması gerektiğiyle ilgili bilgileri verdim.Bu arkadaşa kullanacağı dökümanlarıda yazılı dökümanları verdim.
Benimde daha evvel BİMERE göndermiş olduğum mailin çıktısını verdim.Umarım bu çalışmalar ses getirir.
Bu çalışmalarda emeği gecen tüm arkadaşlara tesekkür ederiz

@teknolog49 arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Şimdi ilave olarak
1- Muş muhabiri arkadaşımıza yüksek kalitede bt sınıflarımızın birkaçtane resmi gerekli, öğrencilerin olduğu bir ortamda hatta bt öğretmeni yüzü görünmeyecek bir şekilde olursa daha güzel olur.
2- Birkaç arkadaşımızın bir iki cümle ile sıkıntısını ifade etmesini istedi. Ben kendim yazmak yerine sizlerin cümleleriyle göndermek istedim. Burada paylaşılabilirse kısaca kendisine iletiriz inş.
Pazartesi günü haber ajansta yayınlanacak inşallah.
şimdiden teşekkürler

hocam ben urfa siverekteyim.pazartesinden sonra raporluyum memlekete gidecem.nimet kelimesini cümlede görsem sinirlerim fırlıyor.keşke urfada olsaydım da ilk yumurtayı ben atsaydım kafasına...urfa merkezde bilişimci arkadaşım var...ne yapacağını anlatın ben arkadaşa yönlendireyim sizi

Geri