Robot Kol Projesi için internet üzerindeki demonte kitlerlerden hangilerini önerirsiniz?

Kodla Büyü

Must@f

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öğrencilerimiz 7. ve 8. sınıflardan çeşitli Arduino kitlerinden satın alarak Tübitak 4006 bilim sergisine katılmak isteyenler var.
Bu öğrencilerimizle birlikte yapacağımız projelerden biride Robot Kol projesi. Bu konuda deneyimli öğretmen arkadaşlarımın yardımlarına ihtiyacım var.
Ellerinde arduino kartları olmadığı düşünüldüğünde Arduino kartla birlikte şu adresteki üründen satın alıp kodlamak istiyoruz.
https://urun.n11.com/diger/full-set...obot-kol-icin-gerekli-tum-parcalar-P248495649
bu ürün nasıldır, işimizi görürmü? Varmı başka önerileriniz. Fiyat olarak 180TL gibi bir fiyat belirledik.

fazlasıyla pahalı bir set bu. 3d kol baskısı 100 liradan fazlaya geliyor

Hocam bahsettiğin robot kolun aynısı şu anda önümde duruyor. 3d yazıcıda kendimiz basıp hazırladık.
Fiyat gereksiz yüksek. Sadece 4 adet micro servo gerekiyor onlarda en fazla 40 TL tutar gerisini 3 d yazıcısı olan bir okuldan rica edip bastırabilirsiniz.
Sadece gerekli vidaları bulmak biraz sorun olabilir onuda bir şekilde çözersiniz.

Buradan robotun yapılışı ile ilgili her şeye ulaşabilirsiniz.

Bizim robotun resimleri de bunlar.

IMG_2529.JPG IMG_2527.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_2529.JPG
    IMG_2529.JPG
    130 KB · Görüntüleme: 79
  • IMG_2527.JPG
    IMG_2527.JPG
    159 KB · Görüntüleme: 71
instagramda projem.arduino sayfasına bi bakın hocam... ben ordan 3d baskı satın alıp arduino vs takıp birkaç üniversite öğrencisine sattım. buna benzer çok sayfa var. 25 50 arası bulursunuz. antalyadaysanız elimde var 2 adet kurulu, birisi joystick kontrollü, diğeri potansiyometre kontrollü. "ne yazıkki" 150 ye verebilirim tanesini çalışır halde. üzerinde nano shield ve nano var. sg90 servo kullandım. (http://www.eezyrobots.it/eba_mk1.html) bu robot serisi 3 boy mk1 en küçüğü. diğer modellerde metal dişli servo gerekiyor. biraz büyüyorlar. vida somunları robocombo direnc vs bulabilirsiniz. ama instagram sayfalarında ve n11 de vidaları veriyorlar.

Son düzenleme:
Geri