router modem ve access point bağlantısı

Kodla Büyü

ctacesy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Günaydın sayın hocalarım
Bi konuda yardımınıza ihtiyacım var

Okulumuzda 1 modem 1 router 2 tane de Access point var (hepsi tp-link)

Routerdan modeme ve Access pointlere 3 bağlantı var. Router ve modemde lan portlarını kullanıyoruz.

Modem ip 192.168.1.1 gateway 192.168.1.1 dhcp aktif ip aralığı 192.168.1.6 192.168.1.100
Router ip 192.168.1.2 gateway 192.168.1.1 dhcp pasif
a.p-1 ip 192.168.1.3 gateway 192.168.1.1 dhcp pasif
a.p-2 ip 192.168.1.4 gateway 192.168.1.1 dhcp pasif

modem ile router’u kullanırken sıkıntı yok. Fakat Access pointlerden gelen kabloları router’a bağlayınca internet yanıt vermiyor. Nerde hata yapıyorum sizce?

Tek bağlantı yapıyorsun değil mi hem modemden gelen kabloyu hemde AP den gelen kabloyu takmıyorsun değil mi?
AP gelen kabloya laptop bağlayıp internetin olup olmadığını test ettin mi internet var mı bu kabloda?

router ı göbek olarak kullanıyorsunuz sanırım. dhcp kapalı iken sorun olmaması lazım. anlattığınıza göre herşey doğru ayarlanmış.

hasari' Alıntı:
Tek bağlantı yapıyorsun değil mi hem modemden gelen kabloyu hemde AP den gelen kabloyu takmıyorsun değil mi?
AP gelen kabloya laptop bağlayıp internetin olup olmadığını test ettin mi internet var mı bu kabloda?

teşekkür ederim hasarı hocam kabloyu dün test etmiştim problem yoktu bugün test ettim problem oluşmuş. konnektörü yeniden bastım sorun halloldu.

ademola' Alıntı:
router ı göbek olarak kullanıyorsunuz sanırım. dhcp kapalı iken sorun olmaması lazım. anlattığınıza göre herşey doğru ayarlanmış.

teşekkür ederim ademola hocam ilgilendiğiniz için

Geri