Resimin bir bölümüne link verme ?

Kodla Büyü

aysehos

Aktif Üye
Resmin belli bir bölümüne link verme işlemi nasıl yapılıyor?Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? :twisted:

Resmin bir böülümüne link vereceksen, öncelikle resmi parçalayarak web sayfasına yerleştirmelisin. Bunun için macromedia firework programı kullanılabilir. Kolay gelsin.

Dreamweaver programında bunu çok rahat yapabilirsin. öncelikle link vermek istediğin yeri çizeceksin ve oraya aşağıdaki propeties'ten link kısmından hangi lini vermek istiyorsan vereceksin hocam.

tuhh yetişemedim..bende bişiler yazıcaktım

hocam eminmisin yaptıgına... :mrgreen:

Resmi Dreamweaver a import ettikten sonra, resim seçili iken. Properties paneli üzerindeki Map yazan bölgedeki araçlardan biri seçilerek resim üzerinde belirli bir bölge işaretlenir. Properties panelinde Link menüsü görülür. Aynı resmin başka bir kısmına link vermek için,
resim üzerinde başkabir bölge işaretlenir ve properties panelinden link kısmına yeni adres yazılır.

tuhh yetişemedim..bende bişiler yazıcaktım

hocam eminmisin yaptıgına...
Tabii hocm yapalı çok oldu :) ama uzun süredir projelerle uğraştığımz için nete pek girmiyorum.Böyle bir başlık açtığımı bile unutmuşum :D bende anlatırdım ama sağolsun hocalarımız çok güzel anlatmış,bize söyleyecek çok şey kalmamış.Anlatanlara teşekkürler...
[/quote]

Geri