Rica ediyorum seneye formatörlük yapmayın

Kodla Büyü

sadece susarak

Seçkin Üye
Seçkin Üye
formatörlük yapmayınki bir aksaklık olduğu belli olsun o aksaklığı giderecek çalışmalar yapılsın. yarım yamalak formatörlük görevlendirmeleriyle bizi hiçe sayarak yine bizim üzerimizden fatih projesi yürütülmeye çalışılacak bu oyuna gelmeyelim arkadaşlar. biz formatörlüğe istekli oldukça onlar bizden maximum işgüçü ile minimum saygınlık ve minimum özlük hakları ile çalıştırmaya devam edecek ve gittikçe durum daha kötü olacaktır. rica ediyorum şu formatörlük saçmalığına bir son verelim artık. geçmiş yıllarada ekders sıkıntısından dolayı birkaç okul gezmek durumunda kalınca bende formatörlüğe çok istekli başladım. 2 yıllık formatörlük hayatımda kendimi o kadar kötü kullanılmış ve değersiz hissettimki artık bu işin böyle gitmeyeceği aşikar oldu. idareye de bu işi seneye yapmayacağımı söyleyince geçmiş yıllardaki formatör görevlendirmelerini merakla beklememden dolayı nedir bu bir istiyorsun bir istemiyorsun ne sorunlu bir kişisin dediler bana. ee branş sorunlu olunca sorunun kaynağı biz olarak görünüyoruz al sana bir psikolojik baskı daha. formatörlüğü bırakmak bile sıkıntı. en yakın zamanda bu işe bir son vermeliyiz.

bu yıl iptaliçin dilekçe verdim 15 saat maaş karsılığını dolduramadıgım için reddedildi...

Ayrıca kimsenin bu çağrıya uyacagını sanmıyorum çünkü Antalya da ikinci dönem basında formatorluk iptal edilince olanları hatırlayın hocam...herkes milli eğitimi telefon yağmuruna tutup formatorlugu geri getirtti..

hayat86' Alıntı:
Ayrıca kimsenin bu çağrıya uyacagını sanmıyorum çünkü Antalya da ikinci dönem basında formatorluk iptal edilince olanları hatırlayın hocam...herkes milli eğitimi telefon yağmuruna tutup formatorlugu geri getirtti..
evet biliyorum hatta bende bulunduğum ilde formatörlük için ortalığı ayaklandıranlardan biriydim. bazen insan yanlış yaptığının farkında olamayabiliyor. biraz geç ayıktım ama ama yanlışın neresinden dönersek kardır.

Ben kesinlikle görev istemiycem yeni dönemde. Bu dönemde çıkmak için her yolu denedim ama olmadı bir türlü

bence kimseyi seçti diye suçlamamak lazım.ne derseniz deyin bu paraya ciddi anlamda ihtiyacı olan çok insan var çevremizde.bunu bu hale getirenler utansın...

hocam dusuncelerınızde haklı olabılırsınız ama bence artık ders dıye bısey yok kendımızı kandırmayalım bunda 4 sene once dersımız mecburıken kımse formator olmadı dıer branslara actılar onlar oldu baktılar olmuyor dersı not verılemez hale(secmelı) getırdıler gene formator olmuyorlar ılkogretıme gırmesınler dedıler artık yapacak bısey yok 6 saat dersım var ben nasıl formator olmam 4 okul a o sana saygı gostermeyen senı kullanan mudurun gorevlendırebılır senı kı dersını dınleyen yok (ben 3 senedır ders anlatamıyorum formator degılkende aynıydı ) okullarda pc olmayan sınıf yok dersın ortasında bırı gelır bak hocam suna der kıramazsın mudurde zaten o yonde davranır kablo cıkmıstır yada dugmeye basmayı akıl edememıstır hoca halleder donersın sınıfta baska bır hoca sınıfı fırcalar (meslek hayatımda en sevmedıgım olaydır kendım fırca yesem o kadar sınır olmam ) sıze bakar ve sızın dersmıydı der sankı lapta baskası olabılırmıs gıbı

formatorluk evlı (esı calısmayan) için mecburıyettır bence
dersımız olmuyacagına gore sadece gorev suremız yerımız gorev ıcerıgının yonetmelıkle belırlenmesı gereklı
mudurunuz sızı kullanıyor (yetkılerıyle) sızde sıze muhtac olmasını kullanın ALGULUM VER GULUM OLAYI sevıyeyı koruyunca sorun kalmıyor
benım ne oldugum bellı degıl ılce wep sayfası ılcedekı pc kursları e konferans arge e yardımcı ınternet cafe denetcısı aklına ne gelırse ılcede benım basıma patlıyor ama ısını ıyı yaparsan dönüt iyi oluyor mudurum cıkmam lazım dedıgımde hıc sorun cıkarmadı ne ılce ne sube ne okul mudurlerım saolsunlar
bunlarda benım dusuncelerım hocam

arkadaşlar kimseyi suçlamıyor ve aşağılamıyorum. formatörlük konusundaki düşüncelerinizede saygı duyuyorum. ama bu işin böyle yürümeyeceğini ve kullanıldığımızı siz de benim kadar iyi biliyorsunuz. çözüm istiyorsak sorunu geçici yollarla halletmek isteyenlere eyvallah deyip birde istekli olursak vay halimize. bu arada evliyim 1 tane 5 yaşında afacan bir oğlum var ve 4 sene boyunca ayda 960 tl ödemem var ve 5000 tl den fazla maaş ve kredi kartlarına borcum var. ama mücadele etmek ve sorunlarımızı kalıcı olarak çözmek istiyorum. formatörlükle geçici değil. yinede düşüncelerinize saygı duyduğumu tekrar hatırlatayım. :)

bizi işçi sınıfına sokan formatörlüktür.. hem formatörlük yapıp hem de öğretmen muamelesi bekleyemeyiz...
hoş sadece dersimizi verirken de oraya-buraya yardım için konuşuyorduk ama bu bizim insiyatifimiz dahilindeydi-istemezsek yapmayabilirdik. ama formatör olunca mecburi gibi birşey oluyor..

sadece susarak' Alıntı:
hayat86' Alıntı:
bu yıl iptaliçin dilekçe verdim 15 saat maaş karsılığını dolduramadıgım için reddedildi...
birdahaki görevlendirmeye başvurmazsan yine mecburimi bulunduğun ilde?

Hocam seneye 4+4 malum ne getirir tam belli değil ama ben 1 eylulden itibaren sube mudurne gidip konusacagım benim adımı ile göndermeyin diye ...elimden geleni yapacagım.

sadece susarak' Alıntı:
formatörlük yapmayınki bir aksaklık olduğu belli olsun o aksaklığı giderecek çalışmalar yapılsın. yarım yamalak formatörlük görevlendirmeleriyle bizi hiçe sayarak yine bizim üzerimizden fatih projesi yürütülmeye çalışılacak bu oyuna gelmeyelim arkadaşlar. biz formatörlüğe istekli oldukça onlar bizden maximum işgüçü ile minimum saygınlık ve minimum özlük hakları ile çalıştırmaya devam edecek ve gittikçe durum daha kötü olacaktır. rica ediyorum şu formatörlük saçmalığına bir son verelim artık. geçmiş yıllarada ekders sıkıntısından dolayı birkaç okul gezmek durumunda kalınca bende formatörlüğe çok istekli başladım. 2 yıllık formatörlük hayatımda kendimi o kadar kötü kullanılmış ve değersiz hissettimki artık bu işin böyle gitmeyeceği aşikar oldu. idareye de bu işi seneye yapmayacağımı söyleyince geçmiş yıllardaki formatör görevlendirmelerini merakla beklememden dolayı nedir bu bir istiyorsun bir istemiyorsun ne sorunlu bir kişisin dediler bana. ee branş sorunlu olunca sorunun kaynağı biz olarak görünüyoruz al sana bir psikolojik baskı daha. formatörlüğü bırakmak bile sıkıntı. en yakın zamanda bu işe bir son vermeliyiz.

Haklılık payınız var hocam ama sanırım milli eğitimde yenisiniz birileri görev istemiyor diye sistemde ihtiyacının hissedildiği çok nadirdir siz istemezsiniz dersten kaçmak için il milli eğitimlerde her türlü görevi yapan adamlar var(hakikaten görev yapan arkadaşlarımda var onları tenzih ederim) o adamlar için bulunmaz nimet olur cup zıplarlar buraya sonra bakar kalırız arkasından; bu forumda bile alanı BT olmayıp bu işi niye istemiyorsunuz diye soran nicelerini görmedinizmi yoksa, 70 bin öğretmen var diyorlar diğer kurumlarda görevli bunların 10 bini bulundukları yerde faydalı olacakları için orada olsa 60 bin tanesinin tek derdi var aman öğrenciden kaçayım.

Gene de İstanbuldaki ekip arkadaşlarımızında görüşleri bu yöndeyse; ben Şube Müdürümüz ve İl Milli Eğitim Müdürümüzle ilköğretimde/ortaöğretimde formatör öğretmen olarak görev yapmak istememe durumunu ve istenmezse orada başka öğretmen görevlendirilmesi konusunu konuşabilirim.

1-Formatör olsanızda da olmasanız da pc lerdeki sorunlara bakacaksınız.
2-Öğretmen arkadaşlarınızın sorularına cevap vereceksiniz.
3-Web sayfasını düzenleyeceksiniz.

Bunların dışında ek iş yapıyorsanız o sizin probleminiz.Tavrınızı net bir şekilde koyarsanız problem çıkmaz.

Ben şahsen en üst seviyede güvenlik önlemlerini alarak pc sistemlerini kurdum.Web sitesini de dinamik yönetim panelli yaptım.Güncellemeleri 5dk gibi kısa bir sürede yapıyorum.Geriye sadece idarenin ve arada sırada öğretmenlerin bilişim ile ilgili sorularını cevaplamak kalıyor.Ben formatörlükte abartılacak bir olay görmüyorum.

siz bana 750 tl verin her ay ben de yapmayım ekim ayında kızım olacak gerisi malumunuz..

Formatörlük yapmayalım da ne yapalım ki hocam, ders yok malum :( Kaldı ki formatör olmasak da okulun bilgisayar öğretmeni olarak formatörün yaptığı işleri yapıcaz...

Şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim ki; ben görevlendirme istemeyeceğim. Kıymetimizin bilinmesi ancak derslerimizin geri iadesiyle olur. Eğer tamirciye ihtiyaçları varsa MYO mezunu bir sürü bilgisayarcı var. Onları alsınlar işe.
BEN DERSİMİ GERİ İSTİYORUM.

arkadaşlar adanada görevlendirmeler ilk defa bu sefer mecburi yapıldı daha önce mecburideğildi, görünen o ki biz formatörlüğü bıraksak ta formatörlük bizi bırakmayacak.
akşama kadar beklemekmi ?
Yinemi ?
Eyvah eyvahh...
Bari bir sıfatımız falan olaydı yav...

Hocam aslında çok meraklısı değiliz formatörlüğün ama şu an için en iyi seçenek bu...hem maddi hem de işlevsellik açısından....

hocam çok iyi güzelde, işin birde diğer tarafından bakacak olursak eğer formatörük olmasa 15 saat için 2 yada 3 tane okul dolaşmamız gerekior, buda yetmediği gibi ekders olmadan benim maaşım 1670 TL ve ben daha evlilik yapacağım, ev alacağım araba alacağım vb. eksiklerimde bitmez tükenmez, hepsini geçtim sizce 1670 tl ile seneye şubatta askerden döndüğümde ben 50.000 TL düğün masrafının altından çıkabilirmiyim, öğretmen arkadaşlar 39 TL sınav ücretinden vazgeçemzken ben bu durumda nasıl 580 TL ekdersi elimin tersi ile kenara iteyim? sizde benim açımdan düşünün.. :?

emrahsahan' Alıntı:

Bunların dışında ek iş yapıyorsanız o sizin probleminiz.Tavrınızı net bir şekilde koyarsanız problem çıkmaz.

Ben şahsen en üst seviyede güvenlik önlemlerini alarak pc sistemlerini kurdum.Web sitesini de dinamik yönetim panelli yaptım.Güncellemeleri 5dk gibi kısa bir sürede yapıyorum.Geriye sadece idarenin ve arada sırada öğretmenlerin bilişim ile ilgili sorularını cevaplamak kalıyor.Ben formatörlükte abartılacak bir olay görmüyorum.
1- pclerdeki sorunlara bakmazsam ders ileyemem zaten ben bundan kaçmıyorum 8-5 okulda kalmaktan kaçıyorum bu bir...
2-hocam dersim bitti mi eve gideirm beni bulan sorusunu sorabilir :lol:
3- web sayfasını zevkle yapıyorum benim için hobi sayılır saatler değil dk lar alıyor evde yaptıgım dürece de sorun yok......

Kıasacası formator olmak istemiyorum paranın gözü çıksın....herkes nsaipte olanı alır fazlasını kazansa da Allah ne kadaryazdıysa elde o kalır bunu unutmayalım...

biz formatör olmazsak başkası olur
ayrıca formatör olmayan bilişim öğretmenlerine mesleğine sahip çıkmıyor gözüyle bakılıyor

aslında bizler doğal formatörüz...resmi olarak formatör olmakla aradaki fark sadece okula giriş çıkış saatleri...

sadece susarak' Alıntı:
ben bu başlığı açtım ama okula yazı gelmiş b.t. öğretmenleri zorunlu formatör olarak görevlendirmeleri yapılmış bile. :verymad:
https://docs.google.com/document/pub?id ... -Yltwc4vd0
çekilecek çilemiz var daha galiba....
bu görevlendirme 2010'a aitmiş ya ohhh içime su serpildi. inşaalah görevlendirmeler zorunlu olmaz. ek dersinden de geçtim artık hiç kendimde bu gücü göremiyorum valla.

hayat86' Alıntı:
emrahsahan' Alıntı:

1- pclerdeki sorunlara bakmazsam ders ileyemem zaten ben bundan kaçmıyorum 8-5 okulda kalmaktan kaçıyorum bu bir...
2-hocam dersim bitti mi eve gideirm beni bulan sorusunu sorabilir :lol:
3- web sayfasını zevkle yapıyorum benim için hobi sayılır saatler değil dk lar alıyor evde yaptıgım dürece de sorun yok......

Kıasacası formator olmak istemiyorum paranın gözü çıksın....herkes nsaipte olanı alır fazlasını kazansa da Allah ne kadaryazdıysa elde o kalır bunu unutmayalım...
tebrik ediyorum hocam aynen senin gibi düşünüyorum

işin özü tek maaşlılar istiyor çift maaşlılar ve bayanlar istemiyor gerisi tefarruat :)

bende istemiyorum ama il bu sefer eski devam edenler devam edecek ıstemeyenler ekstra dılekce verecek dedı yanı bır nevi zorlastırmıs bende ıstemedıgıme daır dılekce verdım önceden her seferınde isteme dılekcesı alınırdı sonra ona gör degerlendırıldı sımdı zorlamak ıcın ıstemedıgınıde dılekce yazıyon

Yine aynı muhabbetler yine aynı konular :) Ben 1 dönem formatör olurum 1 dönem olmam. Seneye ilk dönem yine olmayacağım.

Şu paraya ihtiyacımız var muhabbetide sıktı herkesin paraya ihtiyacı vardır bir senin değil. Beni 5e kadar tutacak olurlarsa hiç formatör olmam mesela, saatler konusunda esnek davranıldığı için çok fazla sıkıntı olmuyor.

Şöylede bir gerçek var bazı formatörler her ayak işini yapıyor dik duruş gösteremiyorlar, bırakın onlarda sürünsün hakediyorlar. Tek istediğim şey bu formatör görevlendirmelerinin Türkiye genelinde 1 seferlik iptal edilmesi ve anyanın konyanın görülmesidir yoksa 3 kuruş para için 40 takla atanlar varken kendi aramızda birlik olamayacağımız aşikar.

Geri