SİZİ GİDİ FEDAKAR ÖĞRRETMENLER SİZİ TEŞEKKÜRÜ KAPTINIZ YİNE

Kodla Büyü

19siyaHBeyaz03

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.memurlar.net/haber/242659/

SİZİ GİDİ FEDAKAR ÖĞRRETMENLER SİZİ TEŞEKKÜRÜ KAPTINIZ YİNE İYİSİNİZ SINAVA GİRDİNİZ BİR HALT ETTİNİZ 39 TL PEŞİNDE KOŞTUNUZ BU TEŞEKKÜR 3 SENE YETER SİZE................ EŞ..... OLANA SEMER VURAN ÇOK OLUR............... İHTİYACI OLAN BAŞKA GERÇEK MANADA

işte minik bir protestonun etkisi...aramızdaki yalak oranı biraz daha az olsa kıyamet kopacak..

bide burada ağlayanlar vardı. başvurdum sınav çıkmadı diye. Bu öğretmenlere az bile diyor başbakan... :verymad:

öğretmenin ne işe yaradığını göstermenin tam sırasıyken böyle bir fırsatı kaçırdık. öğretmeni 40 lira için tepkisiz hale getirenlere yazıklar olsun. her söyleneni yutan öğretmenlerimize de.

hocam; stajyer rehbercimize durumu anlatıp görev istemiyorum diye imzalattım. hazırlayıcı eğitim seminerinde şube müdürüne yedek liste için ismini yazdırmaya koşa koşa ölecek gibi gitmiş. görev alacak öğretmen sayısı epey azmış ama bunun gibiler yüzünden hiç zorlanmamışlar adam bulma konusunda. stajyer öğretmenlerin seminerinde tamamlamışlar sayıyı...

HOCAM MAALESEF STAJERİ...... MESLEKTE YENİ MAZUR GÖRÜLEBİLİR O ATANMIŞ OLMA SEVİNCİYLE GÖZÜ PEK BİR ŞEY GÖRMEZ........ AMA DİNAZORLARA NE DEMEK LAZIM..........NEYİN PEŞİNDELER KAYBEDECEK NELERİ VAR. EMEKLİLİĞ GELMİŞ ADAMLAR.......... BEDENLERİ GİBİ RUHLARI DA ÖLÜ.... KİMİ PARA İÇİN KİMİ HAFTASONU EVDE NE YAPACAM.. DEYİP GİRİYOR HALA HİÇ BİRŞEYİN FARKINDA DEĞİLLER OTURUP DÜŞÜNMÜYORLAR BU İNSANLAR NİYE SINAVA GİRMİYORLAR AMAÇLARI NE NEYİN MÜCADELESİNİ VERİYOR DİYE..
MÜCADELE EDEN İNSANLAR SAYESİNDE ÖĞRETMENLERİN ÖZLÜK HAKKI... KİŞİLK HAKKI BİRAZ DÜZELSE........ BUNLAR YAŞA PADİŞAHIM ÇEKERLER........ DEMEZLER BU MÜCADELE EDENLERİN SAYESİNDE OLDU DİYE.............. ASALAKLIĞIN BİR BAŞKA TÜRÜ BUNLAR

memurlar sindirilmiş ve zayıf karekterlidir. bu memurların içersinde en zayıf karakterlisi ise öğretmendir. düşünün başbakan ve baknlar öğretmen hakarete varan laflar söyledi. bunu içine sindirebilen binlerce öğretmenimiz oldu.

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
http://www.memurlar.net/haber/242659/

SİZİ GİDİ FEDAKAR ÖĞRRETMENLER SİZİ TEŞEKKÜRÜ KAPTINIZ YİNE İYİSİNİZ SINAVA GİRDİNİZ BİR HALT ETTİNİZ 39 TL PEŞİNDE KOŞTUNUZ BU TEŞEKKÜR 3 SENE YETER SİZE................ EŞ..... OLANA SEMER VURAN ÇOK OLUR............... İHTİYACI OLAN BAŞKA GERÇEK MANADA

........

protesto edenler sayesinde teşekkür ü kaptılar. değilse bakanın aklına bile gelmezdi.

bu cılız tepki bile göstermiştir ki etekler biraz da olsa tutuşmuş.
biraz daha dik durabilseydik (çoğul konuşuyorum, öğretmen camiası olarak arkasında duramadık maalesef) daha etkili olacaktı.
maddi boyutunu düşünerek sınava girenlerin bence affedilir bir yanı yok,
stajer olanları bir yerde anlarım,
bazılarımız öğrenci mağduriyetini göz önüne aldı umarım onlarda görmüştürki bunu dert etmesi gerekenler biz değiliz,
önlemini alması gerekenler bir şekilde alacaktır. memurdu, falandı filandı bir şekilde üstesinden gelecekler. talimatlarda hiç kimse bulamazsanız tek kişi olsun sınavda yazıyordu.
Elimizden sınav hakkımız alınır diye korkan varsa da varsın alınsın böyle olacaksa, emin olun bu koşullarda sizin yerinize biz görev alırız diyenler 3 .sınavda bizden daha fazla isyan edecekler.

Beyler size birşey söyliyim 4C ye hazır olun 3-5 yılı kaldı. Öğretmeni itibarsızlaştırma aşaması nerdeyse tamamlandı sıra 4Cde..

üç kuruşa itibarına satan leş kargaları Yüzünüze tükürseler yarabbi şükür dersiniz...

Keşke hiçkimse görev almasaydı da,öğrenciler sınava giremeseydi diyen öğretmen arkadaşlarım var sanırım burda..Sizler için fillerin kavgasında ezilen çimen olmalı galiba..

olacak şey hazır zaten benim teorilerim 7 senedir hep tutar bu forumda.20 senelik öğretmene git sağlık raporunu getir kardeşim diyecekler hocamın ezberi artık kalmadığından yapılacak performans sınavını da geçemeyecek.1 ay sonra okula mektup gelecek resen emekliliğe sevkedildiniz.Hocamın tatil hayalleri vardı banka kredisi vardı belki.Buraya yazdığım bu cümleleri lütfen kenara not alın.
Tavsiyem evinize gidin evinizi arabanızı şimdiden alın.Biz ne doktoruz ne avukat.Eğitime teknolojinin de girmesiyle bir öğretmen emekliliğinde artık eskiden olduğu gibi birşey yapamayacak

soouuk' Alıntı:
Keşke hiçkimse görev almasaydı da,öğrenciler sınava giremeseydi diyen öğretmen arkadaşlarım var sanırım burda..Sizler için fillerin kavgasında ezilen çimen olmalı galiba..
sende sınav görevi istedin değil mi hocam.

biz öğretmenler çok ilginç insanlarız. birileri yapsa hak arasda bizde yararlansak diye bekleriz. birileri meydana inse joplansa, biber gazı yese yinede o insanları eleştiririz. adam sendikalı değil ama sendikaların verdiği mücadeleyi bile eleştirebiliyor hiç düşünmüyor ben ne yaptım diye

Bir lokma için şerefini
çiğnetmeye,
Bir anlık eğlence için servetini
tüketmeye,
Bir zamanlık mevki için el ayak öpmeye,
... insanları ezip geçmeye,
Günlük menfaatler için onurunu
terk etmeye,
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
değmez bu hayat.

O sınav yapılırdı yine ama gözetmen bulmak için biraz çaba harcamaları sıkıntı yaşamaları gerekirdi O zaman protesto anlaşılabilirdi. Ama bu memlekette bu karakterdeki fırsatçılarla eziklerle hiçbir halt olmaz.

avukat 5350tlye dava alır baştan sözleşme imzalatır davay kazansa da kaybetse de alır bu parayı.
Doktor 5000tl için doğuya gidip zaman ve kariyerini kenara atmaz
Öğretmen 45tl sendikadan alır 60tlye sınavda görev alır.Kimseye yaranamaz.
İl özel idarede çalışan lise mezunu arkadaşım 400tl yemek parası alır 179tl ek ödeme alır haaa bir de ücretsiz servisi var.
Ne güzel şey şu öğretmenlik.Borcum bitsin gideceğim son 4 seneye girdim.Yerime bir kardeşim atansın

Sene başından beri milli eğitimin de ÖSYMninde hiç bir sınavında görev almadım her fırsatta almadığını söylüyorum ama her sendikadan birçok arkadaş girmeye devam ediyorlar sınavlara....üstelik her fırsatta maaşlar az diyen hükümeti bakanı eleştiren arkadaşlar bunlar... En etkili olabilecek fırsat kaçırıldı....Öğrnecileri düşünün diyen arkadaş korkma onları bizden daha çok düşünüyor bu bakanlık bir yolunu bulur halleder...sen kendine bak.

ilon' Alıntı:
Sene başından beri milli eğitimin de ÖSYMninde hiç bir sınavında görev almadım her fırsatta almadığını söylüyorum ama her sendikadan birçok arkadaş girmeye devam ediyorlar sınavlara....üstelik her fırsatta maaşlar az diyen hükümeti bakanı eleştiren arkadaşlar bunlar... En etkili olabilecek fırsat kaçırıldı....Öğrnecileri düşünün diyen arkadaş korkma onları bizden daha çok düşünüyor bu bakanlık bir yolunu bulur halleder...sen kendine bak.

sendikalı olanlar neden neden suçlanıyor hiç bir sendikanın böyle eylem kararı olmadı. bu eylem yapılacaksa sendikalı yada sendikasız herkesin katılması gerekiyordu ama gördük ki sendikasız olmuyor.

Adı bilinmeyen abzı sendikaların böyle bir eylem kararı oldu memurlar netten araştırabilirsiniz.Evet birlikte hareket etmek için sendika gerekiyor.Ama bu kadar çok sayıda sendikada zarar veriyor.

ilon' Alıntı:
Adı bilinmeyen abzı sendikaların böyle bir eylem kararı oldu memurlar netten araştırabilirsiniz.Evet birlikte hareket etmek için sendika gerekiyor.Ama bu kadar çok sayıda sendikada zarar veriyor.

genel merkez olarak hiç bir karar çıkmamıştır sadece bazı iller kendi kafalarına göre karar aldı ama oda resmi bir karar değildi. hiç bir sendika başkanı çıkıp biz böyle bir eylem yapıyoruz dememiştir. tabandan gelen baskı bu sonucu doğurmuştur. böyle bir eylem demesi bir daha yapılmaz. sonucu hüsran olan bir eylem kararınıda artık hiç bir sendika karar almaz.

gereve gitmeyen arkadaşları çok anlamasak da hadi neyse dedik adam soruşturma açılmasından korkuyordur ne bilim işten atılırım korkusu vardır........ diyerekten hak vermeye çalıştık........ ama bu sınava görev istememenin hiç bir şekilde cezası yok olamazda............. o zman bunun açıklaması..... hükümetin öğretmnelere karşı maddi manevi tavrından rahatsız olmaması....... yada 40 tl ye ruhunu satmak başka açıklaması var mı bilmiyorum

Geri