Rollback RX - Sistem çökmelerine, Formata son.

Kodla Büyü

ghost

Site Admin
Yönetici
bildiğim kadarıyla image, deepfreez gibi programları boşa çıkartacak süper bir program. Tüm sistem yedeğini alıyorsunuz, istediğiniz zaman geri dönüyorsunuz ve bu yedek sadece 10 mb gibi küçük bir değer oluyor, süper bir olay.

nette gezerken programın nasıl kullanıldığı ile ilgili bir sunuma dek geldim, paylaşmak istedim..

video anlatım için tıklayın

Ben kullanıyorum tavsiye ederim. Bir virüs bulaştığında bir yanlış yükleme vb. olduğunda bir önceki tarihe alıyorsun eski dosyalarında dahil olmak üzere herşey eski haline geliyor..

recovery genius isimli programda aynı ıslevı gormektedır admın panleını yuklersenız aynı zamanda agdakı bılgısayarlara uzaktan hukmederek oturdugunuz yerden gerı yukleme yapabılır ıstersenız bılgısayarda yapılan degısıklıklerı de kaydedebılırsınız rollback ıle aynı sekılde ıstenılen tarıhtekı yedegı almanızda mumkun

Arkadaşlar kurarken dikkat edin typical değil custom olarak kurun Varsayılan olarak C D E yani bütün sürücülerin yedeğini alıyor.Ben laba kurdum bi defa hata verdi geri döneyim dedim d deki belgeler de ilk kurduğum hale geri döndü.:?

Bu arada emule den aratırsanız bukabilirsiniz.

evet arkadaşım maalesef doğru...
isteyen arkadaşlar deneyebilr...
bir müddet sonra satın almanız için uyarı mesajı verecek ve ardından onun belirlediği bir zaman içinde gerekli serialı veya patchi bulamazsanız disklerinize format yolu gözüküyor demektir...
diyelimki pc nizde iki disk var c ve d..
programı uygun şekilde kaldıramazsanız yarın öbürgün c ye format attığınızda ''nasılsa d de ki verilerim duruyor diye sevinmeyin''

göreceksinizki D diskini tıkladığınızda bilinmeyen dosya biçimi deyip biçimlendirin komutu gelecektir...
program tüm diskleri esir alıyor adeta...
bu nedenle kaldırırken çok temiz bir şekilde kaldırmalısınız bence hiç böyle risklere girmeye değmez...

acronis true image bundan 1000 kat daha iyi ve kullanışlı...
adam akıllı bir image alın herhangi bir sorun yaşadığınızda geri yükleyin daha iyi...
kolay gelsin...

ben 7 surumunu bir yıl kullandım labda sorun olmadı. ancak vista için olanının şifresi yok

bir den çok geri yükleme noktası oluşturuldugunda sorun oluyor bir şekilde geri yükleme noktalarını aldıgınız sürücü şişiyor.
amcak her şey tamam harddisk sağlam oldugu muddetce kurdugunuza ana geri yüklmemek için mükemmel bişi...

inşalllah bi arkdaş 8.0 sürümünü ve şifresini bulurda vistada da kullanırız

ghost' Alıntı:
şuan programı arıyorum bulduğumda ekleyeceğim.
Yanlız bildiğim kadarıyla image, deepfreez gibi programları boşa çıkartacak süper bir program. Tüm sistem yedeğini alıyorsunuz, istediğiniz zaman geri dönüyorsunuz ve bu yedek sadece 10 mb gibi küçük bir değer oluyor, süper bir olay.

nette gezerken programın nasıl kullanıldığı ile ilgili bir sunuma dek geldim, paylaşmak istedim..

video anlatım için tıklayın

8.1 versiyonu 14 günlük deneme
http://dl.cleverbridge.com/ki61ft-974-F ... ion8-1.zip

bir haftadır bu programla uğraşıyorum.
ağı bozuyor..
ferdi halde kullanımı çok güzel.
vista uyumlu bulamadım, bulan varsa link lütfen..

Ben bu yıl bunu kurdum laba. Artık sorun çözmek bilgisayarı yeniden başlatmak kadar kolay.
Ama dikkat: Otomatik yedek aldırmayın. HDDler şişiyor, bilgisayar açılşları yavaşlıyor. Önemli bir program yüklediğinizde elle yedek alın. Örneğin Visual Studio gibi.
En ufak bir sorun oluştuğunda, bilgisayar açılmayınca, vs vs hemen en son yedeğe geri dönün. 2 dk sürmez zaten.

zaferdemir' Alıntı:
evet arkadaşım maalesef doğru...
isteyen arkadaşlar deneyebilr...
bir müddet sonra satın almanız için uyarı mesajı verecek ve ardından onun belirlediği bir zaman içinde gerekli ****ı veya patchi bulamazsanız disklerinize format yolu gözüküyor demektir...
diyelimki pc nizde iki disk var c ve d..
programı uygun şekilde kaldıramazsanız yarın öbürgün c ye format attığınızda ''nasılsa d de ki verilerim duruyor diye sevinmeyin''

göreceksinizki D diskini tıkladığınızda bilinmeyen dosya biçimi deyip biçimlendirin komutu gelecektir...
program tüm diskleri esir alıyor adeta...
bu nedenle kaldırırken çok temiz bir şekilde kaldırmalısınız bence hiç böyle risklere girmeye değmez...

acronis true image bundan 1000 kat daha iyi ve kullanışlı...
adam akıllı bir image alın herhangi bir sorun yaşadığınızda geri yükleyin daha iyi...
kolay gelsin...

ewet hocam bu sekilde d: deki verimi kaybettim keske senin yazdiklarini daha once okusaydim :? yanliz kurarken 2.surucuyu korumaya almayarak bu sorunu asabiliriz, bir de arkadaslarin dedigi gibi snapshotlari otomatik degil manuel almak lazim yoksa disk sisiyor. ben sunu cozemedim ben su an 2 surucumu de yanlislikla korumaya aldim, sonradan yedek olan 2. surucumu korumadan kaldirmak istiyorum ama bulamiyorum o ayari, sadece dizinlerin korumasinin kaldirildigi yer var. bilen varsa cok sevinirim bu olayi?

Geri