Robotiğe 2 Ders saati yetmiyor (ORTAOKUL) :(

Kodla Büyü

mavi85

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ortaokuldayım. Geçen yıl 2. dönem okulumuza arduino setler aldık, 6. sınıf öğrencilerimizle kodlama ile sensörlerle temel projeleri yapmaya başladık. Ama sıkıntı şu: 20 kişilik sınıfta proje devrelerini kurarken illaki yanlış bağlantı yapan oluyor, kodu yanlış yazan oluyor ve öğrencilere yardım ederken 2 saatlik sürede arduino devresini tamamlayamadan 2 ders süresi bitiyor, haftaya tekrar baştan başlamak zorunda kalıyoruz.

Öğrenciler çok istekli ama sürekli projeyi tamamlayamadan dersin bitmesi onların da canını sıkmaya başladı. kodları ve devreyi defterlere yazdırmaya zaman bile kalmıyor. Oyun kodlamada da aynı şekilde ders süresi çok yetersiz kalıyor. Dersimizin en az 3 saat olması gerekiyor bu uygulamaları yapabilmemiz için. Siz ne düşünüyorsunuz.

Son düzenleme:
sanırm ortaokul. ben de ayni sikintiyi cekiyordum. aslinda sikinti degil de kalabalik gruplarda bu tarz egitimler ogretmeni bi hayli yoruyor. ben de uno icin kucuk bi shield yaptim. bayagi rahat ettim. suan bu karttan 15 tane var 15 tane de bilgisayar. sensorleri ya da bluetootk 2wda arac engelden kacan robot bi suru etkinligi bununla yariyorum. hem de mblock uzerinden. burada linki var. kendiniz de biraz vakit vererek yapabilirsiniz.

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/arduino-baslangic-karti-uno-shield.169699/

sanırm ortaokul. ben de ayni sikintiyi cekiyordum. aslinda sikinti degil de kalabalik gruplarda bu tarz egitimler ogretmeni bi hayli yoruyor. ben de uno icin kucuk bi shield yaptim. bayagi rahat ettim. suan bu karttan 15 tane var 15 tane de bilgisayar. sensorleri ya da bluetootk 2wda arac engelden kacan robot bi suru etkinligi bununla yariyorum. hem de mblock uzerinden. burada linki var. kendiniz de biraz vakit vererek yapabilirsiniz.

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/arduino-baslangic-karti-uno-shield.169699/
hocam bu da güzel teşekkürler, ama hazıra alıştırır bence öğrencileri, ben sıfırdan devreleri kendilerinin kurmasını öğrenip sonradan kendi hayal güçlerine göre istediği proje devresini kurabilmelerini istiyorum. Ama maalesef ders süresi buna engel hakikaten...

yok hocam hazira alistaracak kadar zaman olmuyor. komplement bile zaman aliyor. ben 5. sinif icin konusayim kodlamaya giriyorum ama robotik i-ih. alt yapi olmadan robotik ogrenciler icin oyundan oteye gitmiyor. bu kartla yapabilecegi seyler arduino ile yapabilegi seyler sadece sadelestirilmis. bir de motor surucu derdi oluyor. onu da aradan cikartmis oluyorum. :)

yok hocam hazira alistaracak kadar zaman olmuyor. komplement bile zaman aliyor. ben 5. sinif icin konusayim kodlamaya giriyorum ama robotik i-ih. alt yapi olmadan robotik ogrenciler icin oyundan oteye gitmiyor. bu kartla yapabilecegi seyler arduino ile yapabilegi seyler sadece sadelestirilmis. bir de motor surucu derdi oluyor. onu da aradan cikartmis oluyorum. :)
valla şahanesiniz hocam bravo :)

Geri