Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Reklam tıklatma (paid to click) sitelerinden para kazanan va

Konu, 'Global Siteler (Facebook,Twitter,Youtube vs.)' kısmında halk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. halk

halk Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar bu araları kafama bu reklam tıklatarak para kazanılan siteler takıldı. Acaba siz bu yöntemle hiç para kazandınız mı ya da çevrenizde var mı?

http://www.r10.net/ptc/

2. asp-php

asp-php Süper Üye Süper Üye

kazancım adsense üzerinden. En sağlam gelir kaynağı bu. Ödeme zamanı belli, raporlar meydanda

3. SHİFT+DEL

SHİFT+DEL Seçkin Üye Seçkin Üye

Adsense üzerinden nasıl oluyor biraz açıklarmısınız hocam...

4. AppleJuice

AppleJuice Aktif Üye

evet adsense olayını ben de merak eduiyorum....

5. selcuk35

selcuk35 Seçkin Üye Seçkin Üye

çok az para veriyorlar. tıklama başı 0,01 kuruş gibi. birkaç yerden baktıydım

6. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Adsense ilk çıktığında çok iyi para kazandırıyordu, ancak şu an reklamverenlerin çoğu çöp siteler olduğu için 0,01$ para veriyor ki bu da ciddi bir para birikmesini zorlaştırıyor. Günde 1000-2000 kişi gelse ancak 3-5$ ancak birikir.
    Ama arkadaşların da dediği gibi en sağlamı yine de Adsense. Bu tarz iş yapanların çoğu bir süre sonra dükkanı kapatıp, gidiyor. Biriken paralar da buhar oluyor. Ama adsense'de 100$ olduğunda ödeme yapılıyor.
    Süreç şöyle işliyor. Düzgün bir siteniz varsa, Adsense'e başvuruyorsunuz. Adsense sitenizi inceleyip, onay verdiğinde, Adsense hesabınız üzerinden reklamlar için kod üretip, sitenizde uygun bir yere koyuyorsunuz. Tıklama başına ücret alıyorsunuz ki hesabınız üzerinden bunu takip edebilirsiniz. 100$'a yaklaştığında google size kimlik doğrulaması için bir pin yolluyor (posta ile) bunu sisteme girdikten sonra, bir de banka hesabı tanımlıyorsunz. 100$'ı geçtiğinizde isterseniz paranızı, bu hesaba yatırtıyorsunuz.
    2008-2009 yıllarında 800$'a yakın para kazanmıştım ama sonraları yılda ancak 100$ birikir hale geldi. İlk zamanlar ziyaretçi, tıklayıp, gittiği sitede üye falan olursa 10$ vs. verebiliyordu. Ama artık bu paralar hayal oldu.
    Ancak sizin de amacınız hosting masrafım çıksın ise, Adsense en uygunu olur.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal