resen atananlara tayin hakkı ...

Kodla Büyü

bilöğretmen79

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Mayıs ayı içinde il içi tayin isteme hakkı resen atananlara verilecek mi? Kılavuz yayınlamadı ama okulumuza gelen yazıda bizden bahsetmiyordu hiç sadece il içinde 3 yılını dolduranlara yönelik yazıyordu. Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı acaba???

Resen atananlar tayın donemınde tayın ısteyebılıyorlar hocam bende beklemedeyim

Peki hocam diyelim bu sene tayinimiz çıkmadı seneye de 1 yıldır çalışıyor olacağız o zaman da hak verirler mi? Çünkü benim tayin isteyeceğim ilçede açık olacağını düşünmüyorum hiç :(

hakkınız saklı kalıyor ıstedıgınız zaman tayın ısteyebılırsınız
o okulda 3 senenız dolmuş gibi oluyor yanı ıstedıgınız zmn tayın ısteyebılırsınız

bilöğretmen79' Alıntı:
Peki hocam diyelim bu sene tayinimiz çıkmadı seneye de 1 yıldır çalışıyor olacağız o zaman da hak verirler mi? Çünkü benim tayin isteyeceğim ilçede açık olacağını düşünmüyorum hiç :(
isteyebilirsiniz hocam.

bilöğretmen79' Alıntı:
Arkadaşlar Mayıs ayı içinde il içi tayin isteme hakkı resen atananlara verilecek mi? Kılavuz yayınlamadı ama okulumuza gelen yazıda bizden bahsetmiyordu hiç sadece il içinde 3 yılını dolduranlara yönelik yazıyordu. Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı acaba???

iliçi atamayla ilgili yeni yazımı geldi, ne zaman? bize gelmedide

Resen atananlar isteyebilir ancak norm fazlası atamalarında tercih ettiğiniz okula atandıysanız isteyemezsiniz. Çünkü o isteğe bağlıya girer.

Arkadaslar resen atandiginizda hakkiniz sakli kaliyor sure sarti yok isteyebilirsiniz.nirm fazlasi atamasinda ise il ici tayin seceneklerinden bazilarinda norm fazla atamam oldu deyince bazi arkadaslarimiz norm da istege gore gittiler fakat adamlar o secenegi isaretlediler ve anliyacaginiz tuttu.cok dikkat etmiyorlar aslinda ikden ile ilceden ilceye yogurt yemeleri farkli oluyor.

Bu resen atananları anlamıyorum bazıları resen atanmadı bazıları atandı göz göre göre bu devirde hakkınızı arayamıyorsanız bu öğretmenliğiniz neye

Kendi isteği veya resen atanan farketmiyor önemli olan norm fazlası olarak gitmesi iki durumda da isteyebiliyor

3.madde
c) Görevli oldukları eğitim kurumunun dönüştürülmesi, kapanması, eğitim kurumunda norm
kadro fazlası olmaları veya hizmetin gereği ve çeşitli nedenlere bağlı olarak idari tasarrufla
istekleri doğrultusunda ya da resen görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin bulundukları
eğitim kurumlarında ve daha önceki eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri
birlikte değerlendirilecektir.
Diyor yani buna göre ilk dönem bi okul seçiip atanın yoksa re'sen atarım ha! diyerek norm fazlası ataması yaptılar. İl içinde de toplamda şu anda 3 yılımız dolmadı . yine isteyebilir miyiz?

fantasio' Alıntı:
Kendi isteği veya resen atanan farketmiyor önemli olan norm fazlası olarak gitmesi iki durumda da isteyebiliyor
Bundan emin misin hocam? Ben "sadece tercihsiz, resen atananlar" diye biliyorum.

evet arkadaşlar norm fazlası durumu sebebiyle isteyerek ya da resen atamalarda tayin isteme hakkınız var. ben önceki yıl aynı maddeyi kullanarak(ocak ayında norm fazlası olduğum için isteyerek hem tercih etmiştim) atama istedim. Sürenin 3 yıl olmasına bakılmaksızın tayinim gerçekleşti. Ama müdürü ikna etmem çok zor olmuştu. Adama durumu izah edene kadar epey yoruldum. Hatta bununla ilgili bir mebden gelen görüş yazısını da göndermişti. Son yarım saatte onay vermişti.

yasarsahbaz' Alıntı:
fantasio' Alıntı:
Bundan emin misin hocam? Ben "sadece tercihsiz, resen atananlar" diye biliyorum.
3.madde
c) Görevli oldukları eğitim kurumunun dönüştürülmesi, kapanması, eğitim kurumunda norm
kadro fazlası olmaları veya hizmetin gereği ve çeşitli nedenlere bağlı olarak idari tasarrufla
istekleri doğrultusunda ya da resen görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin bulundukları
eğitim kurumlarında ve daha önceki eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri
birlikte değerlendirilecektir.

bilisim' Alıntı:
evet arkadaşlar norm fazlası durumu sebebiyle isteyerek ya da resen atamalarda tayin isteme hakkınız var. ben önceki yıl aynı maddeyi kullanarak(ocak ayında norm fazlası olduğum için isteyerek hem tercih etmiştim) atama istedim. Sürenin 3 yıl olmasına bakılmaksızın tayinim gerçekleşti. Ama müdürü ikna etmem çok zor olmuştu. Adama durumu izah edene kadar epey yoruldum. Hatta bununla ilgili bir mebden gelen görüş yazısını da göndermişti. Son yarım saatte onay vermişti.

Hocam bulunduğunuz ilçede 3 yılınızı doldurmuş muydunuz?

hayır hocam o atamada süreye bakılmaksızın ilici atamam olmuştu. bir yıl sonunda ildeki 3. okuldaydım. o gün ulaştığım yazı buydu.

Ekli dosyalar

• iliciaciklamaankara.jpg
    iliciaciklamaankara.jpg
    135.9 KB · Görüntüleme: 322
Mebe yine de sormakta fayda var, norm fazlası atamasında atananlar için ilde 3 yıl şartı var diyebilirler. Mebin ne yazdıına ne de yazmadığına maalesef artık güvenemiyorum.

Geri