Referandum sonrası 657 ve iş güvencemiz ne olacak?

Kodla Büyü
Arkadaslar biraz rahat olun..bu ülkeye bu millete hainlik içinde olanlar korksun..hakkıyla ısını yapan insanlar neden işini kaybetmekten korkar anlamıs degilim.Görüyoruz adam doguda okul muduru lakin dağda terörist e simdi bu adamı 657 devlet memuru dıye hala maas mı verecegız !

Hocam terörle ilişkili memura zaten adli işlem uygularsın.
Hatta yüz kızartıcı suç bile memurluktan çıkarmaya yeterli.

Bizim gibi ülkelerde 657 bir ayrıcalık değil, güvencedir.

pkk lı teröristler halan var kamuda, sadece fetö değildir terör örgütü, pkk da terör örgütüdür ki uygulanmasa da 657 açıktır bu konulara.

Yorumları okurken " FETÖ'den bu kadar kişi meslekten ihraç edilirken PKK lı öğretmenler neden hala öğretmenlik yapıyor? " eleştirileri üzerine PKK bağlantısı tespit edilen bilmem neden kadar öğretmen ihraç edildi diye ertesi gün haberler yapıldı. Sonra öğrendik ki maalesef ki maalesef bu leş kargaları tekrar görevlerine iade edilmiş. Şimdi bu temizliği nasıl neye göre ve kiminle yapacaksın?

sorun o hocam zaten. neden iade edildi. adam pkk propagandasından ceza almış ama hala öğretmen mesela

arkadaslar katılıyorum sadece fetö degıl pkk dhkpc daes hepside terörr örgutudur ve tasvıye edılmelıdır.Bunun kosulları ne olursa olsun sadece kendımızı deıl ulke menfaatlerını ve mıllet cıkarlarını dusunerek harek etmek gerekır..bunları atabılmek ıcın ne yapılacaksa yapılmalıdır.

siyasilerin oyuncağı olacaz bu kesin kolluk kuvvetleri için geçen haftalarda yeni bir yönetmelik çıkarıldı yakında bize de gelir pek iç açıcı gözükmüyor o kadar masum işinden alınmışken devlet pkk lı diye aldıklarını elindeki khk gücüne rağmen tekrar iade etti aslında pkk ile mücadele gibi bir sorunları yok sanki

C216J7SWQAEkClQ.jpg

v maddesinini masum görebiliyormusunuz

10 bin pkk lı öğretmen açığa alındı sonra görevleri iade edildi. 657 de memurluktan atılmayacak diye bir kaide yok. devlet önce bunları temizlesin

Sadece baskanlikta degil mevcut hukumette de 657 tehlike altinda. 657 ne olsun salla basi al masi diye memur koruma altina alinmamis. hangi siyasi parti hangi olusum gelirse gelsin isini yurutebilsin diye is guvencesi vermistir.
Balyozda ergenekonda ataturkcu komutanlar yillarca iciride yatti. acin bakin kardak'a tim komutani (usttegmen) olarak operasyon yapip bayragimizi diken ali turksen e. Daha gecen gun ayni kayaliklara genel kurmay baskanimiz hulusi akara cikamadi uzaktan hatira fotografi cektirdi geldi. Neyse Ali Turksen 3.5 yil yatti. Ibari alindi sonra da pardon feto yapmis dendi. Bazilari cikti kandirildik dedi.
Baskanlikta yasama yurutme yargiyi tek bir kisiye verirsen olay daha da karisir. Istedigi zaman birak bizi meclisi bile fesh edebilir. Allah bizi zalimlerin eline dusurmesin.

radicalbrain' Alıntı:
Sadece baskanlikta degil mevcut hukumette de 657 tehlike altinda. 657 ne olsun salla basi al masi diye memur koruma altina alinmamis. hangi siyasi parti hangi olusum gelirse gelsin isini yurutebilsin diye is guvencesi vermistir.
Balyozda ergenekonda ataturkcu komutanlar yillarca iciride yatti. acin bakin kardak'a tim komutani (usttegmen) olarak operasyon yapip bayragimizi diken ali turksen e. Daha gecen gun ayni kayaliklara genel kurmay baskanimiz hulusi akara cikamadi uzaktan hatira fotografi cektirdi geldi. Neyse Ali Turksen 3.5 yil yatti. Ibari alindi sonra da pardon feto yapmis dendi. Bazilari cikti kandirildik dedi.
Baskanlikta yasama yurutme yargiyi tek bir kisiye verirsen olay daha da karisir. Istedigi zaman birak bizi meclisi bile fesh edebilir. Allah bizi zalimlerin eline dusurmesin.
amin :alkis:
hocam 15 temmuzdan sonra memur alımlarına öğretmen alımlarına dikkat edersek ben mesala bu atama sistemi ile atanabilieceğimi düşünmüyorum nerden sözlüden adam bulacaktım bazıları şans eseri hakkıyla atanmış olabilirler ama tamamen iyi niyetli bile olsalar farklı illerdeki farklı komisyonların aynı durum karşısında verdikleri sözlüler aynı olacak mıdır işin içinde insan var görecelik var sadece sözlü ile alım nedir?
Yangından mal mı kaçıyorsunuz?

Calisma bakani bizzat kendisi dediki refarandum evet cikarsa hemen çıkmazsa sonra hertürlü yani

Benim merakım bu bizler için de geçerli olacak mı yoksa bundan sonra memuriyete başlayanlar için mi geçerli olacak

Hani kazanılan hakların kaybedilmemesi gibi bir yasamız var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arkadaşlar bence iyi karar verin. Sağcısı solcusu yok bu işin.
Mehmet Metiner, Kuranı Kerim'i referans göstererek "akrabanı kollayacaksın" demişti.
kapı önüne koyulduktan sonra çok pişman olursunuz.

657 bizim kırmızı çizgimizdir. üzerinde iyileştirme yapılabilir fakat iş güvencesine dokunulamaz. Türkiyenin en büyük stk'sı tavrını net ortaya koymuştur.

Re: Ynt: Referandum sonrası 657 ve iş güvencemiz ne olacak?

Büyük olmak önemli değil.Çünkü;
Sular alçaldığı zaman, karıncalar balinayı yer.
O dediğin stk ların, üyelerini ne kadar arkasında olduğunu burada yazdırtma bana.Orası ayrı konu.

Re: Ynt: Referandum sonrası 657 ve iş güvencemiz ne olacak?

theogus45' Alıntı:
hangi memur su ohal olana kadar yuz kızartıcı suctan atılmıs hocam ?
Sanırım ohal öncesindsn bahsediyorsun.Sadece şahsen tanıdığım 4 memur var.
6 aydan fazla hüküm giydikten sonra, hiçbir memurun mesleği kalmaz.
Memuriyetten atılmak için yargı kararı yeter.

iş güvencemizi almak için yatıyor çalışmıyor vb suçları genelleyen şeref yoksunları siyasiler; yatan da çalışmayan da sizin torpille soktuğunuz mahlukatlar, ben yatıyorsam memur olarak suç işlediysem eğer siz siyasilerin torpillerle tepemizde getirdiğiniz amirlerimiz buna rağmen hukuk yollarını çalıştıramamışlar ise demek ki siyasi yollar ile tepemizde tuttuğunuz amirlerimiz yeterince çalışmıyor.

Memur yatıyor diye her ağzını açtığında gerekli gereksiz konuşan siyasiler; bir çok kez gözlerimle şahit oldum emin olun yatan da çalışmayan da sizin torpillileriniz, kadrolu olmamasına rağmen iş kur dan gelen hazır listelerinizin ürünü temizlik personeli iş yapmıyor çoğu iş yerine bile gitmiyor gidenler çalışanlar sahipsiz gariban gerçekten kura ile bu işe girmiş insanlar memurun da çalışmayan kısmı dediğim gibi kolladıklarınız.

Geri