Resmi tatillere 2 gün daha mı eklenecek?

Kodla Büyü

samsat86

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Çanakkale Zaferi’nin kutlandığı 18 Mart’ın ve Nevruz Bayramı olan 21 Mart’ın da resmi tatil olması gündemde...

Re: Ynt: Resmi tatillere 2 gün daha mı eklenecek?

karinca_52' Alıntı:
olmasın... tatil derler öğretmen hariç herkese tatil olur .......
Öyle oluyor hocam.
Memur Velinin biri bir bayram günü bahçe kapısında
-öğretmenlere her bayram tatil oluyor der.
-Ben şuan işyerindeyim ve görevdeyim Ama kamu ve özel her yer tatil dedim.Yoksa sen çocuğunla birlikte bayramı seyretmek için burada olmazdın.Bu bayram törenini de uzaylılar hazırlamadı.
Şaşkınlıkla
-Ama göreviniz hocam der.
-Bir gün maliye ya da nüfus müdürlüğü ve adliye mensupları da dahil oldukları cumhuriyetin bayramını kutlarlar da...Biz öğretmenler de tatil olur ve çocuklarımızı alır onları izleriz.Yanlış anlamayın Cumhuriyet sadece öğretmenlerin değildir. Ama tatil olan gerçekte gördüğün gibi biz değil sizsiniz
Dedim.

Ama şartlanmıştı memur arkadaş.

Bu konuşma benim görev yerimde olmasına rağmen, halen
Kendisinin görevde, benim ise tatilde olduğumuza inanarak uzaklaştı.

Amaç tatil yapmak ise ne kadar resmi gayri resmi önemli gün varsa hepsi tatil olsun bitsin kurtulalım. Amma çok tatil meraklısı varmış arkadaş, ne var da tatil yapıyorsun? tatil olunca ne oluyor? arap kralının vefatında milli yas ilan edenler çanakkale zaferini unutturmak adına da milli tatil ilan ederler. Ne de olsa artık resmi kutlamalar/törenler de kaldırıldı "askeri vesayeti" hatırlatıyor diye ...
çalsın davullar zurnalar haydi tatileee.....!!!!!

bize
çok tatil
az mesai ( + yüksek maaş )
olmalı
ne de olsa uyanık (!) milletiz . . .

Bir delille 40 alimi yendim.40 delille bir cahili yenemedim boşuna söylenmemiş. :+1:

Geri