"Robotik Kodlama"ya el atmayan kalmadı...

Kodla Büyü

bogrt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Gerçek hayattan, bir psikolog tabelasından...
IMG_20210608_131501.jpg

Son düzenleme:
NLP - Neuro Linguistic Programming (Sinir Dili Programlaması) yaparsam robot da programlarım demiş olacak. Program programdır ha beyin ha makine ne fark eder. :D
Brain and Learning vs. Machine Learning

NLP - Neuro Linguistic Programming (Sinir Dili Programlaması) yaparsam robot da programlarım demiş olacak. Program programdır ha beyin ha makine ne fark eder. :D
Brain and Learning vs. Machine Learning
Aslında evet, NLP olunca bu da mantıklı gibi o_O
Ama ne bileyim, bu kadarı da fazla dedim...:D

Belki yanlış anlamışsınızdır, onların kast ettiği başka tür bir kodlamadır beyine kodlama vs. :)

Yani robotik kodlama ne çok uzmanlık alanlarına dahil olmuş öyle...

Açık pencere var mı yoldan psikologa hasta Çağırıcam..bu meslek nerelere kadar düştü ..

İsabet olmuş. Bu kadar hype, janjanlı, içi boş başka bir konu yok. Bbnet'te algoritma bilmeyen, veri yapıları bilmeyen, yazılımın y'sinden anlamayan, iki satır kod yazamayan bilgisayar öğretmenleri bu eğitimi okullarda verebiliyorsa, psikolog da verir, imam da verir, astrolog da verir kardeşim. Anaokulu öğrencisine robotik kodlama eğitimi veriyoruz diye çocuklara oyun oynatırken düşünseydiniz. Yaptığınız uzmanlık gerektiren bir iş değil demek ki.

Fotoğrafı görünce ağzımdan istemsizce (bunun için özür dilerim) OHAA kelimesi çıkıverdi.

böyle yerler meb onaylı merkezler. çocuk ergen psikolojisi, sınav kaygısı diye lanse ediliyor ama öğrenci sadece bunun için oraya gitmemiş oluyor, yanında kodlama robotik kodlama, mental bişeyler vs veriliyor. Hatta öğrencilere sertifika bile veriyorlar. Çünkü meb onaylı kurs merkezi gibi bişeyler...

nerden biliyorum bizzat gördüm. hatta iş görüşmesi bile yaptım... 3 yıl önceydi :)
not: tabiki psikolog bu işi yapmıyor. meb onaylı kurs merkezi olma mekansal özelliğini kullanıyor. şöyle de bir durum var, zihinsel gelişim kanalından girip robotik vs diye devam edince velilerin ilgisini çekiyor. kodlamaya bir de o açıdan yaklaşımda bulunuyorlar... sonuçta nedir???? herşekilde öğrenci ve veliyi yakalayabilmek...

böyle yerler meb onaylı merkezler. çocuk ergen psikolojisi, sınav kaygısı diye lanse ediliyor ama öğrenci sadece bunun için oraya gitmemiş oluyor, yanında kodlama robotik kodlama, mental bişeyler vs veriliyor. Hatta öğrencilere sertifika bile veriyorlar. Çünkü meb onaylı kurs merkezi gibi bişeyler...

nerden biliyorum bizzat gördüm. hatta iş görüşmesi bile yaptım... 3 yıl önceydi :)
not: tabiki psikolog bu işi yapmıyor. meb onaylı kurs merkezi olma mekansal özelliğini kullanıyor. şöyle de bir durum var, zihinsel gelişim kanalından girip robotik vs diye devam edince velilerin ilgisini çekiyor. kodlamaya bir de o açıdan yaklaşımda bulunuyorlar... sonuçta nedir???? herşekilde öğrenci ve veliyi yakalayabilmek...
Hımm.. Durum anlaşıldı. Teşekkürler airturker hocam...
Ama "Psikolog" başlığı altındaki konulara uymamış tabelada "Robotik Kodlama". Farklı bir şekilde ifade edilebilirdi.
Burada "Robotik Kodlama" demek araç olarak kullanılıyor; amaç başka.
Yani demek oluyor ki "Robotik Kodlama" temel bir konu alanı değil. Sadece bir alt dal. Ama çok dikkat çekici bir alt dal... o_O:)

Şarlatan. Bu ülkedeki psikolog lobisi hiç bir yerde yok. Amerika'da bulunan ermeni lobisi halt etmiş.

yanında robot götürüp, "bizim robota bi haller oldu atarlı atarlı çalışıyor doktor neyi var bi bakar mısınız?" deyip kodları masanın üzerine bırakıver :D

Konuyu hortlatacağım ama bugün meşhur zincir marketlerden birini gezerken standda robotik kodlama yazan bir kitap gördüm ismi çok iddialı geldi açıp baktım sadece yönerge takibi var sağa dön sola dön vs. İlkokul seviyesi bile değil yani , bunu alıp yapan veli de çocuğum robotik kodlama yapıyor diyecek alın işte durum bu hale geldi trajikomik

Geri