rotasyon var mı olsun artık

Kodla Büyü
rotasyondan önce performans değerlendirme sistemi gelmeli öyle çalıştığın yere göre değil ne kadar performans puanı aldiysan veliden,ogrenciden, müdüründen o puanla rotasyonun yapılsın acil uygulanmalı...

bu rotasyon lazım arkadaşlar belki bazılarının rahatı bozulacak ama bende 2 sene sonra rotasyona ugrayacam ona bakarsanız

Rotasyonu haklı görebilirsiniz,bende destekliyorum bi okulda ilk atama gelip 20 senedir çalışanlar ve bir nevi çiftlik modunda takılanlar var ki 2000 senesinde mezun olduğum okulda bile hala aynı hocalarım görev yapıyor...amma velakin performansımı mezun olana kadar yüzümü bile görmeyen veli mi? 4 işlem bile yapamayan davranış ve hatta ahlak yoksunu öğrenci mi ölçecek ?? Ve bunu bi öğretmen olarak nasıl destekliyorsunuz?? Pes..

rotasyondan önce performans değerlendirme sistemi gelmeli öyle çalıştığın yere göre değil ne kadar performans puanı aldiysan veliden,ogrenciden, müdüründen o puanla rotasyonun yapılsın acil uygulanmalı...
Tabi performans değerlendirme gelsin de öğrencilere zayıf veremeyelim not verme yarışına girelim, "şu öğrenci de bana taktı valla" diyen öğretmenler çıksın. biz öğrencilerin performansını adamakıllı ölçemiyorken neden bahsediyorsunuz Allahaşkına

Rotasyonu şahsen desteklemiyorum...
Bana ne faydası var, kuruma ne faydası var... Ben kurumumda uzun yıllar kalıyorsam eğer benimsemişimdir, seviyorum ki, huzurluyum ki kalıyorum. İnsan sevdiği benimsediği yerde verimli olur.
Uzun yıllar aynı okulda kalanlar var evet belki 20 sene kalanlar var ancak bu kişiler eğer çiftlik gibi davranıyorsa bu onların değil bu davranışlara müsamaha gösteren idarenin, sistemin acziyetidir. Diğer taraftan da uzun yıllar kalıpta kurumu çok fazla sahiplenenlerde var.. Hep kötü tarafını görmeyin arkadaşlar...

Benimseme, sevme, huzur kişinin tembelliğine göz yumulduğunda da gerçekleşir. Bunlar başarı için yeterli değildir. Farklı okullar görmek, arkadaşlarla, teknik imkanlarla çalışmak daha iyidir. Huzur alışılana kadar bozulabilir sıkıntı değil. Sürekli huzur varsa orda da sıkıntı olabilir

Benimseme, sevme, huzur kişinin tembelliğine göz yumulduğunda da gerçekleşir. Bunlar başarı için yeterli değildir. Farklı okullar görmek, arkadaşlarla, teknik imkanlarla çalışmak daha iyidir. Huzur alışılana kadar bozulabilir sıkıntı değil. Sürekli huzur varsa orda da sıkıntı olabilir

Bıraksınlar buna çalışan kendi karar versin hocam diyeceğim ama buna gerek bile kalmayacak...
Birkaç yıl önce uygulayacağız dediler, bir kısım öğretmenler tayin istedi, gönüllü olarak istemeyenlerde yaz dönemine zoraki isteyecek dediler ancak iptal edildi. Giden gittiği ile kaldı...
Henüz açık okul sisteminde çuvallayan sistemin zaten bunu düzgün ve hatasız uygulayabileceğini düşünmüyorum... Rotasyondan önce liyakat getirilmesini dilerim.

rotasyonda da hizmet puanına bakılacağı için puanı düşük olanlar yine kıyıda köşede kalacak imkanları daha iyi, merkezi okullara yine gidemeyecek.

benim yorumum MEB in görüşü yani performansa göre hizmet puanı verilecekmiş rotasyon isteyen ogretmene bu performans sistemide haktır. Sanane benim 8 yıldır iyi okulda çalışmamdan sırf kıskançlığın için rotasyon istiyorsun ozaman senin hizmet puanını ehil olmayan müdür , okula gelmeyen veli, yazmayı bilmeyen öğrenci belirlesin!!!

Ağaç baltaya demiş ki sen beni kesemezdin ama sapın benden...
Rotasyonu köyde yada mahrumiyet bölgesinde çalışan arkadaşlar istiyor... Vay efendim merkezdeki adam 20 yıldır aynı okulda... Canım o adamın puanı trilyon olmuş rotasyon olsa o okuldan çıkar dibindeki okula gider o okuldaki de onun yerine geçer sen yine kıyılarda kalırsın merak etme...
Meslek liselerinde rotasyon çok sıkıntılı zaten her okulda bölüm yok o yüksek puanlı hocalarımız zaten yıllardır birbirini tanır ve kendi aralarında ayarlarlar sen buraya iste ben senin olduğun okula haydeee sen yine açıktasın...

Herkes sadece öğretmen açısından bakmış. Kurum ve öğrenci ve hatta eğitim kalitesi açısından ne getirir ne götürür ROTASYON onu tartışmak gerek. Bizim branşta rotasyonu zaten yapıyorlar, herkes ya norm fazlası ya norm fazlası adayı.

rotasyon neden bir tek öğretmenlere geliyor onu anlamış değilim. kurumu çiftlik gibi kullanan bir tek öğretmen mi ? diğer kurum memurları mükemmel çalışıyor da bir tek öğretmenler mi çalışmıyor. rotasyonda performansta bir tek öğretmenlere geliyor?

5 senelik öğretmen olarak rotasyonu destekliyorum ama tek şartla tüm memurlara gelmek şartıyla!!! rotasyon sayesinde farklı okul farklı kültür farklı öğrenci görme şansı doğacak. bir kara düzene girip 20 sene aynı sistem devam etme lüksü yok olur bu sayede

Kraldan çok kralcı olmanın sonucları olsa gerek. Meb stres atmak için bi karar cıkarır biz değerli ve başarılı ÖĞRETMENLER(!) hemen arkasında dururuz. Bence veli yahut öğrenciye gerek yok.Biz BİZE yeterz

Rotasyon ve performans değerlendirme isteyen öğretmen de gördük. Hayat gerçekten sürprizlerle dolu...

performans degerlendirme ne kadar degerlendirmeden uzaksa gelecek uygulamalarda faydasız olur.Adamlarda vizyon eksikligi var.Bir de işin içine iyi aile çocuğu ahlakı girince dogal olarak bütün degerleri degerler eğitimi olarak işlesen faydasız.Çünkü bir kere ahlakın düzelmesi gerek.Kalbine işlemeli.Amaç için her yolun mübah olmadığı anlatılmalı...

Farz edelim rotosyan uygulandı. Bunun devamlı olacağı kesin değil çünkü zorunlu doğu hizmetine bile af geldi bu ülkede. Bir kere uygulanır işler çorba olur bir dahada uygulanmaz. Ayrıca performans değerlendirme kriterleri objektif ve kapsayıcı değil. Tüm devlet memurlarına uygulayabilecekleri bir değerlendirme getirirlerse kimsenin itiraz edeceğini zannetmiyorum.

İlk görev yerimde 4.5 yıl çalıştım. İkincisinde 1 yıl çalışıp askerde olduğum için norm fazlalığından resen tayin edildim. Gittiğim yerde de 4.5 yıl çalışıp yine tayin istedim. Burada da 3 yılı doldurur doldurmaz tayin isteyeceğim. Kimse beni zorunlu rotasyona tabi tutamaz. Rotasyona karşıyım.

rotasyonun olması artı mı getirir eksi mi tartışılır. ancak kendi okulumdan örnek verirsem 7 yıldır aynı ekiple çalışıyorum ve artık iyice suyu çıktı işin. değişiklik bir anlamda iyi olur gibi sanki ancak ve ancak layıkıyla yapılırsa. bu arada 12 yılda 3 kadrolu 7 görevlendirme okulda çalıştım .çok gezmiş biri olarak değişiklik iyidir diyorum. insanı dinamik tutar. ama şu anlamda üzülürüm bt sınıfımı kendime göre düzenleyip stabil hale getirdikten sonra bir başkasına bırakıp gitmek zoruma gider.

Rotasyon kendi ilçen yada görev yaptığın ilçeye en yakın ilçe içinde olacak.Olsa nolur olmasa nolur.

meslek liselerinde uygulanan öz değerlendirme sistemi performans değerlendirme sisteminin ön basamağı zaten.
meb stratejik plan 2013 yılında yayımlandığında performans değerlendirme sistemi planda yer aldı. öz değerlendirme sistemini 2014 te işleme aldılar ve yaygınlaştırıyorlar. yakında tüm liselere uygulanmaya başlayacak sonra da diğer okullara.
ülkede liyakat olmadığı için siyasi olarak yönetimde kim varsa ona yakın olanların durumu parlak kalanların karanlık durumda olacaktır. ya da yalakalık diz boyunu aşar artık diyelim.

Geri