rotasyon var mı olsun artık

Kodla Büyü
Kendi kuyusunu kazan bizden başka bir meslek grubu var mı acaba? Şu yazılanları görünce gerçekten üzülüyor insan...

Rotasyon sınıf öğretmenlerine yarar bizim branşa yaramaz. Zaten norm yok hiçbir yerde. Norm sıkıntılarıyla uğraşıyoruz bi de o dert çıkar başımıza.

İlk görev yerimde 4.5 yıl çalıştım. İkincisinde 1 yıl çalışıp askerde olduğum için norm fazlalığından resen tayin edildim. Gittiğim yerde de 4.5 yıl çalışıp yine tayin istedim. Burada da 3 yılı doldurur doldurmaz tayin isteyeceğim. Kimse beni zorunlu rotasyona tabi tutamaz. Rotasyona karşıyım.
evli değilsin sanırım hocam @omd . Hele birde çocuk oldumu bu kadar tayin işi çok zor :)

İkinci çocuk geliyor inşallah az kaldı.
MaşaAllah o zaman size . Biz bu kadar tayin isteyemeyiz. Gerçi ilk tayin olacak yazın olursa inşaAllah. Çocuk için hastanesi sosyal imkanı olan biryere gitmek istiyoruz çalıştığımız ilçede hiçbirisi yok da

• Beğen
Tepkiler: omd
MaşaAllah o zaman size . Biz bu kadar tayin isteyemeyiz. Gerçi ilk tayin olacak yazın olursa inşaAllah. Çocuk için hastanesi sosyal imkanı olan biryere gitmek istiyoruz çalıştığımız ilçede hiçbirisi yok da

hocam rotasyon zaten aynı ilçe veya eğitim bölgesi içinde olmayacak mı. diğer türlüsü pek mümkün değil

Maalesef rotasyonu savunan arkadaşların niyetlerinin eğitim kalitesi ve verimliliği olduğunu düşünmüyorum. Kişisel sebeplerini eğitim kalitesi kamuflajı alına gizliyorlar gibi geliyor. Ki böyle bir faydası olacaksa ben de anında taraf olurum. Ancak şu gerçek ki gerek dünyada gerek ülkemizde en prestijli olarak bilinen okullarda rotasyon çok zayıftır, oturmuş kadrolar aynı başarılı kültürü yıllarca yaşatırlar. Buradaki eğitim kalitesi ve ortamında başka dinamiklerin etkili olduğu aşikar. MEB'in gündemi bir süre daha oyalamak, sorunların sorumluluğunu üzerinden atmak adına yaptığı hedef şaşırtma politikalarına alet olmanın anlamı yok bence. Saygılar herkese.

Benim son tayin de biraz o sebepten oldu. Çocuklar için biraz zorlanmayı göze almak gerekli bence. Şimdiden kolaylıklar dilerim size.

Rotasyonu haklı görebilirsiniz,bende destekliyorum bi okulda ilk atama gelip 20 senedir çalışanlar ve bir nevi çiftlik modunda takılanlar var ki 2000 senesinde mezun olduğum okulda bile hala aynı hocalarım görev yapıyor...amma velakin performansımı mezun olana kadar yüzümü bile görmeyen veli mi? 4 işlem bile yapamayan davranış ve hatta ahlak yoksunu öğrenci mi ölçecek ?? Ve bunu bi öğretmen olarak nasıl destekliyorsunuz?? Pes..
Sadece rotasyon olmalı yoksa Veli öğrenci vs performans sistemini desteklemiyorum zaten saçma bir uygulama

Hayatta 8 sene bi okulda çalışmadım çalışamamda sadece bi öğretmen bi okula kazık çakmasın arkadaş yoksa okulun müdüründen daha fazla Java'lara giriyorlar

Biride yazmış kıskanıyon vs he kardeş senin okulda 8 sene çalışmanı kıskanıyom Nasıl aynı okulda 8 sene durabiliyorsun diye kıskanıyom

Sayın hocam, 2015 yılında rotasyon muhabbeti çıktığı vakit; "rotasyon gelmeli", "kazık çakanlar var", "beni de vuruyor; ama, mutlaka olmalı", "tebdili mekanda ferahlık vardı" diyenlerin, "rotasyondan nasıl kurtuluruz" sorusuyla sağda solda adam aradıklarına şahit olmuştum. Siz zannediyor musunuz, rotasyon çıktığında süresi dolan herkesin yer değiştireceğini? Kendi yağında kavrulan, kul hakkı yemekten korkan, dürüst insanlar yer değiştirecek; malum insanlar, bir 8 yıl daha aynı okulda kalacaklar muhtemelen.

Performans değerlendirme, rotasyon gibi meseleler; tüm vatandaşlara ahlak değerleri öğretilebilirse anlam kazanır. Yadeyse yeni bir pranga hâline gelir. Şahsi fikrim, ülkemiz ilk önce liyakatsizlik sorununa çare bulmalı.

Meslekte 19 sene 8 ay oldu.Önceleri 2 sene şimdi 3 senede bir şeklinde şehir ve köylerde çalıştım.Bu iş olursa, emekliliğe son 8 sene kala tek bir okulda çalışırım.

Ben de millet eğitimde kaliteyi arttırmak için rotasyon istiyor sanıyordum. Millet kendini düşünüyor. Amaç en kral okulda görev yapmakmış.

rotasyonla iyi okullarda çalışanlar kendi aralarında paslaşıp duracak.bunun nesini çözüm olarak görüyorsunuz

Kenar mahalle bir okulda çalışıyorum 8 sene oldu , bt sınıfım var ama malum bilgisayarlar son zamanlarını yaşıyor, başka bir okula tayin istiyordum ama merkezi okullar bir türlü il içine yetişmiyordu eş durumuyla doluyordu, bu sene merkezi bir okulda gorevlendirme derslere girdim ve fikrim değişti, kalabalik sınıflar ki 45 kisiyi buluyordu öğretmenlik hayatımın en zor zamanlarını geçirdim , şimdi kendi okulumu daha çok seviyorum , rotasyon gelsede merkezi okulları istemem

Zaten merkezdeki "kral" okullardaki öğretmenler yine o okulları isteyeceği için karşılıklı yer değiştirmeler olacak. Diğer arkadaşlar buralara gelememiş olacak. Uygulanırsa bu dediğimin %90-95 oldugunu görürüz büyük ihtimalle.

Performans degerlendirmeyi rotasyon icin istiyorlar. Ancak ellerine yuzlerine bulastirdilar

Tum bunlardan egitimi kurtarmanin yolu empati yapmaktir

Hocam benim 19.8 senem hep ücra yerlerde geçti halen geçiyor halen yollardayız.En azından şu performans gelmemeli.Hem uzağa git gel hem bir ton para dok hem elalemin çocuğuna emek ver hakkin bir rakam olsun.

Kenar mahalle bir okulda çalışıyorum 8 sene oldu , bt sınıfım var ama malum bilgisayarlar son zamanlarını yaşıyor, başka bir okula tayin istiyordum ama merkezi okullar bir türlü il içine yetişmiyordu eş durumuyla doluyordu, bu sene merkezi bir okulda gorevlendirme derslere girdim ve fikrim değişti, kalabalik sınıflar ki 45 kisiyi buluyordu öğretmenlik hayatımın en zor zamanlarını geçirdim , şimdi kendi okulumu daha çok seviyorum , rotasyon gelsede merkezi okulları istemem

Kesinlikle aynı fikirdeyim hocam. Şu anda 3 yılımın dolmasını bekliyorum az uzaklara gitmek için :)

Önceki rotasyon zamanında etkilenecek öğretmen sayısı sadece % 2.5 du. Okullar ortalama 50 kişilik öğretmen kadrosuna sahip olsa her okulda 1-2 kişi rotasyona uğramış olacak. Ee ne olacak ne kazanacağız. Hangi durumu iyileştireceğiz. Hiç bir faydası olmayacak. Devamlı yapılmazsa da yer değiştiren yerini değiştirdiğiyle kalacak.

se.JPG

Bugun seviniriz rotasyona yarin bir baktik iller arasi rotasyon, göçebe hayati yaşarız... Gelen her yenilik lafta güzel ama isleyise gelince zulumle sonuçlanıyor...

Geri