Red Line Robot Kartı [çizgi izleyen, sumo, engel, bluetooth]

Kodla Büyü
Hocam vaktiniz olursa tüm malzemeler ve çizimi paylaşırsanız çok memnun olurum. Bir çok kişi içinde yeni ve farklı bir deneyim imkanı olur. Aslında resimlerden bakarak epey uğraştım ama böte mezunu olunca çok hakim olamadım.

Hocam cizimler ya da dosyalar suanlik icin yok .daha dogrusu bikgisayarim yok. Atamam bayagi bi bec oldu. Duzen kurmakta da zorlandik. Asil bikgisayarimi heniz kuramadim ama vakit olursa kendim cizerim. Frizting ile

Bir de iki cesit motor surucu var. Bacaklari da farkli oliyor. Hangisini kullancaginiz da onemli.

Hocam tb6612 pololu daki girişler biraz farklı. Bu kart sanırım sparkfun motor sürücü için değil mi? Acaba siz yüksek hızlı motorlar (Örn: 6000 rpm) kullanarak düz çizgide (meb yarışmasındaki gibi) gidecek bir robotta kullandınız mı bunu hiç? Sanırım video' dakiler normal çizgi izleyen. Ben de açıkcası böyle bir kart basmak istiyorum.

Hocam tb6612 pololu daki girişler biraz farklı. Bu kart sanırım sparkfun motor sürücü için değil mi? Acaba siz yüksek hızlı motorlar (Örn: 6000 rpm) kullanarak düz çizgide (meb yarışmasındaki gibi) gidecek bir robotta kullandınız mı bunu hiç? Sanırım video' dakiler normal çizgi izleyen. Ben de açıkcası böyle bir kart basmak istiyorum.

hocam iki tane 6612 var. polol için de yaptiydim digeri icin de.
bu aliexpresste mavi olanlar pololuyla birebir ayni siralamada gider.
https://tr.aliexpress.com/item/S-ca...972.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dXO4OV3

bir de yuksek hizda giden motorlar icin soyle yapiliyor.bu motor surucusunu tb6612 ust usthe lehimliyorsunuz. boylece bir motor cikisi 2.4a oluyor. aksi halde tek kanalda 1.2a var. verimli olmayabilir.

bir de yuksek hizda giden motorlar icin soyle yapiliyor.bu motor surucusunu tb6612 ust usthe lehimliyorsunuz. boylece bir motor cikisi 2.4a oluyor. aksi halde tek kanalda 1.2a var. verimli olmayabilir.

Hocam çalışmanızı hiç bilmeyenler için 0'dan adım adım anlatacağınız bir doküman hazırlayıp video ile desteklemeyi düşündüğünüzü belirtmişsiniz önceki mesajlarınızda. Böyle bir niyetiniz veya çalışmanız var mı?
Olursa güzel olur.
Teşekkürler.

Hocam çalışmanızı hiç bilmeyenler için 0'dan adım adım anlatacağınız bir doküman hazırlayıp video ile desteklemeyi düşündüğünüzü belirtmişsiniz önceki mesajlarınızda. Böyle bir niyetiniz veya çalışmanız var mı?
Olursa güzel olur.
Teşekkürler.
hocam aslinda onu yapcaktim o zaman batmanda gorev yapiyordum simdi baska bir ile atandim bir de evlilik falan derken vakit bulamadim.

IMG_20190305_152253.jpg
IMG_20190305_152258.jpg
IMG_20190305_223143.jpg
IMG_20190305_223239.jpg
IMG_20190305_223246.jpg
IMG_20190305_223304.jpg

Son düzenleme:
Kartı bastırmışsın hocam eline sağlık. Çizimi hangi program ile yaptınız?
Teşekkürler hocam proteus da cizdim. Bi sonraki hedefim mini smd olarak nano ve tb6612 nin entegreleriyle yapmak. Ya da farkli motor surucu olabilir. ola o biraz masraflı olur hava uflemeli havya cimbizlar vs :)

Teşekkürler hocam proteus da cizdim. Bi sonraki hedefim mini smd olarak nano ve tb6612 nin entegreleriyle yapmak. Ya da farkli motor surucu olabilir. ola o biraz masraflı olur hava uflemeli havya cimbizlar vs :)
Evet onlar daha profesyonel olur ama yaptığınız şu haliyle bile iyi eline sağlık devamını bekliyoruz. :)

Derste de kullaniyoruz hocam. Çocuklar led yakinca pek sevinmiyor ama arac yapinca daha katilimci oluyorlar.

Dostlar bu robot karti ile cizgi izleyen, engelden kacan, bluetooth kontrol, isik izleyen sumo gibi robotlar yapabilirsiniz. 3li taktik butonu ve 5A diyot da bulunmakta. Ekstradan gnd ve 5v cikislari da var.

Urettigimiz kartlari satip okula 3d yazici almak istiyorum. Ihtiyaci olan iletisime gecebilir.

Kartimizla Aydın Robotları Kodluyor etkinliğinde çizgi izleyen robot kategorisinde birinci olduk.

IMG_20190328_145301.jpg

IMG_20190324_185126.jpg

Tebrik ederim hocam. Bu son çizgi izleyenin videosunu da eklerseniz, görmüş oluruz.

Merhaba arkadaslar kusura bakmayin mesajlarinizi gec gordum cok soruldugu icin buradan da yazayim.
.

Bunlari kartlari kar amacli degil 3d yazici ve robotik malzeme almak icin makul fiyatla satiyoruz. Ki meb yarislarinda birinci olan kartlarlar da nano ve tb6612 kullaniyor. Zatenmemnun kalmazsaniz iade edebilirsiniz. size gelecek olanlar el yapimi degil profesyonel kartlar. Pcbway ile uretttirdik.

Karti aldiginizda size yardimci olacak bluetooth ve cizgi izleyen kodlari da paylasabiliriz

Buradan ve instagram uzerinden bir cok arkadasimiz aldi. Destekleri icin tesekkurler. iletisim icin buradan ya da instagram hesabimizdan mesaj atabilirsiniz.

https://www.instagram.com/aydinrobotik/

Son düzenleme:
Geri