Remote Administrator 2.1--Uzaktan Yönetim

Kodla Büyü
ben r.admini kurdum herşey tamam fakat, ağ içi istemiyorum ben başka biryerde web üzerinden nasıl tanımlarım? buna statik ip'mi lazım yoksa başka bişeymi yardımcı olursanız sevinirim???

Arkadaşlar son onktayı koyuyorum. Radmin uzun süredir kullanıyordum. Netsupport programına geçtik labnta. Ancak idare bilgisayarlarında hala kullanıyoruz. Ağ üzerinden kullanmakta herhang bir sorun yok. Web üzerinden kullanmak ise işin en sıkıntılı kısmı. Daha önce yazılanlar gibi iş NAT'ta bitiyor. Çoğu yerde bu işlem sanki çocuk oyuncağıymış gibi anlatılır. Herhalde çoğumuz ethernet üzerinden ADSL'ye bağlanıyoruzdur. Eğer USB modeminiz varsa işler çok kolay. karşı bilgisayarın ip adresini radmin yazın şartlar uygunsa (firewall ve karşı bilgisayarda radmin kurulu olması) bağlantı olur. Bizzat denedim biliyorum. Eğer ethernet ise sorunlar başlıyor. Normalde modem üzerine dışarıdan gelen bağlantılar kabul edilmez. NAT ile yapılacak işlem dışarıdan gelen bağlantıları modeme bağlı olan 192.168.x.x ip numaralı bilgisayara aktarmaktır. Ancak bu NAT ayarları her modemde farklılık gösterdiğinden anlatılması oldukça zor bir işmedir. Bunun için yegane kaynağımız modemimizin kullanım kitapçığıdır. İngilizcesini okumanızı tavsiye ederim. Örneğin benim modemin pikatel 4 portlu. Dün akşam sorun olduğu için modemin kitapçığına bakmam gerekti. Bakarken NAT ayarlarına gözüm taklıdı. Birkaç güne kadar tam olarak deneyip sonuçları sizinle paylaşırım. Benim amacım net üzerinden web kamera ile evimi gözetlemek.

ben yapıyorum :D ama baska bir sekilde surekli degisken ip sini tesbit ederek yani her defasında once yeni ipyi tesbit ediyorum sonra admine girip baglanıyorum. ama karsı bilgisayarda suanda modemi degistim ve suan nedenini cozemedigim bir sebepten baglanamıyorum

myesil hocam dediginiz gibi ben bir yıldan fazladır farklı bir ulkeden türkiyedeki bir bilgisayarı kontrol ediyordum modem usb ydi sonra sorun cıkardı ve oraya gidip yeni airties rt 205 diye kablosuz bir modem alıp taktım programı kullanması icin firewall a izinde verdim programı sectim yani ama suanda baglanamıyorum ve nedenini cozemiyorumda ne yapmam gerektigini bilemiyorum ben yine kendi ulkeme gittim ama oradan belki tarif ettirerek yaptırabilirim ayarları varsa

Geri