root atma nasıl yapılır e tab 4 ve güncellemeler kalkarmı

Kodla Büyü
Arkadaşlar dün itibariyle tabletlerdeki uygulamalar devre dışı kaldı aktif yaptığımızda kendiliğinden devre dışı kalıyo bunun için root atmak istiyorum nasıl atılıyor? mobogenie yöntemi yapmaya çalıstım ama tablet mobogenie yüklemiyo

Buna bir çözüm bulunmalı. Paramız Galaxy Ace' den üstüne para yetmemişti ve onu satın almıştık. O da Clash of Clans adındaki minik online starteji oyununu bile açamayacak kadar güçsüz bir telefon. Şu ana kadar "Hiç bir koşulda root atmam" diyordum. Ancak bu son gelen update ile internete bu kadar sansür getiren yönetimin Fatih projesini de beceremeyeceği kesinleşmiş oldu. "Teknolojiyle tanışsınlar diye" dağıtılan tabletlerde normal internette yasak olmayan ve yasaklanması için hukuki hiç bir kaynağı olmayan siteler yasaklandı, "katlanırız" dedik. Her türlü uygulamanın internete bağlanması yasaklandı. Chrome' dan başka tarayıcı bile kullanamaz olduk. Yine de "katlanırız" dedik.

Şimdi çıkmışlar Google Play' deki tüm uygulamaları engelliyorlar. Eee, bu nasıl teknoloji? Çin' de ESL' ye özel stüdyolar, turnuvalarla öğrenci alan üniversiteler bulunuyorken her türlü oyunun öğrenime karşı olduğunu düşünen bir zihniyet nasıl böyle bir projenin başında olabilir? Ayrıca bu nasıl saçma bir düşüncedir ki Galeriye bakmaktan başka hiçbir marifeti olmayan bir cihaza 1 GB RAM veriliyor? Bunun amacı neydi? E-Tab 4' ün satışını arttırmak mı? Root olmadan hiç bir halta yaramaz şu an bu tabletler. Galerideki fotoğrafların düzenlenmesi bile engellenmiş, karanlık çıkan fotoğrafları aydınlatıp göremiyoruz.

Bir de devletin "Umursamamazlık stratejisi" öyle derine indi ki... İnsanların hala bunu görememesi utanç verici. Yasakları arttırmak adına her gün binlerce forum sayfasını kontrol ediyorlar, ancak böyle mesajlara gelince tartışmıyorlar bile. Böyle insanlardan Teknoloji beklenemez, odun çağı beklenir ancak.

Düzenleme: Şu anda aklıma geldi. 9. Sınıf dersleri arasında "Akıl sağlığı yerinde olan insanlar çalışmak kadar dinlenmeyi de bilmelidir" konusu vardı. Bu güncellemeyle öğrencileri çıldırtmak istiyorlar herhalde. Zaten öğrenciler sabah 6' da kalkıp akşam 5' te eve dönebiliyor. Evde de ders çalışmasının üzerine dinlenecek hiçbir aktivite bulamamak insanı gerçekten çıldırtabilir.

Re: Ynt: root atma nasıl yapılır e tab 4 ve güncellemeler kalkar

redeemthepast' Alıntı:
Yapmayan sistemde sizi gormezlerse kimlik tespit edilir. Başka tablet alip onla oynayan :)

Sistemde gormezlerse kullanmiyorum demektir kullanmak zorunda degiliz :)

arkdaşlar az önce tablettimdeki devre dışı kalan oyunlar tableti açtığımda kendiliğinden yüklendi bu nasıl oldu :)

White Aura' Alıntı:
ROOT işlemine şimdilik başvurmayın.Henüz sistem yedek hakkında bir bilgiye ulaşamadım.
rootladik bile , kerneli duzenleyen mehmet kimse 7 sulalesi sevinmistir

gececiler' Alıntı:
White Aura' Alıntı:
ROOT işlemine şimdilik başvurmayın.Henüz sistem yedek hakkında bir bilgiye ulaşamadım.

Sistem Dosyalarının yedeğini aldınız mı ?
Yedek alamadıgım icin ben bir şey yapamadım.Bekliyorum bakalım.

White Aura' Alıntı:
gececiler' Alıntı:
White Aura' Alıntı:

Sistem Dosyalarının yedeğini aldınız mı ?
Yedek alamadıgım icin ben bir şey yapamadım.Bekliyorum bakalım.
yok hocam zaten thinkware firmasinin yeni cikan t10 s diye bi tableti var bunun aynisi zaten onlara yaptirmislar sanirim yakinda xda da romlar patlar o kadar dert etmeyin bence

roota gerek yok. root olunca sistemden komple çıkıyorsunuz (yoksa kernel bütünlüğü bozuldu der)
play store dan rastgele birşey yükleyin hepsi geliyor

ugur23' Alıntı:
roota gerek yok. root olunca sistemden komple çıkıyorsunuz (yoksa kernel bütünlüğü bozuldu der)
play store dan rastgele birşey yükleyin hepsi geliyor
Rastgele derken mesela tetris oyunu yüklesek olurmu

evet.
ayrıca yeni güncellemeyle dosya gezgini ile uygulama yüklesek bile durduruluyor. !!!

arkadaşlar mrb, etab 4 u resetledim , açılışta pili %15 den az yaptım ayarlara giriyorum fakat 3-4 sn sonra mdm aktivasyona yonlendiriyo? rootlayamadım yardımcı olabilecek var mı?

hallettim mobogenie 2.25 ile oldu

tab4 tablete alltan şarjlı dosyayı indirip root attım ama aynı duruyor programları tekrardan geri siliyor sebebi ne olabilir?

Geri