Resen atanan öğretmen 3 yıl dolmadan tayin isteyebilir mi?

Kodla Büyü

gakkoyunus

Site Gezgini
İl İçi atama klavuzlarında norm fazlası öğretmenler için beyan durumu kısmında norm fazlasıyım maddesini işaretleyerek 3 yıl şartı aranmaksızın il içi tayin istenebilir diyor.
İl milli eğitim müdürlüğüne norm fazlası olduğumu söyleyince bana resen yada isteğe bağlı norm fazlası ataması yapılır buna rağmen,
-"hocam siz resen yada isteğe bağlı başka bir okula atansanız bile siz il içinde 3 yıl şartı aranmadan tekrar tayin isteyebilirsiniz ve il içi başvuru ekranında valilikçe yerim değiştirildiğinden dolayı maddesini işaretlersiniz." dedi.
Nasıl yani norm fazlalığından başka okula geçsem tekrar il içi atama döneminde bir daha tayin isteyebilir miyim? (3 yıl dolmamış)

Arkadaşlar önemli ve acildir. Yardımcı olursanız sevinirim.

evet hocam geçen yıllarda o uygulama vardı istekte bulunup gidersen 3 yıl şartı var ancak resen atanırsan 3 yılı doldurmadan tayin isteyebilme hakkın vardı ama değişmiş midir bilmiyorum

"Görevli oldukları eğitim kurumunun dönüştürülmesi, kapanması, eğitim kurumunda norm
kadro fazlası olmaları veya hizmetin gereği ve çeşitli nedenlere bağlı olarak idari tasarrufla
istekleri doğrultusunda ya da resen görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin bulundukları
eğitim kurumlarında ve daha önceki eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri birlikte
değerlendirilecektir."

Bu maddeye istinaden norm fazlasından tercih yapıp başka okula tayininiz çıksa bile il içi tayinlerde önceki kurumunuzda geçen hizmet süreleri ile birlikte değerlendirilir. Yani tayin istersiniz. Ben böyle biliyorum.

"Görevli oldukları eğitim kurumunun dönüştürülmesi, kapanması, eğitim kurumunda norm
kadro fazlası olmaları veya hizmetin gereği ve çeşitli nedenlere bağlı olarak idari tasarrufla
istekleri doğrultusunda ya da resen görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin bulundukları
eğitim kurumlarında ve daha önceki eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri birlikte
değerlendirilecektir."

Bu maddeye istinaden norm fazlasından tercih yapıp başka okula tayininiz çıksa bile il içi tayinlerde önceki kurumunuzda geçen hizmet süreleri ile birlikte değerlendirilir. Yani tayin istersiniz. Ben böyle biliyorum.
yukarıdaki maddeye göre sadece hizmet süreleri birlikte değerlendirilir. benim şuan norm fazlası olduğum kurumda çalıştığım süre 2 ay. beni başka okula resen atasalar yada kendi isteğimle başka okula geçsem yine de 3 yıl şartı istenir mi? yoksa 3 yıl şartı aranmaksızın il içi tayin isteğinde bulunabilir miyim? Ona göre tercih yapmayıp norm fazlası olarak kendi okulumda kalıp, resen atamalarının olmaması için dua edip haziran döneminde il içi tayine başvuru yapmam gerek. çook mazeretim var çok.. :(

Hocam yeni çalıştığıniz kurum ile birlikte eski kurumunuzda toplam 3 yil şartı var. Ilgili madde bunu ifade etmis

yönetmelikte değil kılavuzda yazılıdır ve resen atanan kişinin bir önceki kurumundaki görevi de sayılır.

Hocam öğrendiğim kadarıyla sizin dediğiniz gibi olacak, norm fazlası iken resen yada kendi isteğiyle başka kuruma atanan kişi eski kurum ve yeni kurumda toplam 3 yıl doldurması şartı var. Fakat bana ilden öyle dememişlerdi. yerin Valilikçe yerim değiştirildiğinden maddesini işaretleyerek 3 yıl şartı aranmadan tercih yapabilirsin.

Hocam öğrendiğim kadarıyla sizin dediğiniz gibi olacak, norm fazlası iken resen yada kendi isteğiyle başka kuruma atanan kişi eski kurum ve yeni kurumda toplam 3 yıl doldurması şartı var. Fakat bana ilden öyle dememişlerdi. yerin Valilikçe yerim değiştirildiğinden maddesini işaretleyerek 3 yıl şartı aranmadan tercih yapabilirsin.
evet hocam oyle bir madde var isaretlenebiliyor gordum ben. Ben de resen atandim il icinde 3 yilim doluyor il ici tayin isteyebilirim diye dusunuyodum. Ogrenebildiniz mi hocam ?

Geri