Renault Megane 1.4 Authentique Sizce nasıl

Kodla Büyü

beyazkan

Aktif Üye
merhaba sevgili bilişim dostları nasipse ilk arabamı alacam şöyle bir araba buldum Renault Megane 1.4 Authentique 2005 model 65000 de son 17000 tl ye veriyor arabada değişen sol arka çamurluk var sizce nasıldır tecrübeli arkadaşlara da bi soralım dedik.Kullanan bilen arkadaşlar bi yorum yaparsa sevinirim. :++:

Reno ise yanaşma derim. Çamurluğu bile plastik. 17 bin tl ye 2000 model bir Opel Astra 1,6 CD alınır ya da WV Bora comfortline alınır. Modeli yüksek olsun diyorsan o başka.

Hocam bende aynı araç için baya bi süre araştırma yaptım. auth. modeli olduğu için donanımı az. Fiyat bence gayet makul.
HB mi sedan mı? servis olayı önemli tabiki muhakkak servise götür. yetkili servisine götür ve raporu onlar versinler, mümkünse servise giderken sen götür, acele etme derler ya hep, aracı bulurken acele et ama sakın parayı vermek ve ahantarı almak için acele etme...
60 binde triger değişimi yapılmışmı onu sordur hocam, çünkü hem yaşı hem km itibariyle değişmesi gerekiyor. ortalama fiyatı 600-900 arası sana masrafı çıkar.
lastiklerin durumu da önemli tabiki onları da kontrol ettirt nedir ne zaman değişmesi gerekir.
şimdilik aklıma gelenler bunlar hayırlı olsun hocam

Renault Megane ların 1.4 olan motorları pek tutulmuyor. Fiyat da binici fiyatı işte
O fiyata daha iyi arabalar var.

belirtmemişim bu arada araç hb sedanların fiyatı dahada fazla çoğunluğu 20 den açıyor kapıyı sedan çok zor

Evet arkadaşların dediği gibi 60 bin km de triger kayışı değişir. Almadan önce bir ekspertiz yaptırmanı tavsiye ederim. Çamurluk darbe olmadan öyle kolay kolay değişmez. Ayrıca 1,4 motordan yeterli bir verim elde edemezsin. Araba alacaksanız parçasına, yakıtına, servis ağına ve ikinci el piyasasındaki durumlarını araştırmanı isterim. Sonra alıp da elinde kalmasın.

hocam o para cok o arac icin.sahibinden de bir aractir derim o fiyata daha guzel araclar vardır honda civic yada corolla dusebilir

inal15' Alıntı:
Reno ise yanaşma derim. Çamurluğu bile plastik. 17 bin tl ye 2000 model bir Opel Astra 1,6 CD alınır ya da WV Bora comfortline alınır. Modeli yüksek olsun diyorsan o başka.

kesinlikle katılıyorum.

Hocam arabaya bindiğin zaman içinde bir güven olacak diken üstünde gider gibi bir his veriyor Renault. Süspansiyon demişsin yok, iç tasarım demişsin plastik, çamurluklar plastik, motoru demişsin performans yok, tüp taktırırsın sanki kalkışta gaza basmıyor gibisin. Ben o arabaya 17 bin tl yi bırak 7 bin tl bile vermem. Başına bela.120.000 kmden sonra sanayiden çıkmaz o araba. Bak al bir Opel Astra Cd 1,6 veya WV Bora Comfortline gerçekten çok memnun kalırsın. Verdiğin parayı hak etsin aldığın araba.

valla arkadaşlar vaz geçirdiniz beni megan dan opel astra aramaya başladım sayenizde önerileriniz için teşekkürler

2 yıldır 2003 model renault megane 1 kullanıyorum.
normal bakımlar dışında hiç servise girmedim. 141000 km de
benimde otantik modeli. araçtan beklentiniz nedir
önemli olan o.
satmak istersen alıcısı çok olur. değerini her zaman korur.

fransız araçlarının tamamından uzak durun, konfor sıfır, malzeme kalitesi düşük olur. hele renodan hepten uzak durun. Araba ya almandan ya japondan alınır....hele memursanız....ayrıca 17 bin megane a verilmez....

Geri