Renault Megane 2 Sedan

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaslar bu araci kullananlar yorum yapabilir mi?
2008-2009 Hyundai Accent yerine
2004-2005 Megane 2 Sedan 1.6 Dynamique LPG li
almayi düsünüyorum.
Siz ne dersiniz?

doğru bi seçim ama megane dizel olmadıktan sonra pek de doğru gelmiyor :D

Bence tartışmasız megane. Özellikle hız sabitleyici özelliği varsa.

dizzy' Alıntı:
Volkan'cım geniş iç hacim kriterin var mı? :D

evet ne kadar geniş o kadar iyi ben de geniş biri sayılırım :D
Aslında diz mesafesi, genişlik ve bagaj hacmi benim için önemli kriterler.

megane alma kararında ciddi isen, çamurluklara elinle biraz bastır :) megane=yeni nesil broadway

camurluklarin plastik gibi bir sey oldugunu biliyorum
ama arabanin direksiyonuna hic gecmedim
kullananlardan yorum alsam?

megan renaultun en iyi arabalarından biri, tavsiye ederim hem eldende kolay çıkarırsın ve zarar etmezsin..hertürlü güderi var arabanın..

hocam bende almayı düşünüyorum limitin ne kadar benim 22-23 limitim 2005 sedan kazasız otantik anca ediyor. sen dinamik için ne kadar gözden çıkardın

valla bende dusunuyorum arkadaslar 30 bine kadar çıkarım ama doğru düzgün araba yok piyasada sanki, yada bize denk gelmiyor!

ben maksimum 20 bine bakiyorum :)
kis gelsin hele bir su anda da var arac ama 100 binin üzerlerinde ya da kazali oluyor genelde.
maksimum 100 bin km olsun
onemli bir kazasi olmasin
agir bakimlari yapilmis olsun
yeter benim icin

Megan II hb, 2005, 65000, tüm bakımlar yapılmış,
1,6 - 16 ww, tüplü
0 boya, 0 değişen ilgilenen varsa... mesajını beklerim...

abimde magane2 extreme sedan var 2009 40 bin km 0 hata füme rengi satmayı düşünüyor (kendiside öğretmen)

Hocam konfor yol tutuş açısından hiç düşünme ben yeni aldım çok memnunum. Daha önce clio vardı ona göre tank gibi. Çamurlukları plastik diyen arkadaşa yaşadığım bir olayı aktarayım. Çamurluğunun metal olması ile övünülen bir arac ile ikimizde geri geri gelirken çarpıştık yavaştık zaten ama diğer aracın tampon göçtüğü gibi bagaj kapağına kadar ezildi benim aracın tamponunda ise 3 cm çapında bir boya dökülmesi var sadece. Diğer aracın boyası benim araca cıkmış pasta attırınca hiçbirşey kalmadı. Sanırım ufak tefek kazalarda az hasar için yapılmış. Zannetmiyorum ki megane güvenliği 2. plana itsin.
Aracımda yağmur,far sensoru ve far yıkama, hız sabitleyici ve sınırlayıcı, Follow me, hızlanınca muzik sesinin artması zenon far ve sayamadığım bir cok ozellik var. Alıyorsanız full alın derim sadece. Audiye biniyorum diyen adamda bile bu ozellikler yok. Sıfır araç alan bir cok arkadasımınkinden daha ozellikli. Masrafta cıkarmazsa sıkıntı yok.
Dynamic +techno+executive paket
Satarkende zor satacagınızı düşünmüyorum.

GRİNGO' Alıntı:
serdemir' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
Bence de bi sıkıntısı var sanki :| :?:
Fena araç değil .KOmple boya konusunda benide kıllandırdınız.Işıkta pırıl tsı doğal gibi.Neresinden anlıyorsunuz?Bu işin kurdu olmuşsunuz resimden bile anladığınıza göre
Halbuki megafotosuna baktım bişi anlamadım.
valla araclara baka baka anlamaya basladim :)
resminden belli boya oldugu ön tarafin

technolog' Alıntı:
Hocam konfor yol tutuş açısından hiç düşünme ben yeni aldım çok memnunum. Daha önce clio vardı ona göre tank gibi. Çamurlukları plastik diyen arkadaşa yaşadığım bir olayı aktarayım. Çamurluğunun metal olması ile övünülen bir arac ile ikimizde geri geri gelirken çarpıştık yavaştık zaten ama diğer aracın tampon göçtüğü gibi bagaj kapağına kadar ezildi benim aracın tamponunda ise 3 cm çapında bir boya dökülmesi var sadece. Diğer aracın boyası benim araca cıkmış pasta attırınca hiçbirşey kalmadı. Sanırım ufak tefek kazalarda az hasar için yapılmış. Zannetmiyorum ki megane güvenliği 2. plana itsin.
Aracımda yağmur,far sensoru ve far yıkama, hız sabitleyici ve sınırlayıcı, Follow me, hızlanınca muzik sesinin artması zenon far ve sayamadığım bir cok ozellik var. Alıyorsanız full alın derim sadece. Audiye biniyorum diyen adamda bile bu ozellikler yok. Sıfır araç alan bir cok arkadasımınkinden daha ozellikli. Masrafta cıkarmazsa sıkıntı yok.
Dynamic +techno+executive paket
Satarkende zor satacagınızı düşünmüyorum.
sagol hocam peki bu full + full dedikleri sunrooflu lar var
ama km 150 bin ve üzeri bunlardan alsak cok sorun yasarmiyiz yoksa bakimlari yaptiktan sonra daha uzun süre kullanabilir miyiz?

Merhaba. Tam benlik sayfa. Bende 2004 megane hb full dizel var. 5 senedir bizde. Bu sene çok masraf çıkarmaya başladı. Arabam 153.000 km'de. Ama yine de memnunum. Çünkü çok az yakıyor. Şehir içi 5 - 5,5 arası, şehir dışı da 3,7 - 4,3 arası yakıyor. Kilometresi az ve full bir dizel tavsiye ederim. Ayrıca, alabilirsen makyajlı olanını almaya çalış...

Benim düldül de bu. Yavaş yavaş masraf çıkarmaya başlasa da, severek binmeye devam ediyorum...

17888.jpg

volkankey' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:
serdemir' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
Bence de bi sıkıntısı var sanki :| :?:
Fena araç değil .KOmple boya konusunda benide kıllandırdınız.Işıkta pırıl tsı doğal gibi.Neresinden anlıyorsunuz?Bu işin kurdu olmuşsunuz resimden bile anladığınıza göre
Halbuki megafotosuna baktım bişi anlamadım.
valla araclara baka baka anlamaya basladim :)
resminden belli boya oldugu ön tarafin
ÖN taraf sağ farın tampona doğru izler v ar.
Yine sağ farın yan tarafında teker üstü----DOĞRUMUDUR---BAŞKA boya VARMIDIR ? ARKADAŞLAR

bu megan II lerin kaç çeşidi var arkadaslar? dizel olanlarının?ya da en full u hangisi ve ne özellikleri var?

Megane II de olan konfor o fiyat ve segmentte hiç bir arabada yok...

Şehir için 22 krş, şehir dışı 19-20 krş yakıyor. Gaz çıkmış 2,4 daha ne istenilebilinir...

Hesabını birlikte yapalım:

Depo: 42 lt alıyor.
42*2,4= 100,8 98-99 arasında depo doluyor...

Şehir içi ağırlıkta......
Bir depo; Yazın full klima ile; 420-400 km arası gidiyor... 23-24 krş
Bir depo; klimasız ; 460-440 km arası gidiyor... 21-22 krş

aakcakaza' Alıntı:
bu megan II lerin kaç çeşidi var arkadaslar? dizel olanlarının?ya da en full u hangisi ve ne özellikleri var?

Hikayesi çok :)

1.4 Authentique (822)
1.4 RTA (133)
1.4 T Color Edition (6)
1.4 T Impressor (24)
1.5 DCi Impressor (6)
1.5 DCi Authentique (1332)
1.5 DCi Color Edition (7)
1.5 DCi Dynamique (1267)
1.5 DCi Exception (109)
1.5 DCi Expression (965)
1.5 DCi Extreme (569)