Resen Atanan İl içine başvurabilir mi?

Kodla Büyü

gizemkar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Saygıdeğer meslektaşlarım nisan ayında resen başka okula atanmış olup kararnamem okula gelmiş olmaktadır. Ayrılma işlemleri Haziran 15 de başlayacaktır. Bu süreçte
1- İl içi başvurabilirmiyim?
2- Klavuzun 4. Maddesi : "Norm kadro fazlası öğretmenler ile 2012-2013 ve 2013-2014 eğitim ve öğretim yılından itibaren görevli olduğu okulun dönüştürülmesi, kapatılması ya da norm kadro uygulaması nedeniyle görev yerleri istekleri dışında değiştirilen öğretmenlerden, bulundukları eğitim kurumunda en az 3 (üç) yıllık çalışma şartı aranmaz."
Maddesi beni ilgilendiriyor mu? (soruş sebebim görev yerim halen değişmedi)
2 - Durum bölümünde Norm kadro fazlası durumunda iken valilikçe görev yerim değiştirildi diye bir ibare var. Başvuru yapılacaksa bunu mu seçmem gerekli? Halen aynı görev yerindeyim yer değişikliği olmadı.

Kafam karışık durumda. Yardımcı olursanız çok makbule geçer. Deneyimli, daha önce başına gelmiş ya da net bilgisi olan meslektaşlarımızdan bilgilendirme rica etmekteyim saygılarımla.

Yok hocam kendim istemedim onlar atadı. ama atama yazısının akabinde ayrılma işlemleri 15 haziran diye yazı gönderdiler şimdi araya il içi atamalar girdi ama mayısın ilk haftası kararnamem gelmiş bulunmakta. diğer okula gitmeden başka bir yer isteyebilirmiyim istersem kararnamem değişirmi merak ettiklerim arasında bu

Geri