resen atama için dava açıyorum

Kodla Büyü

ayseguldemir83

Aktif Üye
Arkadaşlar malum atama yönetmeliğinin 15. maddesinin g bendine göre bilgisayar sınıfında çalışacak personelin normunun bakanlıkça belirleneceği yazısına istinaen daha önce açılmış dava var mı? Bunu dava dilekçesinde kullanmayı düşünüyorum

Ayrıca sene içerisinde yapılan formatörlük görevinin yapıldıktan kısa bir süre sonra iptal edilmesi ve sene başında zaten seçmeli derslerin seçiminin yapıldığından dolayı bilişim öğretmenlerinin beklenmeyen mağduriyetinden bahsetmeyi düşünüyorum.

ayrıca formatörlük iptalinden sonra bt rehberlik görevi verilmiştir bt rehberliği kadro sorunumuzu çözememiştir ve fakat nedense görevlendirme yazısında norm kadro fazlası sınıf öğretmenlerine de bt rehberliği verilebileceğinden bahsetmektedir mademki bt rehberliği norm kadroya çözüm olamadı neden norm kadrosu sınıf öğretmenlerinin istihdam edilme şekli olacak gibi bir ibareye yer verdiniz? Sonuçta tayinimizi resen çıkararak kendi yaptıkları görevlendirmeleri yine il mem kendisi 10 gün içerisinde iptal etmiş durumdadır.

Ayrıca beni resen atadıkları okul şu anki okulumdan öğrenci sayısı ve bilgisayar sınıf sayısı olarak çok daha azdır kendi okulumda 3 tane bt sınıfı var. Seneye yeni atandığım okulda norm kadro fazlası olacağım aşikardır.

Dava dilekçemde bu konulardan bahsetmeyi düşünüyorum sizce bir sonuç çıkar mı? sonuna kadar haklı olduğumu düşündüğüm davayı nasıl destekleyebilirim LÜTFEN YARDIM EDİN
Lütfen

Hocam bahsettiğiniz durumların hepsinin dayanak noktası norm kadro sorunu. Dava konusu bu olur diğer mevzular onun alt başlığı olur diye düşünüyorum ama hukukçu değilim tabi yanılıyor olabilirim. Keşke elimden bişey gelsede bende destek olabilsem size. Aslında bence toplucada bir dava açma zamanı geldi biz gerçekten sonuna kadar haklıyız bir sonuç alınacağına dair umutluyum. Ayrı ayrıda açabiliriz yeter ki amaçta, konuda birlik olalım. Daha da bekleyecek bi durum kalmadı çünkü.

norm fazlası olarak gittiğiniz okulda mevcut okulunuzdan daha fazla ders var mı ?

Re: Ynt: resen atama için dava açıyorum

Siz mantik çerçevesinde düşünüyorsunuz ama devlette mantik değil resmiyet işler. Ne yazikki benim kanaatim resmi anlamda bi hakkınızın olmadığı yönünde.

karinca_52' Alıntı:
norm fazlası olarak gittiğiniz okulda mevcut okulunuzdan daha fazla ders var mı ?
şimdilik var malesef.okulumda dersin seçilmesini formatörlük için 6 saat dersin yeterli olmasından ötürü önemsemedik. seneye gittiğim okulda ders saati mutlaka düşecek bu durumda o okulda norm fazlası olmayacağımı kim söyleyebilir? yada benim okulumda dersin seçilmesi durumunda norm oluştuğunda ben kendi okuluma nasıl döneceğim?

Re: Ynt: resen atama için dava açıyorum

xapex' Alıntı:
Siz mantik çerçevesinde düşünüyorsunuz ama devlette mantik değil resmiyet işler. Ne yazikki benim kanaatim resmi anlamda bi hakkınızın olmadığı yönünde.
Yönetmeliğin 15. maddesinden bir şey çıkmaz kanaatinde misiniz?

Geri